37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę – wiecie coś na ten temat?

Właśnie zaczynam [Zobacz stronę]. Dziś w nocy czułam bardzo dziwny ból (dość mocny). Niziutko, prawie nad samym spojeniem łonowym. Najbardziej był dokuczliwy przy leżeniu na plecach (w trakcie wykonywania operacji przewracania się na drugi bok) i trochę na prawym boku. Najmniej bolało, jak leżałam na lewym boku. Wiecie może co to jest? Mnie oczywiście przychodzi do głowy tylko jedna odpowiedź – “zaraz zacznę rodzić”. Z pewnością jest jednak inne wytłumaczenie. Na wszelki wypadek zaraz po śniadaniu dokończyłam pakowanie torby z wyprawką do szpitala. Mam nadzieję, że to na zapas i dzidzia jeszcze chwilę zaczeka.
Będę wdzięczna za odpowiedzi, jeżeli wiecie coś na ten temat.

6 odpowiedzi na pytanie: 37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę – wiecie coś na ten temat?

  1. Re: 37 tydzień – ból podbrzusza?

    Ja mam takie bóle prawie przy każdym wstawaniu, chodzeniu i dłuższym siedzeniu (także przy leżeniu na plecach, a czasem jak opisujesz – na boku). Pytałam dwóch niezależnych lekarzy i obaj powiedzieli, że są to więzadła, ponieważ dziecko teraz bardzo szybko nabiera wagi! Jeśli ten ból jest jakby miesiączkowy lub rozpoczyna się od kręgosłupa i powtarza się systematycznie, to może to być skurcz. Wtedy najlepiej zapisuj ich częstotliwość. Będzie dobrze! Ja już jutro kończę 37 tydzień, a torby nadal nie spakowałam.

    • Re: 37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę! Co to może być?!

      Asia, torba nie spakowana? Cóż za mocne nerwy! Ja swoją przepakowałam już 5 razy.

      Mnie też tak boli, jak na miesiączkę. W zasadzie teraz to już wszystko mnie boli. I też się czasami martwię, ale głównie czy z córeczką wszystko w porządku. Co do rozpoczęcia akcji porodowej, to uspokoiły mnie słowa lekarki, która powiedziała, że na pewno nie przegapię własnego porodu. 🙂

      • Re: 37 tydzień – ból podbrzusza?

        Jeśli dziecko nagminnie się wierciło w ostatnich dniach, to znak że zeszło głęboko w kanał rodny i czeka na poród. A opadł Ci już brzuszek? Ja dopiero po porodzie powiązałam ze sobą wszystkie zdarzenia i faktycznie jakiś tydzień przed porodem córeczka się tak wierciła, a później czułam kłucie w dole brzucha i brzuszek był nisko. Miał wyraźny kształt kropli wody, a raczej balona wody :).

        • Re: 37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę

          Dzięki za pocieszenie. Chyba mi się brzuszek obniżył. Faktycznie, może powoli się szykuje do porodu. Ostatnio nie kopie, tylko się tak fajnie przewraca po całym brzuchu. Brzuch ma czasami takie śmieszne kształty. Coś fajnego.

          • Re: 37 tydzień – ból podbrzusza?

            Ja również mam wrażenie, że brzuszek się opuścił, ale nikt inny mi tego nie potwierdził. W każdym razie przeszkadza mi w zmywaniu. (A wiesz czemu kobieta ma mniejsze stopy niż mężczyzna? By mogła bliżej podejść do zlewu – hi, hi – tak męski kawał na rozluźnienie ;))

            • Re: 37 tydzień – ból podbrzusza?

              Chyba się zabiorę za pakowanie wyprawki szpitalnej już tak na poważnie. Nawet mój mąż mówił, że muszę przygotować rzeczy do szpitala. Mój optymizm wynika z tego, że jestem umówiona z lekarzem na 26.01. Chłopaków podobno częściej się przenosi. Ginekolog mi także powiedział, że wydaje mu się, że przenoszę ciążę. Nie chcę zapeszać, bo mój lekarz miedzy 16, a 23.01 jest na jakimś zjeździe i się boje, buuu. Wizyta we wtorek!

              I masz racje! Ja też już się męczę na każdym kroku.Jednak najbardziej to się martwię, aby z maluszkiem było wszystko OK.

              Znasz odpowiedź na pytanie: 37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę – wiecie coś na ten temat?

              Dodaj komentarz

              Angina u dwulatka

              Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

              Czytaj dalej →

              Mozarella w ciąży

              Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

              Czytaj dalej →

              Ile kosztuje żłobek?

              Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

              Czytaj dalej →

              Dziewczyny po cc – dreny

              Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

              Czytaj dalej →

              Meskie imie miedzynarodowe.

              Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

              Czytaj dalej →

              Wielotorbielowatość nerek

              W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

              Czytaj dalej →

              Ruchome kolano

              Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

              Czytaj dalej →
              Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
              Logo
              Enable registration in settings - general