5-latki – podworko

Czy Wasze 5 latki wychodza same na podworko?

Strona 4 odpowiedzi na pytanie: 5-latki – podworko

  1. Zamieszczone przez Cait
    A z tym się nie zgodzę – czasy były inne, bo ludzie mieli więcej czasu dla dzieci, i zawsze jakaś babcia, czy mama przez okno wyglądała, albo siedziała na ławce.

    Oj nie wiem! Moi rodzice OBOJE pracowali i to raczej sporo. Rodzice moich koleżanek też! Byli dziadkowie. Ale teraz też w piaskownicy z wnukami siedzą babcie. Więc aż tak się nie zmieniło.

    • Zamieszczone przez nelly21
      wpadaj, wpadaj bo skonczysz jak ja:(

      Taa, tylko ja bym miała wtedy o jedno na stanie więcej 😀
      Ale Tobie życzę jak najszybszej, szczęśliwej wpadeczki;))))
      One są najfajniejsze :p

      • mój w zeszłym roku jako sześciolatek poszedł może z 5 razy sam…. Ale i tak wolę iść z nim, a teraz kiedy zuza jest mała będziemy chadzać we trójkę

        Pozdrówki 🙂

        • Zamieszczone przez gucia
          Czy Wasze 5 latki wychodza same na podworko?

          to nie lata 70-te gdzie psychole bały się kary śmierci….w życiu nie w tym wieku

          • Zamieszczone przez nelly21
            i tak ci zazdroszcze, ale tak bardzo pozytywnie i poprosze zdjecia!

            Mam nadzieje, ze uda Ci sie jak najszybciej zajsc w ciaze 🙂

            ps. zdjec chlopakow nie zamieszczam

            • Zamieszczone przez ahimsa
              Taa, tylko ja bym miała wtedy o jedno na stanie więcej 😀
              Ale Tobie życzę jak najszybszej, szczęśliwej wpadeczki;))))
              One są najfajniejsze :p

              dobra, dobra, a co z krolikiem???

              • Zamieszczone przez krzemianka
                Mam nadzieje, ze uda Ci sie jak najszybciej zajsc w ciaze 🙂

                ps. zdjec chlopakow nie zamieszczam

                no jak widac ja tez sie swoim nie chwale;)

                  • Zamieszczone przez daga_j23
                    Mówisz, że my lataliśmy samopas itd. ale skoro to pamiętasz to pewnie z 6 lat miałaś,

                    ???
                    Pamiętam jak mi się siostra urodziła, miałam wtedy 3 lata i miesiąc.

                    • Zamieszczone przez daga_j23
                      Według mnie 8 latek nie ma dość wyobraźni by ustrzec młodsze dziecko przed huśtawką, przed samochodami i in. W sumie zgadzam się z tym, że pomimo iż mi się to nie podoba i wydaje niebezpieczne to w większości przypadków dzieci przeżywają 😉 Nawet jedną 4 latkę którą znam z osiedla a jej rodziców nigdy nie widziałam, nadal widuję a ma już 6 lat, czyli “udało jej się” jak na razie (i życzę jej tego w dalszym ciągu)
                      Choć nie wiem jak bym myślała mieszkając w ogrodzonym bloku, może byłabym liberalniejsza?

                      Ja swojego dziecka przed huśtawką też nie obronię bo nie biegam za nią po placu zabaw. Już dawno temu nauczyłam ją, że huśtawka może ją uderzyć. Jakieś dziwne rzeczy piszesz jak dla mnie. Do przedszkola też mam za nią chodzić, żeby jej huśtawka nie uderzyła?

                      • Nie no, chodziło mi o to, że starsze rodzeństwo nie ma być wykorzystywane jako opiekunka do młodszego, bo nie może brać odpowiedzialności za niedopilnowanie, nie można od niego oczekiwać, że będzie tak uważne na brata czy siostrę jak opiekun dorosły. No ja za swoją też nie latam koło huśtawek, ale to tak napisałam jako przykład, może nietrafiony.
                        Ja akurat z wieku 3-4 lat (moich) nie pamiętam praktycznie nic, jakieś pojedyncze obrazy, jako 5 latka też mało. Myślałam, że inni też, że pamięć o swoim życiu zaczyna się jak ma się 6 lat, tj. taka pamięć już w co się bawiłam, co mi było wolno co lubiłam jeść, więcej konkretów niż w wieku młodszym.

                        • Zamieszczone przez daga_j23
                          Ja akurat z wieku 3-4 lat (moich) nie pamiętam praktycznie nic, jakieś pojedyncze obrazy, jako 5 latka też mało. Myślałam, że inni też, że pamięć o swoim życiu zaczyna się jak ma się 6 lat, tj. taka pamięć już w co się bawiłam, co mi było wolno co lubiłam jeść, więcej konkretów niż w wieku młodszym.

                          Z najmłodszych lat pamięta się raczej tylko te ważniejsze wydarzenia, jakieś szczególne dni, ja np pamiętam z wieku 3 lat że miałam swoją ulubioną sukienkę, z 4 lat że miałam przeprowadzkę i patrzyłam z żalem za wyjeżdżającymi meblami które sobie jechały na nowe mieszkanie, albo że wujek zabił szczura widłami.. 😀
                          Z wieku 5 lat pierwszy dzień w przedszkolu itp.
                          Więc nic dziwnego że Olencja pamięta narodziny siostry..

                          Znasz odpowiedź na pytanie: 5-latki – podworko

                          Dodaj komentarz

                          Angina u dwulatka

                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                          Czytaj dalej →

                          Mozarella w ciąży

                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                          Czytaj dalej →

                          Ile kosztuje żłobek?

                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                          Czytaj dalej →

                          Dziewczyny po cc – dreny

                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                          Czytaj dalej →

                          Meskie imie miedzynarodowe.

                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                          Czytaj dalej →

                          Wielotorbielowatość nerek

                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                          Czytaj dalej →

                          Ruchome kolano

                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                          Czytaj dalej →
                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                          Logo
                          Enable registration in settings - general