37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę – wiecie coś na ten temat?

Właśnie zaczynam 37 tydzień ciąży. Dziś w nocy czułam bardzo dziwny ból (dość mocny). Niziutko, prawie nad samym spojeniem łonowym. Najbardziej był dokuczliwy przy leżeniu na plecach (w trakcie wykonywania operacji przewracania się na drugi bok) i trochę na prawym boku. Najmniej bolało, jak leżałam na lewym boku. Wiecie może co to jest? Mnie oczywiście przychodzi do głowy tylko jedna odpowiedź – „zaraz zacznę rodzić”. Z pewnością jest jednak inne wytłumaczenie. Na wszelki wypadek zaraz po śniadaniu dokończyłam pakowanie torby z wyprawką do szpitala. Mam nadzieję, że to na zapas i dzidzia jeszcze chwilę zaczeka.
Będę wdzięczna za odpowiedzi, jeżeli wiecie coś na ten temat.

6 odpowiedzi na pytanie: 37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę – wiecie coś na ten temat?

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: 37 tydzień – ból podbrzusza?

Ja mam takie bóle prawie przy każdym wstawaniu, chodzeniu i dłuższym siedzeniu (także przy leżeniu na plecach, a czasem jak opisujesz – na boku). Pytałam dwóch niezależnych lekarzy i obaj powiedzieli, że są to więzadła, ponieważ dziecko teraz bardzo szybko nabiera wagi! Jeśli ten ból jest jakby miesiączkowy lub rozpoczyna się od kręgosłupa i powtarza się systematycznie, to może to być skurcz. Wtedy najlepiej zapisuj ich częstotliwość. Będzie dobrze! Ja już jutro kończę 37 tydzień, a torby nadal nie spakowałam.

reno Dodane ponad rok temu,

Re: 37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę! Co to może być?!

Asia, torba nie spakowana? Cóż za mocne nerwy! Ja swoją przepakowałam już 5 razy.

Mnie też tak boli, jak na miesiączkę. W zasadzie teraz to już wszystko mnie boli. I też się czasami martwię, ale głównie czy z córeczką wszystko w porządku. Co do rozpoczęcia akcji porodowej, to uspokoiły mnie słowa lekarki, która powiedziała, że na pewno nie przegapię własnego porodu. 🙂

anastazja Dodane ponad rok temu,

Re: 37 tydzień – ból podbrzusza?

Jeśli dziecko nagminnie się wierciło w ostatnich dniach, to znak że zeszło głęboko w kanał rodny i czeka na poród. A opadł Ci już brzuszek? Ja dopiero po porodzie powiązałam ze sobą wszystkie zdarzenia i faktycznie jakiś tydzień przed porodem córeczka się tak wierciła, a później czułam kłucie w dole brzucha i brzuszek był nisko. Miał wyraźny kształt kropli wody, a raczej balona wody :).

maxia Dodane ponad rok temu,

Re: 37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę

Dzięki za pocieszenie. Chyba mi się brzuszek obniżył. Faktycznie, może powoli się szykuje do porodu. Ostatnio nie kopie, tylko się tak fajnie przewraca po całym brzuchu. Brzuch ma czasami takie śmieszne kształty. Coś fajnego.

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: 37 tydzień – ból podbrzusza?

Ja również mam wrażenie, że brzuszek się opuścił, ale nikt inny mi tego nie potwierdził. W każdym razie przeszkadza mi w zmywaniu. (A wiesz czemu kobieta ma mniejsze stopy niż mężczyzna? By mogła bliżej podejść do zlewu – hi, hi – tak męski kawał na rozluźnienie ;))

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: 37 tydzień – ból podbrzusza?

Chyba się zabiorę za pakowanie wyprawki szpitalnej już tak na poważnie. Nawet mój mąż mówił, że muszę przygotować rzeczy do szpitala. Mój optymizm wynika z tego, że jestem umówiona z lekarzem na 26.01. Chłopaków podobno częściej się przenosi. Ginekolog mi także powiedział, że wydaje mu się, że przenoszę ciążę. Nie chcę zapeszać, bo mój lekarz miedzy 16, a 23.01 jest na jakimś zjeździe i się boje, buuu. Wizyta we wtorek!

I masz racje! Ja też już się męczę na każdym kroku.Jednak najbardziej to się martwię, aby z maluszkiem było wszystko OK.

Znasz odpowiedź na pytanie: 37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę – wiecie coś na ten temat??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Sine dziąsło u niemowlaka: Czy to przez ząbkowanie?
Właśnie zobaczyłam że córeczka ma sine dziąsło w miejscu górnej lewej jedynki. Zęba jeszcze nie ma. Ma tylko dwie dolne jedynki. Dziąsło nie jest czerwone tylko fioletowe. Czy tak może
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Przyrost Beta-HCG: Jak przyrasta Beta-HCG w pierwszych tygodniach?
Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. USG w 4t 2d ciąży pokazało 4,6 mm pęcherzyk. Zrobiłam badanie na poziom beta-hCG. Pierwszy wynik = 2102. Wynik po 5 dniach =
Czytaj dalej