Bóle brzucha u dziecka

Witam wszystkie użytkowniczki. Jestem mamą 10 latka i 7 latki, czyli dwóch małych skarbów. Niestety od kilku dni syn ma narwacające bóle brzucha, byliśmy u takiego jakby to powiedzieć „znajomego” lekarza co przyjmuje w naszym mieście i po wywiadzie lekarz nie stwierdził nic poważnego, przepisał mu tylko leki które na moment rozwiązały problem ale teraz bóle brzucha nawracają… mały czały czas skarży się na to, momentami tak bardzo go boli że aż płacze a ja płaczę razem z nim 🙁 mam takie pytanie, jakie badania są potrzebne małemu dziecku? USG jest możliwe do wykonania? Myślałam też o gatroskopi ale nie wiem czy to jest w ogóle możliwe u tak małego dziecka.. dodam, że mały nie ma żadnej biegunki wypróżnia się można powiedzieć normalnie jak na taką sytuacje. myślicie, że mogę jechać z nim na takie badania?? liczę na pomoc. z góry dziękuje i pozdrawiam!

3 odpowiedzi na pytanie: Bóle brzucha u dziecka

ada410 Dodane ponad rok temu,

Najlepsza rada to iść do swojej przychodni, powiedzieć lekarzowi co i jak a dalsze decyzje podejmie lekarz…

medzieneczka Dodane ponad rok temu,

Wydaje mi się, że z USG nie ma żadnych problemów i śmiało można je wykonać 🙂 Co do garstoskopii to nie jestem pewna ale szukałam czegoś na necie i znalazłam to, może Ci pomoże; [Zobacz stronę] Jednak sytuacja jest nieco inna, po pierwsze że dziecko starsze ale może 2 lata różnicy nie robią.. nie znam się jakoś tak w tym temacie ale może Cie to naprowadzi 😉 zresztą powinnaś zrobić tak jak Ada pisała, pójść do przychodzni z dzieckiem i dowiedzieć się wszystkiego od specjalistów. życzę wszystiego dobrego!

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

10cio latek to nie małe dziecko i koniecznie USG.
może wyrostek :Hmmm…:

dodam jeszcze ,że wyrostek może boleć różnie ,nie tylko w zgięciu prawej nogi…. mnie bolało pod mostkiem i nie mogli zdiagnozować a był już prawie „wylany”. sprawdź to .

Znasz odpowiedź na pytanie: Bóle brzucha u dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Maszyny Janome- zna ktoś
Macie taką maszynę do szycia? Dobre są? Może ktoś coś na jej temat powiedzieć?
Czytaj dalej
ORGANIZACYJNE
film dokumentalny o matkach
Przygotowuję film dokumentalny na temat łączenia funkcji matki i pracy zawodowej kobiet. Chciałabym porozmawiać na temat powrotu do pracy młodych mam. Kiedy jest dobry moment na powrót do pracy? Czy
Czytaj dalej