2 miesięczne dziecko a przesypianie nocy

no właśnie- czy to mozliwe? dziecię mojej znajomej karmiącej piersią w wieku mojego synka ( 2 miesiace) przesypia jej 10 godzin w nocy bez budzenia. fakt, że w ciągu dnia ciągle wisi na cycu. mój synek jest na nutramigenie więc teoretycznie nakarmiony wieczorem powinien spać w nocy (mleko sztuczne bardziej kaloryczne od mleka matki). a może to nie kwestia mleka tylko sposobu spędzania dnia? wprowadziłam już rutynę wieczorną- kąpiel, jedzenie, spanie. momo to mały budzi się po 3-4,5 h i dostaje jedzonko. co jeszcze mogę zrobić? karmić go o stałych porach w ciągu dnia? ograniczyć drzemki dzienne? kładę go spać ok 20:30 i staram się pilnować by od godziny 18:00 nie spał dużo- zabawiam go na zmianę z mężem aż czasami robi się strasznie marudny ze zmęczenia, ale prawdę mówiąc nie wiem czy to dobry sposób…

22 odpowiedzi na pytanie: 2 miesięczne dziecko a przesypianie nocy

  1. Piętro niżej masz taki sam wątek 🙂

    • czytałam tamten wątek, ale różnica polega na tym że moje dziecię na butli a nie na cycu i liczyłam że może dzięki temu właśnie powinien spać dłużej…

      • To nie pomogę, bo moje cyckowe oba, ale niech Ci się nie wydaje, że dziecko coś powinno 😀
        Moje starsze spało koszmarnie do półtora roku, potrafił się budzić co godzinę, młodsze przesypia noce od 4 miesiąca i ni cholery nie wiem, czemu 😉

        • Ja karmię butlą – mi przez 3 miesiące budził się w nocy co 3 h jak w zegarku (cały dzień jadł i też urósł przez 4 miesiące 12 cm)- teraz co 4,5 czasem co 7 h od poprzedniego karmienia, a zabawianie dziecka na siłę, żeby potem spało o określonej przez was godzinie to wybacz ale dla mnie bestialstwo… Mogę jedynie poradzić żeby kąpiel była pół godziny (45min) przed karmieniem, wtedy zmęczone dziecko kąpielą po dostaniu mleczka usypia ładnie. Nie wiem jak u Ciebie, ale tak małe dziecko po 1,5h czuwania ucina sobie drzemkę, a tu policzyłam że czekacie 2,5h. Aha jak się budzi na nocne mleczka to mówić do niego szeptem i przy małej lampce wieczornej zaświeconej karmić, żeby był półmrok- wtedy zasypia znowu i tak całą noc – u mnie się sprawdzało, ale co dziecko to pewnie inaczej:)
          Co do karmienia to niby min.3 h trzeba odczekać z podaniem następnej butli- ale czasem jest po 2,5h – trzeba zauważyć, ja po prostu jak była pora karmienia a spał w dzień to nie budziłam, tylko czekałam aż samo się obudzi…

          • nutramigen jest lekkostrawny
            lżej strawny od mleka matki 😉

            • córka noce przesypiała na nutramigenie od 5 m-ca zycia
              syn ma 11 i za nic nie chce przesypiac a tez nutramigenowy

              nie ma reguly

              • Ano właśnie 🙂

                • Moja córka zaczęła przesypiać całe noce jak miała 2,5 mies a była do pół roku wyłącznie na moim mleku.
                  To pewnie indywidualna sprawa…

                  • :-)u nas z Kuba przespana nocka w wieku 3 lat:-)
                    mlodszy-Kacper ma dokladnie 2 miesiace i budzi sie o dwie-trzy godziny-dla mnie to normalne…

                    • mój szkrab też na butelce, po kąpieli i karmieniu przesypia 5-6 h, potem karmienie przy naprawdę minimalnym oświetleniu(lampka w kontakcie) praktycznie się nie wybudza i śpi kolejne 3-4 ha.
                      W dzień domaga się co 2,5-3h. Czasami zjada 170ml a czasami 100ml.
                      Ucina sobiie drzemkę kiedy chce- nie przetrzymuje go. Często przed samą kąpielą lubi sobie zasnąć na 30-45 min, a mimo to po wieczornych rytuałach w dobrze wywietrzonym pokoiku zasypia jak aniołek 😉
                      asia i tymek 8/11/07

                      • Zamieszczone przez marisha
                        no właśnie- czy to mozliwe? dziecię mojej znajomej karmiącej piersią w wieku mojego synka ( 2 miesiace) przesypia jej 10 godzin w nocy bez budzenia. fakt, że w ciągu dnia ciągle wisi na cycu. mój synek jest na nutramigenie więc teoretycznie nakarmiony wieczorem powinien spać w nocy (mleko sztuczne bardziej kaloryczne od mleka matki). a może to nie kwestia mleka tylko sposobu spędzania dnia? wprowadziłam już rutynę wieczorną- kąpiel, jedzenie, spanie. momo to mały budzi się po 3-4,5 h i dostaje jedzonko. co jeszcze mogę zrobić? karmić go o stałych porach w ciągu dnia? ograniczyć drzemki dzienne? kładę go spać ok 20:30 i staram się pilnować by od godziny 18:00 nie spał dużo- zabawiam go na zmianę z mężem aż czasami robi się strasznie marudny ze zmęczenia, ale prawdę mówiąc nie wiem czy to dobry sposób…

                        Chyba to zależy od dziecka a nie od tego czy karmisz piersią czy butlą i ile karmisz i ile przesypia w ciągu dnia. Moja pierwsza od początku spała po 7-8h w nocy i w dzień też strasznie dużo spała, moja druga śpi jak mysz pod miotłą i dopiero dzisiaj przespała całą noc, do tej pory budziła się co 2-3h. Młodsza je jak smok i przybiera też jak smok ale mało śpi. mam nadzieję, że to jej się zmieni.
                        Cierpliwości Twoje dziecko tez kiedyś zacznie przesypiać noce.
                        Pozdrawiam

                        • Zamieszczone przez beamama
                          Tniech Ci się nie wydaje, że dziecko coś powinno 😀

                          podpisuję się.

                          • Moja miała 1,5 roku jak zaczęła przesypiać noce (karmiona Nutramigenem), a w wieku trzech miesięcy budziła się na butlę trzy razy.

                            Młody na Bebiku budzi się raz, czasem dwa razy 🙂

                            • nie miałam pojęcia że nutramigen jest mniej kaloryczny niż mleko matki. co do nocnego karmienia to również staram się by mały rozróżniał dzień od nocy- karmienie przy minimalnym świetle i kompletna cisza. co do przesypiania nocy to chyba za dużo wymagam…. pora się pogodzić z ‘maleństwo rulezzz’ 🙂

                              • Michał budził sie do jedzenia az ukończył 7 miesięcy, teraz tez sie wybudza

                                • Kurczę moja była na piersi 5tygodni spała w nocy min 8 godzin i w dzień dużo śpi ale od samego początku kąpiel o 20 po miesiącu miała juz pory jedzenia jedt na bebilon pepti ma 2,5 miesiącs i śpi min.10 godzin w trakcie dnia jedzenie co 2h zjada dawkę dobowa w nocy rzadko się budzi tylko jeśli kupka idzi

                                  • nasz mały ma roczek, butelki wcale nie bierze – pije z niej tylko wode, w nocy kilka razu budzi sie i ciagnie z piersi 😉
                                    jak miał 2 miesiące też budził się 2-4 razy

                                    • Mój Mikołaj budzi się raz- dwa razy w nocy na karmienie i właściwie oboje przysypiamy. Ostatnio mnie przestrzaszył, bo przysnęłam, a on obudził się po 2-3 h i po prostu znowu się podłączył 😀

                                      • Zamieszczone przez Zuzano
                                        Mój Mikołaj budzi się raz- dwa razy w nocy na karmienie i właściwie oboje przysypiamy. Ostatnio mnie przestrzaszył, bo przysnęłam, a on obudził się po 2-3 h i po prostu znowu się podłączył 😀

                                        u nas podobnie bywa nadal 🙂 maluch sam “podłącza się” pod źródło pokarmu 😉

                                        • Moim zdaniem zależy od dziecka, i od okresu. Mój synek mają 2 miesiące przesypiał 8-10 godzin, a potem po skoku rozwojowym budził się co 2-3 godziny 🙂 Teraz ma ponad rok i wrócił do spania znów po 8-10 h 🙂

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 2 miesięczne dziecko a przesypianie nocy

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general