50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

…i najchetniej pozamykalabym wszystkie konta!!!!!! Dziś mój mąż mial zrobic kilka przelewów z firmowego konta, wziął wiec gotówkę i poszedl wpłacić do banku (BPH). W BPH-u mamy dwa konta- osobiste i firmowe. Pani w kasie pyta na które będzie wpłata, no to mąż, ze na firmowe, a pani, ze dobrze. Co sie okazało…..wpłata na konto osobiste jest darmowa, a wpłata na konto firmowe “kosztuje” 0,5% od wartości wplacanej sumy . TYm sposobem potroącono nam lichwiarską prowizję w wys. prawie 50 zł!!!!!
Gdyby mąż o tym wiedział wpłaciłby sobie te pieniądze na konto osobiste i zrobił przelew na firmowe ( za złotówkę chyba) i dopiero z firmowego mógl robić przelewy !!Nie wiedzielismy o tym, bo do tej pory ciągle korzystalismy z innych kont- prywatnego inteligo a firmowego w MBanku. Wpłacalismy sobie pieniądze na Inteligo i jak chcielismy miec je na firmowym to robilismy przelew do Mbanku za zlotówkę.
Wiem, ze to w sumie nasza wina bo nie doczytalismy warunków, ale na boga człowiek nie jest w stanie wiedziec wszystkiego!!! Nie mam czasu na czytanie wszystkich umów i regulaminów banków, Zus-ów, US-ów, srusów !!!! I od tego siedzi pani w banku( w Zus-ie, US-ie, srusie) i przy odrobinie dobrej woli mogła uprzedzić o tej kolosalnej prowizji. Bo dla mnie to rozbój w biały dzien… Nie dosyc, ze wpłacam im moje pieniądze i one leżą ( BA! zarabiają) u NICH to jeszcze zabrali mi 50 zł za to!!
Normalnie to jest chore jak dla mnie. Gdybym miała z kim zostawić Ninę jak sie dowiedziałam to poleciałabym z mordą do tego banku,chocby po to, zeby sobie ulżyc…taka byłam ( jestem) zła.

PIszę ku przestrodze…..jakby ktoś np. otwierał firmę i musiał zalożyc sobie konto….załóżcie od razu prywatne w tym samym banku i na prywatne wplacajcie !!!
Acha…i jakbyscie dostawały bez Waszej zgody wyciągi z konta dziwnie często ( np. raz na tydzień) to zorientujcie sie, czy nie pobierają Wam za każdym razem prowizji… Tak miała moja znajoma….dostawala wyciągi co kilka dni, które wcale nie były jej potrzebne i zaraz lądowały w koszu. Jak sie potem okazało za kazdy taki wyciąg bank pobierał sobie coś 7 zł prowizji…co w skali miesiąca wynosiło tez ok. 50 zł !!!! Jak znajoma poszła do banku z “pyskiem”, zeby powiedziec, ze ona nie mówiła nigdy,że chce korzystac z takiej uslugi to w banku jej na to:….. Ale pani tez nie powiedziała, ze pani nie chce.

Niedobrze mi po prostu.

Niki & córeńka 2 LATKA :))

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

  1. Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW

    Tym razem chyba się nie zrozumialyśmy. Mnie nie chodzi o tłumaczenie różnicy cen, bo nie pracuję w handlu i tego nie potrafię wytłumaczyć, tak jak Ty nie mogłaś mi odpowiedzieć, dlaczego w bankach są rózne stawki- to chyba normalne, mamy wolny rynek, lecz chodzi mi o ich prównywanie i wybór lepszej ceny, tak jak mamy wybór co do banków i mogę wybrać ten, który mniej ze mnie zdziera…:) Wchodząc w taką dyskujsę zapędzamy się w kozi róg, a mnie nie chodzi o to, żeby Tobie udowodnić, że to ja mam rację, lecz pokazać, że ja mam inny punkt widzenia na te same sprawy…:) Pozdrawiam ciepło
    Ewelina + Fil (31.07.2004) + Ktoś (30.09.2006?)

    • rada bankowca

      choć pracuję od wielu lat w banku (różnych bankach), to też padłam ofiarą tej instytucji! Moja rada złóż reklamację – neich mąż powie, że przy wpłacie nei został poinformowany o kosztach z nią związanych. jeśli bank wyjdzie w stronę klienta, to masz szansę na zwrot, jeśli nie, to chociaż w taki sposób się na nich zemścisz:) Mnie załatwił mój macierzysty bank, w którym pracowałam 5 lat!!! Zmienili pewien przepis, a ja będąc na róznych urlopach o nim nie wiedziałam. Chodziło o kredyt odnawialny – pobrali mi opłatę za brak konkretnych wpływów (gdzie przez wiele lat sporadycznie wpłacałam tą konkretną kwotę). Na moją reklamację nie potrafili nawet odpowiedzieć! Dodam, że w mojej umowie, regulaminie nic nie widniało o w/w opłacie. Nie chciałam się z nimi kłócić, choć pewnei bym wygrała, ale gra nie była warta świeczki. Spłaciłam w tym samym dniu kredyt i zamknęłam konto – więcej na mnei nie zarobią!
      pozdrawiam!!!

      erica i Dawcio 15.10.04

      • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW

        W odpowiedzi na:


        tak jak Ty nie mogłaś mi odpowiedzieć, dlaczego w bankach są rózne stawki


        ależ ja Ci odpowiedziałam – w banku uzależnione to jest od wielu czynników, które wpływają na całokształt polityki cenowej – jedne banki specjalizują soę w obsłudze detalicznej, mają więcej rachunków ROR – przez co mają tańszy pieniądz i mogą pozwolić sobie na niższe opłaty; niektóre banki chcąc skrócić kolejki i zachęcić klientów do korzystania z kanalów elektronicznych – świadomie podnoszą cenu (jak wspomniane już PKOBP)
        – mogłabym tak pisać i pisać 😉

        Kaśka z Natusią (prawie 4 lata 🙂

        • Re: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW

          zgadza sie, tyle ze bank jest dla Nas, nie my dla banku. bank zarabia, ale nie na tych malych plotkach.
          w bankach gdzie mamy konta, zawsze informuja nas o korzystniejszych dla nas operacjach. i dobrze bo jesli byloby inaczej zmienilibysmy bank.


          Karina i Kubus <10.06.2004>

          • Re: rada bankowca

            jeśli wprowadzana jest jakaś nowa opłata, albo nowy przepis, bank ma obowiązek poinformować Cię odpowiednio wcześniej – a Ty masz prawo rezygnacji z prowadzenia konta z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Jeśl w tym czasie nie zrezygnujesz – automatycznie akceptujesz te warunki. I wtedy na nic reklamacje 🙁

            Kaśka z Natusią (prawie 4 lata 🙂

            • Re: rada bankowca

              zgadza się, ale jest też taka niepisana zasada, że pracownik banku ma obowiązek poinformować klienta o ewentualnej opłacie przed wykonaniem operacji. W banku, w którym pracowałam zdarzyła się podobna historia i bank zwrócił pieniądze klientowi, poneiważ pracownik nie poinformował go o pobraniu opłaty za (w tym wypadku) przelewy. A reklamację i tak zawsze można złożyć – choćby na pracownika banku. Nie ryzykujemy nic, najwyżej zostaniemy pominięci, przeproszeni lub dostaniemy zwrot. Ale co bank to obyczaj.
              Pozdrawiam:)

              erica i Dawcio 15.10.04

              • Re: rada bankowca

                No…i ja uważam, ze miło by było, gdyby pani w kasie powiedziała, ta operacja kosztuje tyle i tyle…..W sklepie sprzedawca musi nam powiedzieć ile płacimy, nawet jesli na ladzie leży 100 cenników….bo po prostu musimy wyjąć pieniądz z kieszeni, a w banku ponieważ nie musimy wyjąć tego pieniądza bezposrednio, to dyskretnie, cichaczem się nas oskubuje….

                Fajnie by było jakby doba miała z 200 godzin, wtedy przeczytałabym sobie wszystkie regulaminy i cenninki od deski do deski.
                Ale póki co trzeba liczyć na ludzką dobrą wolę i pewne poczucie uczciwości co jak widać często zawodzi.

                Ponadto uważam, ze powinien być ustawowy OBOWIĄZEK informowania przy okienku ile kosztuje operacja, którą zamierzamy w tej chwili wykonać !!!!

                Niki & córeńka 2 LATKA :))

                • Re: rada bankowca

                  zgadzam się z Tobą! Nie każdy klient musi znać na pamięć tabelę opłat i prowizji, natomiast pani w banku raczej powinna wiedzieć ile i za co. Kiedy chciałam zrobić przelew w jednym z banków, pani najpierw poinformowała mnei, że zapłacę za to 11 zł, więc grzecznie podziękowałam i poszłam do wpłatomatu. Taki to wielki trud udzielenie takiej informacji? Może wreszcie banki wyjdą na przeciw klientom. W końcu to na klientach zarabiamy, więc może traktujmy ich jak ludzi, a nei jak maszyny. W wielu bankach pewne czynności, informacji itp robi się/udziela mechanicznie, ot tak, nie dbając o interes klienta. Np. moja 82 letnia babcia dostała dziś kartę i nie wie co z nią zrobić, bez karty zapłaci za każdą wypłatę w okienku poniżej 500 zł (jak wiadomo emerytury śą niskie) Paranoja! Więc pytam – gdzie zasada marketingowa, że 1 zadowolony klient to 10 kolejnych zadowolonych??? Przy tak ogromnej konkurencji łatwo jest tracić klientów.

                  erica i Dawcio 15.10.04

                  • Re: rada bankowca

                    niestety – często się zdarza że otrzymujemy informacje zdawkowe – nie tylko w bankach.

                    Kaśka z Natusią (prawie 4 lata 🙂

                    • Re: rada bankowca

                      OJ TAK. POdam przykład ogórków – mama kupowała je i zapytała po ile są ogórki, padła odpowiedź 3,50 zł. No to wzięła 2 szt. Przy płaceniu zapłaciła 7 zł. Zdziwko ją chapło. Ale zapłaciła. Potem okazało sie, że faktycznei kosztują 3,50, ale za sztukę! Ciekawe, czy pomidory tez będą sprzedawana na sztuki, np. 2 zł – kupisz 10 i sieknie po kieszeni 20 zł:)

                      erica i Dawcio 15.10.04

                      • Re: rada bankowca

                        Niki chcę powiedzieć Ci,że z mężem należymy do tego samego pokroju naiwnych ludzi. Bardzo długo wpłacaliśmy pieniądze bezpośrednio na konto firmowe.Okazało się,że jesteśmy naiwni sądząc według siebie, ze wobec ludzi zachowujemy się uczciwie nie zdzierając z nich,myśleliśmy,że ludzie postępują wobec nas tak samo.I tak jak powiedziałaś o tych częściach komputerowych mąż każdego uczciwie informuje o wymianie i koszcie każdej dupereli,żeby dogodzić każemu klientowi,ale okazuje się,że nie kazdy taki jest i niestety bulwersujące są te wszelkie kruczki w bankach,które nas dopadają:( a o któtych nikt nie raczy nas na bieżąco poinformować :(,ale cóz człowiek uczy sie na błędach

                        Marysia 7 mies.

                        Znasz odpowiedź na pytanie: 50 zł prowizji od wpłaty!!! NIENAWIDZĘ BANKÓW !!

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general