Częste i wielokrotne odbijanie u niemowlaka?

Hej Dziewczynki!!!
Znów coś mnie niepokoi. Tym razem jednak nie panikuję. Chciałabym jednak wiedzieć, co jest na rzeczy, bo wydaje mi się, że coś jest.
Córka od urodzenia nie miała problemów z odbijaniem. Nieraz się cieszyłam, że bach przez ramię.. beeek i spać. Jednak od dłuższego czasu (zabijcie mnie, ale nie wiem, może 2 miesiące) dziecię ciągle odbija sobie to tu, to tam – dosłownie.

Zjada ładnie, przybiera ładnie. Tydzień temu ważyła 7600g, a ma 5,5 miesiąca. Po każdym posiłku jeszcze ją pionizuję do odbicia. W sumie nie wiem, czy to jeszcze konieczne? Problem w tym, że ona po godzinie, dwóch od posiłku potrafi beknąć, nawet kilka razy i to pod rząd. Czasem sobie uleje przy tym i tak w kółko cały dzień. Czy takie częste i wielokrotne odbijanie u niemowlaka jest normalne???
Oczywiście pytałam lekarki, jedna stwierdziła krótko – “refluks”. Na dalsze pytania “co?”, “jak?”, itp. kazała przeczekać.
Druga uznała, że to normalne, skoro Mała nie wymiotuje, nie płacze podczas tego odbijania, co by sugerowało, że źle się czuje, to najwyraźniej nic jej nie jest. Może i racja, ale mnie to uporczywe odbijanie i bekanie trochę martwi.
Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii???

6 odpowiedzi na pytanie: Częste i wielokrotne odbijanie u niemowlaka?

koleta Dodane ponad rok temu,

Sądzę, że nie powinnaś doszukiwać się jakiś problemów zdrowotnych u małej. Moja córa do tej pory ma takie zapędy -“bekanie” po godzinie. Potrafi ulać, a czasami i efeky dźwiękowe się zdarzają.

gablysia Dodane ponad rok temu,

Też mi się wydaje, ze nie ma powodu do niepokoju. Widocznie łyka więcej powietrza niżby sie wydawało. Dobrze, ze sie jej odbija, niż gdyby miała miec z tego powodu kolki.
Przy refluksie byłaby niespokojna… kwaśna treść żołądka wraca do gardła, to piecze, boli. Samo odbijanie nawet z lekkim ulaniem nie jest niczym strasznym. Przy każdym płaczu połyka powietrze, które potem odbija. Wazne by nie ulewała ilości z połowy jedzenia.

gotka Dodane ponad rok temu,

Dzięki Dziewuszki:)
Myślałam, że odzew będzie większy.. Ale widzę..że chyba szukam dziury w całym..
Dziwne dla mnie jest to, że jakby tak zliczyć to Małej odbija się dziennie około 20 razy..często po 3-4 pod rząd.. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam..stąd moje pytanie..

jagoda79 Dodane ponad rok temu,

Myślę że wynika to z wprowadzania nowości do diety. Takie dziecko nie je już wyłącznie mleka i jego układ pokarmowy musi nauczyć się trawić inne produkty. Staraj się żeby wszystko było regularnie, każdy posiłek i podawaj herbatkę z kopru włoskiego lub specjalną na brzuszek. Powinno wyregulować wszystko i pomóc

Olga2020-09-28 20:57:06

Spokojnie. Moja ma 8 miesięcy i też sporo jeszcze odbija, a był czas że odbijała po 15 razy po karmieniu i jeszcze godzinę czy dwie po. Po prostu łyka powietrze. Z tymże moja córka ma refluks, a lekarze każą to przeczekać i fakt z tygodnia na tydzień jest lepiej.

Gosia2020-10-04 11:39:20

Według mnie wszystko jest ok. Nie masz się czym martwić. U nas było bardzo podobnie i przeszło z czasem

Znasz odpowiedź na pytanie: Częste i wielokrotne odbijanie u niemowlaka?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Dziecko ciągle chce jeść! Jest wiecznie głodna?
Moje dziecko ciągle chce jeść. Czytałam właśnie post koleżanki o półrocznym niejadku, a ja mam zupełnie inny problem. Moja córka jest wiecznie głodna. Zjada wszystko bez problemu. Zjadłaby chyba wszystko włącznie
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
Wiersze dla zmarłego dziecka
"Dzień z życia Aniołka, czyli wiersze po śmierci dziecka. Pamiętam jak to było..ktoś mnie łaskotał a potem... A potem już tak chciałam wyjść...tam do Was i wyciągnęli mnie, ale tatuś się odwrócił, a
Czytaj dalej