Ciągle zatkane uszy:(

Mój synek (3,5l.) ma ciągle zatkane uszy. Zaczęło się jakiś rok temu, kiedy zauważyłam, że mały słabo słyszy i ciągle krzyczy zamiast mówić. Lekarka rodzinna stwierdziła, że mały ma zatkane uszy i dała skierowanie do laryngologa. Laryngolog zrobił w czerwcu płukanie obu uszu no i z uszu wyleciało tyle tego kitu, że aż się przestraszyłam. Stwierdziła, że tak to już z nim będzie, bo syn ma nieprawidłową budowę uszu i będą mu się zatykać. W ubiegłym tygodniu znowu lekarz rodzinny zajrzał mu do uszu i stwierdził, że są kompletnie zatkane (co by się zgadzało, bo znowu krzyczy zamiast mówić…).
No i co?-co 3 miesiące mam z nim chodzić na płukanie uszu?????????
Mam zakaz grzebania patyczkami, więc stosowałam krople – acerumen oraz solvax oraz spray z wody morskiej do uszu, ale to wszystko jeszcze bardziej mu zatyka uszy, tzn. po tych kroplach/sprayu nic nie wypływa tylko mam wrażenie że kituje mu się jeszcze bardziej….
Znacie jakieś inne skuteczne metody/środki na odetkanie uszu i utrzymanie ich w czystości, bo nie uśmiecha mi się jeździć co 3 miesiące na płukanie…..

2 odpowiedzi na pytanie: Ciągle zatkane uszy:(

 1. Jeśli synek ma nieprawidłową budowę ucha, to jest to wskazaniem do objęcia go leczeniem laryngologicznym. Wizyty u lekarza co trzy miesiące to jeszcze nic. Są przecież niejednokrotnie takie sytuacje w życiu rodziców, że choroba dziecka zmusza ich do udawania się do lekarza czy rehabilitanta nawet kilka razy w tygodniu przez długie lata. Zdrowie dziecka jest najważniejsze. Zatkane uszka stępiają słuch a to ciągnie za sobą spowolnienie rozwoju. Nie bagatelizuj tego.

  • Skądś to znam…
   Córka tak miała przez jakieś 2 lata. Płukaliśmy u laryngologa co 3 miesiące. Potem jej jakoś przeszło i na razie się jej nie zatykają.
   Za to zaczęły się zatykać młodszemu – już byliśmy na jednym płukaniu. Dotychczas samo wypływało.

   acerumen jest do d… a nie do uszu
   Jedyne co faktycznie rozmiękczało to parafina lub oliwa z oliwek. Najlepiej zalać ucho lekko ciepłą (taką w temp. ciała) i niech dziecko poleży ze 2 minuty na każdą stronę. Potem najlepiej iść na basen 😉 albo dokładnie wypłukać ucho prysznicem.
   Jak jest mało woskowiny to czasem sama wypływa. A jak już jest duży korek to przynajmniej rozmiękcza i nie boli przy płukaniu.

   Znasz odpowiedź na pytanie: Ciągle zatkane uszy:(

   Dodaj komentarz

   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo