Badania o współczesnych ojcach – zaproszenie do udziału dla obojga rodziców

Dzień dobry,
Uczestniczę w projekcie badawczym w ramach doktoratu z socjologii o współczesnych ojcach, porównującego sytuację w Polsce i Szwecji. Część materiału badawczego, który będzie analizowany w nim, zbierany jest na podstawie wywiadów narracyjnych z matkami i ojcami. Dlatego poszukuję par? małżeństwo/partnerzy. Jeśli ktoś z Was byłby skłonny porozmawiać ze mną, to proszę o kontakt. Poszukuję osób mieszkających w Krakowie.
Jak będzie wyglądał taki wywiad narracyjny?
Będę zadawać w miarę ogólne pytania dotyczące doświadczenia ojcostwa, tego jak ono jest rozumiane, z jakimi praktykami się wiąże, a także problemami i wyzwaniami. Będę prosić o swobodne i raczej dłuższe wypowiedzi.
Jeśli chodzi o miejsce i czas wywiadu, to ja oczywiście się dostosuję. Takie wywiady w badaniach społecznych przeprowadza się zazwyczaj w miejscu osoby badanej tak, żeby to jej było komfortowo. Zależy mi na możliwości nagrania wywiadu na dyktafon, więc lepiej, żeby to było w jakimś pomieszczeniu (np. w mieszkaniu/domu).
Za pomoc w prowadzeniu tych badań mogę zaoferować dostęp do wyników badań (praca doktorska powinna zostać ukończona w połowie 2014 roku), które mają pokazać, jak wygląda polskie ojcostwo i z jakimi problemami muszą sobie radzić współcześni mężczyźni. Część badań zostanie poświęcona analizie rozwiązań prawnych dotyczących polityki ojcowskiej/prorodzinnej w Polsce. Analogiczne badania są przeprowadzane w Szwecji.
Z własnego doświadczenia badawczego wiem, że tego typu wywiady często sprawiają satysfakcję osobie badanej. Ma ona szansę na wyrażenie siebie, podzielenia się swoimi obawami i oczekiwaniami w rozmowie z cierpliwą osobą, który nie ocenia, nie narzuca swojego zdania i słucha z zainteresowaniem.
Badania są przeprowadzane anonimowo.
Oczywiście wszystkie informacje, które uzyskam w trakcie wywiadu, są potrzebne tylko w celach naukowych. Będą one analizowane anonimowo (przez osobę piszącą doktorat, w konsultacji z promotorem doktoratu, profesorem Januszem Muchą), a dane osób udzielających wywiadu będą znane tylko mi i osobie piszącej doktorat.
Kto może się zgłosić do wywiadu?
Potrzebuję kobiet i mężczyzn, którzy są w wieku od 20 do 40 lat, razem wychowują dziecko/dzieci, ich najmłodsze dziecko nie ma więcej niż 7 lat i mieszkają w Krakowie. Jeśli chodzi o wykształcenie, zawód, zarobki, wykształcenie/zawód partnera, liczbę dzieci, religię, światopogląd to potrzebuję zróżnicowania.
Jeżeli ktoś z Was byłby chętny mi pomóc i wziąć udział w takim badaniu, to czekam na kontakt.

Pozdrawiam,

Alina Gędek
[email][email protected][/email]
tel. 533 777 911

Znasz odpowiedź na pytanie:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo