5 tygodni i bardzo mało pije

Witam.

Mam taki problem.
Moja Malutka od soboty jest na Nutramigenie (preparat mlekozastępczy) bo prawdopodobnie ma skazę białkową. Wypija tego od 30ml – 80ml (najczęściej 40/50ml). Wcześniej piła Nan Active i też nie wypijała rewelacyjnie lecz średnio 60-100ml.
Obawiam się, że takie ilości są za małe do prawidłowego rozwoju i martwię się o Małą. Obliczyłam, że na dobę zjada tak średnio ok 400ml

Najbardziej dobijające jest to, że jej rówieśnicy wciągają po 150ml!! I takie też są podane ilości na puszcze mleka.

Proszę o Wasze opinie.

Pozdrawiam
Aśka

18 odpowiedzi na pytanie: 5 tygodni i bardzo mało pije

  1. Zamieszczone przez Asia_Adi
    Witam.

    Mam taki problem.
    Moja Malutka od soboty jest na Nutramigenie (preparat mlekozastępczy) bo prawdopodobnie ma skazę białkową. Wypija tego od 30ml – 80ml (najczęściej 40/50ml). Wcześniej piła Nan Active i też nie wypijała rewelacyjnie lecz średnio 60-100ml.
    Obawiam się, że takie ilości są za małe do prawidłowego rozwoju i martwię się o Małą. Obliczyłam, że na dobę zjada tak średnio ok 400ml

    Najbardziej dobijające jest to, że jej rówieśnicy wciągają po 150ml!! I takie też są podane ilości na puszcze mleka.

    Proszę o Wasze opinie.

    Pozdrawiam
    Aśka

    Moje główne pytanie, to jak przybiera?? Jak przybierała na Nan?? Bo jeżeli przybiera dobrze to znaczy
    że dostaje tyle ile potrzebuje i nie martwiłabym się więcej. Co innego jeśli nie przybiera. To wtedy
    skonsultowałabym to z lekarzem.

    • A ile mała waży? Podobno powinno się dawać dobowo około 100ml/kg wagi ciała… Daj jej też chwile na oswojenie się z nutramigenem (podobno niedobre…)

      • mój syn był na cycu do 4 mieś więc nie wiedziałam ile zjada na jeden posiłek potem wprowadziłam butlę (wracałam do pracy) i 4 miesięczny facet na 1 raz nie wypijał więcej niż 60 a wagowo i wzrotowo był ok 90 centyla jadł często ale małe porcje z czasem mu sie poprawiło i “nauczył sie na raz wypijać mleko na 210 wody
        zanim zaczniesz sie martwić przeleć się do przychodni raz w tyg na ważenie i zobaczysz jak przybiera
        edytuję bo napiszę jeszcze że teraz przestawiam Lenkę na butlę skończyła 4 mieś i 2 tyg i na raz wypija od 60 do 150ml a wg norm to już chyba 210 powinno być

        • Sprawdziła bym jak przybiera i zadała bym mocz

          • od soboty to dopiero 4 doby sa.
            ja bym dala sobie jeszcze z tydzien na dopasowanie sie organizmu do nutramigenu.

            zmienilas gwaltownie czy stopniowo przechodzilas na nutramigen?

            dodam dla rownowagi, ze Leon majac 2m-ce nie wychodzil poza 60ml, 3 m-ce nie wychodzil poza 90ml jednorazowo, a roczny 120ml. tez nutramigenowy.

            • Witam Was.

              2 tygodnie temu Mała ważyła 3600g-miała 3tyg (waga urodzeniowa 2900g). Aktualnie nie znam dokładnej wagi. Jutro właśnie się wybieram do przychodni, bo to będzie równe dwa tygodnie od ostatniego ważenia, więc będzie “równy rachunek”. Jak ważę się na wadze domowej to wychodzi, że waży 4kg, więc przyrost byłby 400g/2tygodnie. Z tym, że ten Nutramigen pije od soboty, i nie wiem czy tyle przybrała tylko na Nanie czy też na Nutra.

              Szpilki - zmieniłam właściwie gwałtownie. Dwa karmienia pomieszałam pół na pół a potem dałam tylko Nutra. Takie gwałtowne przejście sugerował lekarz a poza tym to Malutka tak się darła przez cały dzień i przy posiłkach strasznie płakała, że ja też chciałam szybko wyeliminować białko z jej organizmu. W tej kwestii jest poprawa, tzn. nie płacze tak przez cały boży dzień, posiłki są zazwyczaj w miarę spokojne, choć bywają też koszmarne. Mała jak tylko pociągnie dwa łyczki to zaraz w płacz, pręży się, znowu dwa łyczki i to samo. Połyka wtedy mnóstwo powietrza, czasem się krztusi.
              Napisz proszę jak długo twoje dziecię przyzwyczajało się do tego okropieństwa? Lekarz kazał mi dosypywać glukozy żeby “załapała”. Dosypuję ale z ciężkim sercem, jakoś nie chcę jej futrować cukrem.

              Kurczak - jw. waży wg domowej wagi 4kg, ale jutro będę wiedziała dokładnie. Z tego co piszesz to powinna dobowo wypijać 400ml!? Hm, to nawet tyle wypija, czasem mniej czasem więcej.

              Agago - w pewnym sensie mnie pocieszyłaś, choć mam nadzieję, że Malutka się rozkręci.

              Pozdrawiam

              • Zamieszczone przez Asia_Adi

                Takie gwałtowne przejście sugerował lekarz a poza tym to Malutka tak się darła przez cały dzień i przy posiłkach strasznie płakała, że ja też chciałam szybko wyeliminować białko z jej organizmu.

                jestes pewna ze bialko a nie nietolerancja laktozy?

                no i ja bym pewnie nie slodzila glukoza tylko wyszla z zalozenia ze dziecko sie nei zaglodzi.

                jakie masz przerwy miedzy posilkami? ile godzin?
                ile dziecko spi na dobe?

                • Zamieszczone przez szpilki

                  no i ja bym pewnie nie slodzila glukoza tylko wyszla z zalozenia ze dziecko sie nei zaglodzi.

                  O!! Właśnie! Dla Niej może być za słodkie, albo za szybko się nasyca i stąd tak niewielkie ilości wypijanej nutry.
                  Mat od 3-4 tygodnia na nutramigenie. Nigdy nie wypijał tyle ile wskazuje tabelka. Obecnie skończone 9 m-cy, a na kolację nawet butli na 150 ml wody nie wypija. Wagowo powyżej 25 centyla więc tym zestawieniem się nie przejmuj – ono jest takie orientacyjne.
                  I jeszcze jedno. Ile w sumie przez dobę tego nutramigenu wypija? Bo może za często je?

                  • Hej:)najważniejsze to patrz ile ci przybiera. Ile ja sobie włosów z głowy rwałam,że moja córcia nie pije tyle ile jej rówieśnicy…zawsze mniej…i to o ile!teraz waży 9kg i powinna wypijać 900ml,lub zjadać 900gram-wg tego, że 100ml na kazdy kg.A ona zawsze gdzieś 100-150ml mniej.Dokładniej się wylicza,że 50ml na każde 0,5kg masy-tego się trzymałam. Na jedno wychodzi.
                    A mimo to przybierała jak szalona, bo w pierwszych miesiącach zycia ok 1kg na miesiąc.
                    Nawet lekarka mi tłumaczyła,że to tak jak człowiek dorosły-jeden naje sie 1 bułką a inny musi zjeść 3…

                    • Bep, Szpilki – je tak mniej więcej co 3godziny. Czasem co 2,5h lub 3,5h w nocy ma przerwę ok. 5 godzin. Na dobę to tak jak pisałam ok 400ml. W sumie posiłków wychodzi 7/8 na dobę. Czasem płacze wcześniej ale jak próbuję podać to nie chce więc czekamy na TEN płacz 😉
                      Śpi dużo, czasem bywa, że nawet cały dzień, a czasem ma dobrych kilka godzin czuwania.

                      Szpilki - pojęcia nie mam czy białko czy laktoza! Jest sposób na rozpoznanie tego? Lekarz zobaczył Malutką, wysłuchał moich zeznań i od razu stwierdził że to skaza białkowa. Buzie ma całą wysypaną takim grysikiem. Od wczoraj smarujemy maścią cholesterolową i dziś jest nieznaczna poprawa. Po Nutra przestała też ciągle płakać, jak to się działo przez ostatnie kilka dni na normalnym mleku. Ale na Nutra zaczęła ulewać co nie miało miejsca wcześniej. Nie dość że zje tak mało to jeszcze uleje.

                      Jaga1981 – wiem, że różni ludzie mają różne zapotrzebowanie. Ja przeżyłam koszmar z karmieniem mojego starszego syna. On miał refluks żołądkowo przełykowy i to bardzo mocny, więc on nie jadł prawie nic – do dziś prawie nic nie je 🙁 Co było dziwne, ulewał na potęgę, miałam wrażenie, że wylewa się z niego wszystko co z trudem zjadł a i tak przybierał ładnie. Tak czy owak sam proces podawania jedzenia był bardzo stresujący, zawsze nerwowy i obarczony wieloma trikami.

                      • Zamieszczone przez Asia_Adi
                        Buzie ma całą wysypaną takim grysikiem. Od wczoraj smarujemy maścią cholesterolową i dziś jest nieznaczna poprawa.

                        w tym wieku grysik to najczesciej tradzik niemowlecy
                        jak ten grysik wyglada?

                        • Hm, takie drobne krosteczki na całej buźce łącznie z uszkami, skroniami, bródką, podbródkiem i trochę na szyjce, ale tu głównie plamki czerwone. Ma to już dwa tygodnie. Na początku była taka zaogniona, dziś po stosowaniu maści cholesterolowej jest lepiej, choć buzia jest szorstka i calutka wysypana tym grysiczkiem bardzo gęsto.
                          Prawdę mówiąc mi też nie wydawało się aby to była skaza białkowa, jednak ustały te całodzienne wrzaski, więc może diagnoza była trafna?!

                          Ostatniego marca idziemy do naszej pediatry na szczepienia, obejrzy ją i się wypowie.

                          Przeliczyłam skrupulatnie ilość wypijanego mleka/dobę. Wyszło tak 400-500ml. Ostatniej nocy Malutka wypiła 100ml (!!) ale po 6h przerwie. Potem karmienia to 50-70ml

                          NIE POSZŁAM JEJ ZWAŻYĆ. Poczekam do ostatniego. Nie chcę panikować zawczasu i siać panikę – głównie w swojej głowie. Staram się być spokojna przy karmieniach i nie ryczeć od razu jak kończy posiłek na 50ml. Gdy wypije 70ml to jestem zadowolona 😉
                          Póki co będę ją ważyć na mojej domowej wadze.

                          A tak a propos: co lekarze mogą zrobić jeśli nie będzie przybierać?? Jest na to jakaś rada?

                          • wez jej dawaj jesc co 3,5h
                            skoro po 5h zjadal 100ml to moze to jest metoda?

                            edit:
                            no wlasnie wrzaskui by ustaly przy nietolerancji laktozy – o laktoza powoduje bole brzucha i jelit.
                            nie daje wysypek, daje brzydkie zielone, wodniste, smierdace kupy.
                            i brak przybierania na wadze (ale nie zawsze!)

                            • Kupki miała od początku żółte, teraz na Nutra też są żółte ale zrobiły się takie plastelinowe i ma problemy z wypróżnianiem – często muszę pomagać.

                              Sugerujesz, że to ani skaza białkowa ani uczulenie na laktozę? I że podaję dzieciątku ten wstrętny Nutra bez powodu? Byłoby super gdyby tak było, bo wolałabym dać jej smaczne mleko. Na pewno będziemy jeszcze na Nutra do tego 31 i zobaczymy jaka będzie opinia pani dr. Obawiam się jednak, że jak już został wprowadzony to tak szybko go nie wycofa, żeby dziecku nie mieszać.

                              A karmić co 3,5h to czasem ciężko, jak zaczyna domogać się po 2,5h! A często się tak dzieje, bo poprzedni posiłek był marniusieńki.

                              • Zamieszczone przez Asia_Adi

                                Sugerujesz, że to ani skaza białkowa ani uczulenie na laktozę?

                                nie
                                ale skoro kupy ok to moze nawet nie skaza bailkowa tylko zwyczajnie tradzik niemowlecy + kolka sie nalozyly?

                                • Kurcze właśnie się nad tym zastanawiam!! Szkoda byłoby pchać w dzieciątko Nutrę!

                                  Wiadomość z ostatniej chwili ;), właśnie mnie mąż zawołał że Malutka zrobiła kupkę żółto zieloną i na koniec robienia wyciskała wodę (??)!! Po czym ta zieleń jak poza Nutrą nic nie pije??

                                  • w nutramigenie jest zelazo. stad.

                                    • Asia Adi musisz wyczuć jak i co ile karmić małą, bo gdy ja miałam problem z karmienie i z ilością zjadanego pokarmu, to wszyscy mówili,żebym dawała jej później to więcej zje. U mnie sie to nie sprawdziło, bo wcale więcej nie zjadała.Karmię co 3 godziny. Idąc dalej tym rozumowaniem, to po nocnej przerwie-teraz juz 8-10h to powinna mi zjadać z 200ml a ona zje 130np a pokarm naturalny ponoć jest szybciej trawiony niż mieszanka. Z drugiej strony to zalecaja karmić na żądanie nawet mlekiem modyfikowanym i bądź tu mądry człowieku;P
                                      A co krosteczek na buźce…to moja mała też miała w niemowlęctwie i chyba to trwało do 3 miesiąca życia, drobniutkie na twarzy, na policzkach i co gorsza robiły się jej gdy jadła.Jestem alergikiem i myślałam,że pewnie skaza białkowa. Były szorstkie i lekko połyskliwe-takie jakby maciupkie blizenki… Na szczęście to nie była skaza a wysypka hormonalna po moim mleczku.

                                      Znasz odpowiedź na pytanie: 5 tygodni i bardzo mało pije

                                      Dodaj komentarz

                                      Angina u dwulatka

                                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                      Czytaj dalej →

                                      Mozarella w ciąży

                                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                      Czytaj dalej →

                                      Ile kosztuje żłobek?

                                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                      Czytaj dalej →

                                      Dziewczyny po cc – dreny

                                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                      Czytaj dalej →

                                      Meskie imie miedzynarodowe.

                                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                      Czytaj dalej →

                                      Wielotorbielowatość nerek

                                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                      Czytaj dalej →

                                      Ruchome kolano

                                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                      Czytaj dalej →
                                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                      Logo
                                      Enable registration in settings - general