Co lepsze Nutramigen czy Bebilon Pepti?

Byliśmy wczoraj u dermatologa. No i niestety mamy potwierdzony AZS:(
Na szczęście póki co nie jest on na taką skalę jak kiedyś u synka. Damianek miał bardzo nasilone zmiany – ok 80% powierzchni ciała, skóra pękała, robiły się ranki. U Ani jest póki co dużo lepiej.
Brzuszek i plecki OK, na rączkach i nóżkach są suche plamki ale bardzo jasne, prawie niewidoczne. Najgorsza jest skóra na buzi, skronie i okolice uszu i brody. W zasadzie nie dowiedziałam się niczego, czego nie wiedziałam wcześniej. Dieta, dieta i jeszcze raz dieta (bez mleka krowiego i pochodnych, jaj, pszenicy i innych najczęstszych alergenów), no i pielęgnacja. Dostaliśmy dwie robione maści, jedną ze sterydem. Ona jest awaryjna, jak już będzie duże pogorszenie. Mam też przepisany Ketotifen, na wypadek jakby bardzo swędziało.Na szczęscie jak na razie swędzenie chyba jej nie dokucza, bo jest spokojna, dobrze śpi.
No i już postanowiłam, że karmię piersią do końca 6-mca (trzymając rygorystyczną dietę), a później przechodzimy na hydrolizat –
Nutramigen albo Bebilon Pepti.
W przypadku synka dopiero przejście na Nutramigen rozwiązało problem. Wtedy przez 2 miesiące jadłam tylko 3 produkty, a skóra była coraz gorsza. Teraz już nie chcę przez to przechodzić, wolę wcześniej przejść na hydrolizat, bo i tak niedługo wracam do pracy, więc pełne karmienie piersią nie wchodzi w grę. Tym bardziej, że nie będę w stanie cały czas trzymać tak restrykcyjnej diety. Już zaczęły mi wychodzić włosy, bolą mnie kolana.
Poradźcie na co się zdecydować – Nutramigen czy Bebilon Pepti?
Te 5 lat temu Nutramigen był okropny, strasznie śmierdział i był gorzki. Zmieniło się coś? Podobno Bebilon lepszy w smaku, ale czy tak samo skuteczny?

36 odpowiedzi na pytanie: Co lepsze Nutramigen czy Bebilon Pepti?

mata-hari Dodane ponad rok temu,

BP i Nutra to dwa zupełnie różne od siebie preparaty, więc ja bym się walorami zapachowo-smakowymi wcale nie sugerowała 😉

rybcia001 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Mata_Hari:BP i Nutra to dwa zupełnie różne od siebie preparaty, więc ja bym się walorami zapachowo-smakowymi wcale nie sugerowała 😉

A możesz napisać coś więcej, czym się różnią?
Sugeruję się smakiem, bo pamiętam jak trudno było mi przestawić synka z mleka z piersi na Nutramigen.

A tak w ogóle Asiu, to nie wiem czy mnie pamiętasz. Ok 4 lat temu korespondowałyśmy ze sobą e-mailowo. Spotkałyśmy się chyba nie tutaj, ale na forum dla Alergików. Bardzo mi wtedy Twoja wiedza i doświadczenie pomogło:)

zwierzak Dodane ponad rok temu,

My podajemy pepti2 i jest dobrze,chetnie je ale jak dla mnie i pachnie i smakuje okropnie:)

rybcia001 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez zwierzak:My podajemy pepti2 i jest dobrze,chetnie je ale jak dla mnie i pachnie i smakuje okropnie:)

A od początku dawałaś Pepti czy przechodziłaś na to mleko później?

zwierzak Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez rybcia001:A od początku dawałaś Pepti czy przechodziłaś na to mleko później?

po 3-4 m-cach jak wskazywało wyraźnie że jest alergia na mleko matki ,ale podawanie poprzedziła wizyta u alergologa na Kacprzaka. Znam przypadek ,że mleko pepti 1 było podawane od praktycznie narodzin.

rybcia001 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez zwierzak:po 3-4 m-cach jak wskazywało wyraźnie że jest alergia na mleko matki ,ale podawanie poprzedziła wizyta u alergologa na Kacprzaka. Znam przypadek ,że mleko pepti 1 było podawane od praktycznie narodzin.

A przestawiłaś dziecko na Bebilon od razu czy na początku mieszałaś ze swoim mlekiem?

asik Dodane ponad rok temu,

U mojej J. po odstawieniu od piersi wyszło uczulenie i przeszłyśmy na Bebilon pepti 2.
Przez pierwszy tydzień młoda podchodziła do niego nieufnie
Ze 100 ml. wypijała może 10 ml
Ale potem się przyzwyczaiła i nie było żadnych problemów
Nie mieszałam z moim mlekiem, od razu podawałam sam bebilon

mama80 Dodane ponad rok temu,

Rybcia nutramigen nie zawiera laktozy, jest mocniejszym hydrolizatem niż bebilon pepti (który zawiera niewielką ilość laktozy) więc sugeruj się nie smakiem (oba obrzydliwe) – jak napisała Mata_Hari – a tym, który preparat będzie lepszy dla twego dziecka:) Zależy od stopnia alergii u malucha. U nas uczulał pepti, a potem nawet nutramigen. Musieliśmy przejść na preparat z wolnymi aminokwasami. Droga przez mękę – jeśli chodzi o AZS u mego dziecka.

lilavati Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez rybcia001:A możesz napisać coś więcej, czym się różnią?

Bebilon rożnie się od Nutramigenu nie tylko laktozą(ale nie wynika to ze stopnia hydrolizy ), ale tym, że bebilon jest na serwatce, a Nutrgamigen na kazeinie. Stopień hydrolizy Nutramigenu jest większy, ale serwatka jest mniej alergizującym białkiem dlatego tez nie można mówić o przewadze skuteczności jednej mieszanki nad drugą.
Jak każde mleczko trzeba indywidualnie dobrać do dziecka
Bebilon korzystniejszy dla dziecka ze skłonnościami do zaparć , bo ma więcej laktoz, ponoć ma bardziej korzystny wpływ na sluzówkę jelit ale pod warunkiem, że dziecko nie ma nietolerancji laktozy.
Mój syn jest na obu mleczkach – dla skóry u niego lepszy BP przy infekcjach na krótki czas podaję nutre bo widze jak tolerancja laktozy spada
Co do smaku – mojemu oba bardzo smakują a dostał je dopiero w 14mż

lolik Dodane ponad rok temu,

Witam Was dziewczyny
Jestem tu nowa jeszcze muszę się wdrożyć,ale mam parę pytań i będę wdzięczna za odpowiedzi:) Mój maluszek właśnie zaczął 4 m-c. Jak miał 2 m-ce bylismy u alergologa, bo wyskoczyło mu jakies uczulenie na buźce. Pani doktor zleciła testy z krwi: panel pokarmowy i poziom całkowitego IgE. Testy wyszły dobrze uczulenie znikło, a teraz znów się pojawiło. Alergolog stwierdziła że to wina jeszcze niedojrzałego układu pokarmowego i zaleciła, abym jadła wszystko w niewielkich ilościach (karmię małego piersią), żeby maleństwo uczyło się tolerować wszystkie pokarmy. Teraz gdy uczulenie znów pojawiło się na buźce na wszelki wypadek odstawiłam cały nabiał, no i oczywiście nie jadłam i nie jem większości najpopularniejszych alergenów, minął już ponad tydzień a uczulenie wciąż jest. Niedługo będę musiała wrócić prawdopodobnie do pracy i w związku z tym mam pytanie: alergolog stwierdziła, że w razie czego mam małemu podawać mleko HA może być NAN HA lub jakieś inne HA. Stąd moje pytanie, ponieważ czytałam że dzieciom, u których wystąpiły pierwsze objawy alergii powinno sie podawać Nutramigen, Bebilon Pepti lub inne tego typu mleko a nie mleko hipoalergiczne. Czy mam rację? I jeszcze jedno pyt. do Maty Hari wiem, że Ty swojemu małemu robiłaś testy z krwii też jak był taki mały zastanawiam się, czy coś wtedy wyszło w tych testach?

kasiejka Dodane ponad rok temu,

No ja świeżynka bo mama od ponad miesiąca od 2 tygodni walczymy z pojawiającymi się możliwymi jako pierwsze oznaki AZS objawami wysypkowymi u małego. Radziliśmy się u bardzo doświadczonej i obeznanej Doradczyni Laktacyjnej bo jako, że dopajam sztucznym po zobaczeniu wysypki z Bebiko, przeszłam na Bebilon Ha myśląc, że to wystarczy ale i ono zawiera w składzie mleko krowie i ona właśnie doradzała odstawić te wszystkie Ha ale nadal z mlekiem krowim i kupić Nutramigen, który choć daleki od dobrego smaku( mój mały cudem nie robi z tego problemu) to właśnie jest dla dzieci uczulonych na mleko krowie bo nie zawiera go w swoim składzie.

oliweczka Dodane ponad rok temu,

U nas jest Nutramigen.
Mieliśmy dwa podejścia do BP, ale nie pasował jej. Ciężko jej się odbijało, a często też wręcz wymiotowała po nim.
Na poczętku ściągałam swoje mleko i mieszałam stopniowo. Bez problemu przestawiła się na paskudny hydrolizat.

anulkam Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ania_st:Bebilon rożnie się od Nutramigenu nie tylko laktozą(ale nie wynika to ze stopnia hydrolizy ), ale tym, że bebilon jest na serwatce, a Nutrgamigen na kazeinie. Stopień hydrolizy Nutramigenu jest większy, ale serwatka jest mniej alergizującym białkiem dlatego tez nie można mówić o przewadze skuteczności jednej mieszanki nad drugą.
Jak każde mleczko trzeba indywidualnie dobrać do dziecka
Bebilon korzystniejszy dla dziecka ze skłonnościami do zaparć , bo ma więcej laktoz, ponoć ma bardziej korzystny wpływ na sluzówkę jelit ale pod warunkiem, że dziecko nie ma nietolerancji laktozy.
Mój syn jest na obu mleczkach – dla skóry u niego lepszy BP przy infekcjach na krótki czas podaję nutre bo widze jak tolerancja laktozy spada
Co do smaku – mojemu oba bardzo smakują a dostał je dopiero w 14mż

nie wiem czy dobrze rozumiem -nutra źle wpływa na śluzówke i ogranicza tolerancje laktozy?

lilavati Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez anulkam:nie wiem czy dobrze rozumiem -nutra źle wpływa na śluzówke i ogranicza tolerancje laktozy?
Nie, o co innego mi chodziło, nieze nutra xle wpływa ale o to, ze BP jest „lepszy”
Nutramigen jest mlekiem bezlaktozowym
Bebilon zawiera laktozę która (o ile ktoś nie ma nietolerancji) korzystniej niż inne cukry wpływa na regenerację jelit.
[quote]Pod wpływem temperatury pewna ilość laktozy ulega przekształceniu w laktulozę, węglowodan nieprzyswajalny przez organizm człowieka, ale stanowiący substrat procesów fermentacyjnych dla fizjologicznej flory jelitowej.
Laktoza ułatwia wchłanianie jelitowe pewnych biopierwiastków, m.in. wapnia, magnezu i cynku, niezbędnych do prawidłowego
przebiegu przemian metabolicznych i procesów rozwojowych małego dziecka.
[/quote]Na podstawie [Zobacz stronę]
w broszurce można o innych korzyściach z laktozy przeczytać

Mleko bezlaktozowe -nutramigen podaję w okresach okoloinfekcyjnym – bardzo często tym czasie spada próg tolerancji latozy
Eliminacja laktoz z diety zdrowego nie jest zalecana. Dziecko sporo „traci”

anulkam Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ania_st:Nie, o co innego mi chodziło, nieze nutra xle wpływa ale o to, ze BP jest „lepszy”
Nutramigen jest mlekiem bezlaktozowym
Bebilon zawiera laktozę która (o ile ktoś nie ma nietolerancji) korzystniej niż inne cukry wpływa na regenerację jelit.
Na podstawie [Zobacz stronę]
w broszurce można o innych korzyściach z laktozy przeczytać

Mleko bezlaktozowe -nutramigen podaję w okresach okoloinfekcyjnym – bardzo często tym czasie spada próg tolerancji latozy
Eliminacja laktoz z diety zdrowego nie jest zalecana. Dziecko sporo „traci”
oks, rozumiem- a o tym lekarze nie mówią:(

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez lolik:I jeszcze jedno pyt. do Maty Hari wiem, że Ty swojemu małemu robiłaś testy z krwii też jak był taki mały zastanawiam się, czy coś wtedy wyszło w tych testach?

Przepraszam, że piszę dopiero teraz, ale ostatnio jakoś rzadziej zaglądam na DI.

Co do testów, to mój miał je pierwszy raz z krwi robione, jak miał 3,5 m-ca i już wtedy bardzo ładnie mu wszystko wyszło. Wyszły zarówno alergeny pokarmowe, jak i wziewne i wszystko pokryło się z moimi obserwacjami.

lolik Dodane ponad rok temu,

Dziękuję za odpowiedź, szczególnie Tobie Mata Hari. Teraz zastanawiam się czy nie powtórzyć testów, bo polik czerwony i swędzący a za chorobę nie mogę tego z niczym połączyć. Od początku mi się wydawało, że to nie od nabiału, ale pewności nie mam.Nic nowego nie jadłam wczoraj a po nocy policzek bardziej czerwony niż wcześniej:Stres: Przez to nie wiem właśnie co z tym mlekiem czy zwykłe HA nie wystarczy, ale nie chciałabym eksperymentować na dziecku:Niepewny: A ostatnio mamy dosyć ciężkie noce mały budzi się co godzinę i niby chce jeść, ale nie do końca, a ogólnie jest niespokojny i trze ten policzek. Mam wrażenie, że właśnie przez to się wybudza częściej. Robi się coraz starszy a tu zamiast być lepiej to jest coraz gorzej ja padam na twarz po takiej nocy i w dzień nie ma kiedy odpocząć. Jak wcześniej to uczulenie mu zeszło z buźki to był troszkę spokojniejszy:Niepewny:

mata-hari Dodane ponad rok temu,

A nie jest tu problemem może proszek w którym pierzesz mu pościel? Może wypełnienie nie pasuje? Spróbuj pokombinować. Zawsze może być i tak też, że dziecko się zagrzewa i wtedy pojawia się świąd. Nie zawsze to musi być od razu alergia, ale ona niestety też nie może być wykluczona.
Mój jako maluch bardzo reagował na pierze, wełnę i welur. Nie tylko na nie oczywiście, ale to były takie rzeczy, których akurat zupełnie nie podejrzewałam. Bo roztocza, czy zwierzaki to już są bardziej popularne. Do tego dochodziła pokarmówka i wziewy i mieliśmy totalny galimatias 😉

lolik Dodane ponad rok temu,

Proszek raczej wykluczam od początku wszystko włącznie z ubrankami piorę w Jelpie, pościel też raczej nie. Najdziwniejsze jest to, że uczulenie ma głównie na jednym poliku i troszkę na główce, ale to też zależy kiedy. Nigdzie więcej nie ma krosteczek ani placków. Dziś polik troszkę ładniejszy jak przygasa to widać pojedyncze krosteczki a jak jest zaognione to robi się jeden wielki czerwony suchy placek. Jeszcze myślę, że wybierzemy się do dermatologa żeby to może obejrzał, bo byliśmy tylko u alergologa.

bertolumia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Mata_Hari:Przepraszam, że piszę dopiero teraz, ale ostatnio jakoś rzadziej zaglądam na DI.

Co do testów, to mój miał je pierwszy raz z krwi robione, jak miał 3,5 m-ca i już wtedy bardzo ładnie mu wszystko wyszło. Wyszły zarówno alergeny pokarmowe, jak i wziewne i wszystko pokryło się z moimi obserwacjami.

ja sie przymierzam do testow…
podpowiedz mi na jakie alergeny warto zrobic na poczatek, ile to kosztuje i jak takie badanie wyglada
no i ile sie czeka na wynik

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez becia84:ja sie przymierzam do testow…
podpowiedz mi na jakie alergeny warto zrobic na poczatek, ile to kosztuje i jak takie badanie wyglada
no i ile sie czeka na wynik

Michał miał zawsze sprawdzane te alergeny, które podejrzewaliśmy, a w momentach, gdy one wszystkie (np. z pokarmowych) były już sprawdzone, a z dzieckiem nadal było źle, sprawdzaliśmy jeszcze na chybił trafił podstawowe wziewne. Jak wyszło, że i na wziewne reaguje, wtedy temat w tym kierunku też bardziej drążyliśmy.
Jeśli widzisz, że dziecko reaguje na pokarmy, to ja bym w pierwszej kolejności sprawdziła: białko mleka krowiego, jabłko, banana, kukurydzę, soję. Te chyba są najczęstsze z podawanych jako pierwsze. Najlepiej obserwować dziecko i robić dokładne notatki. Wtedy wiadomo mniej więcej, po czym są jakieś problemy i można to sprawdzać.

Ja za badania nic nigdy nie płaciłam, bo Michał dostał skierowanie od pediatry do poradni alergologicznej i jesteśmy pod opieką lekarza z poradni przyszpitalnej.
Testy z krwi polegają na pobraniu dziecku krwi z żyły w zgięciu łokciowym (przynajmniej u nas zawsze stąd jest brana). Przeważnie krwi bierze się trochę więcej niż jest potrzebne do konkretnego badania, bo można ją przechowywać i wykorzystać w niedalekiej przyszłości do sprawdzenia kolejnych, podejrzanych alergenów.
U nas wyniki są przeważnie pod koniec m-ca, więc w zależności w której części m-ca pobierana jest krew, tyle się czeka. Jak pobierana była na początku, to czekaliśmy 2-3 tyg. Jak pod koniec, to i po tygodniu wiedziałam już co i jak. Czasem czas oczekiwania może też zależeć od tego, co się testuje. Jak testowaliśmy ryż, to długo czekałam na wyniki, bo specjalnie dla nas ściągano alergen ryżu, który przeważnie raczej jest niedostępny. Ale ryż to taki ewenement, bo uchodzi za „bezpieczny” – niealergizujący 😉

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez lolik:Proszek raczej wykluczam od początku wszystko włącznie z ubrankami piorę w Jelpie, pościel też raczej nie. Najdziwniejsze jest to, że uczulenie ma głównie na jednym poliku i troszkę na główce, ale to też zależy kiedy. Nigdzie więcej nie ma krosteczek ani placków. Dziś polik troszkę ładniejszy jak przygasa to widać pojedyncze krosteczki a jak jest zaognione to robi się jeden wielki czerwony suchy placek. Jeszcze myślę, że wybierzemy się do dermatologa żeby to może obejrzał, bo byliśmy tylko u alergologa.

To ja tylko odnośnie Jelpa napiszę. U nas wszystko z nim było ok, jak był w starej recepturze. Jak zmienili opakowanie i trochę zawartość, to mój już nie mógł mieć nic pranego w tym proszku.
Ale to oczywiście nie znaczy, że to on u Was jest sprawcą problemów 😉
A konsultacji nigdy za wiele. Oby tylko trafić do dobrego specjalisty.

lolik Dodane ponad rok temu,

Dziękuję za odpowiedź. Być może rzeczywiście warto spróbować w czym innym uprać może płatki mydlane albo szare mydło. Już sama nie wiem bo maluszek znowu zsypany na poliku po nocy a nic nowego nie jadłam. Do tego maruda straszna chyba na ząbki:Niepewny: Zobaczymy. A tak w ogóle możliwe to żeby alergia pokarmowa objawiła się tylko na buźce i to głównie na jednym poliku?:Hmmm…:

lilavati Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez lolik:Dziękuję za odpowiedź. Być może rzeczywiście warto spróbować w czym innym uprać może płatki mydlane albo szare mydło. Już sama nie wiem bo maluszek znowu zsypany na poliku po nocy a nic nowego nie jadłam. Do tego maruda straszna chyba na ząbki:Niepewny: Zobaczymy. A tak w ogóle możliwe to żeby alergia pokarmowa objawiła się tylko na buźce i to głównie na jednym poliku?:Hmmm…:
Mnie ostatnio jako bezpieczne polecono naturalne orzeszki piorące:Niepewny: Probowal ktoś?

Jeden z mych synów stosunkowo długo miał zmiany tylko powyżej szyi – poliki, za uszami, brwi , we włosach

Jeśli chodzi o sprawdzane alergeny oprócz tych które wymieniła Mata_hara pokusiła bym się o białko jaja kurzego

mata-hari Dodane ponad rok temu,

No tak, o jajku zapomniałam napisać. Pewnie dlatego, że u nas to produkt totalnie zakazany nie tylko dla Michała i po prostu rzadko mam go przed oczami 😉

Buzia może być brzydka od wielu rzeczy. Poczynając od potu, poprzez proszek, materiał z jakiego jest uszyta poduszka, jej wypełnienie, a dopiero na pokarmach skończywszy. Może też być inaczej. Może dziecko przytula się w łóżeczku do jakiejś zabawki? Możliwości są tysiące 😉

bertolumia Dodane ponad rok temu,

my mamy testy w piatek i juz mam stresa:(
ale wiecie co dziwne to bo kaza nam pic pepti a po czekoladzie jest ok a tam przeciez mleko:Hmmm…:

chilli Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ania_st:
Eliminacja laktoz z diety zdrowego nie jest zalecana. Dziecko sporo „traci”

eee

bep Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ania_st:Bebilon rożnie się od Nutramigenu nie tylko laktozą(ale nie wynika to ze stopnia hydrolizy ), ale tym, że bebilon jest na serwatce, a Nutrgamigen na kazeinie. Stopień hydrolizy Nutramigenu jest większy, ale serwatka jest mniej alergizującym białkiem dlatego tez nie można mówić o przewadze skuteczności jednej mieszanki nad drugą.

No czego ja się dowiaduję… Mój Szy jest mocno uczulony właśnie na KAZEINĘ – od kiedy dał się namówić jest na BP2.Podejrzewam, że Mat też.. Tylko On od zawsze na Nutrze. Choć w ostatnich dniach, kiedy zaczął dużo pić mleka (nadrabia po biegunce) bardzo Mu się pogorszyła skóra :Hmmm…: Daje mi to do myślenia… Może Go na BP przestawię?

lilavati Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szpilki:eee
eee to sobie można powiedzieć przy naszych dzieciakach kiedy mleko należy już do rzadkości a laktozy czerpią z innych źródeł 😉
Ale u malucha który tylko na mleku ciągnie to już nie jest takie eee…
W moim odczuciu i tak cała masa dzieciaków jest karmiona hydrolizatami na wyrost bo niestety dla wielu lekarzy każda zmiana skóra u malucha to skaza białkowa, o katorżniczych dietach matek karmiących nie wspominając:Fiu fiu:(nie o laktoze mi tutaj akurat chodzi)

Bep po biegunce skóra może być gorsza bo jelita zryte, trochę czasu nim kosmki sie odbudują
U nas akurat skóra lepsza po BP niż po Nutrze

Dodane ponad rok temu,

Hej. Moja Julka, jak miała dwa miesiące, to dostała wysypki, ale na samej buzi. Miała tam taką suchą, szorstką skórę. Oczywiście lekarka stwierdziła, że to alergia i przepisała nam bebilon pepti. Na początku Julka nie chciała go pić, ale teraz za nim przepada:)Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Ja też uważam, że teraz lekarze na każdą wysypkę mówią: to napewno skaza białkowa, alergia. Wiem, że lepiej dmuchać na zimne, ale bez przesady. Wcalę, nie jestem pewna, czy Julka napewno ma tą alergię, ale jakoś boję się na niej eksperymentować i podawać jej inne mleko. Więc póki co, będę go jej dawać.

misiowa-2004 Dodane ponad rok temu,

Ja polecam Nutramigen, bo po Bebilonie Pepti synek miał okropne zaparcia. Jak miał 12 tygodni przeszedł z piersi na Bebilon Pepti (skaza białkowa) i zaczęły się problemy – wciąż się prężył, płakał, był niespokojny, bardzo starał się zrobic kupkę, ale nie mógł. Pediatra i położna mówili, że to normalne po zmianie mleka i że trzeba poczekac, aż mały się przyzwyczai. Ale po dwóch tygodniach męczarni, kiedy to kupka była tylko po czopku, sama zadecydowałam, żeby przejśc na Nutramigen. Nie mogłam patrzec, jak moje dziecko cierpi, a poza tym czułam, że tu nie chodzi i przystosowanie się do nowego mleka. I wiecie co? Po przejściu na Nutramigen wszystkie dolegliwości minęły jak ręką odjął! Skończyły się kolki (a były prawie od urodzenia), gazy, zaparcia – teraz mam radosne dziecko i wiem, że czasem warto zufac własnej intuicji :-).

mamaalergiczki Dodane ponad rok temu,

Lekarz powinien Wam doradzić zdecydować co lepsze będzie dla dziecka, ja sama nie wybierałam dla mojej córki dostała nutramigen i nadal go je a ma rok i prawie 8 mies.:Kciuki:

filizanka Dodane ponad rok temu,

Nutramigen najlepszy, bo bebilonie pepti uczulenie często sie utrzymuje nadal.

barbara13 Dodane ponad rok temu,

Jestem mamą półrocznego alergika[początek droga przez mękę]. Od 3 miesiąca Kubuś jest na mleku Nutramigen. Uważam , że jest bardzo dobre [chociaż wstrętne w smaku, ale mój syn je uwielbia], bo pomogło od razu.

batula Dodane ponad rok temu,

U nas Nutramigen się sprawdził najlepiej.

nel-m Dodane ponad rok temu,

My jesteśmy na Bebilonie Pepti. Nie mam porównania z Nutramigenem, bo Alek od razu dostał Pepti. Na początku trudno było mu się przestawić ale teraz bardzo ładnie je i jest wszystko w porządku.

Z tego co słyszałam, nie wszystkie dzieci reagują dobrze na Pepti i jeśli Pepti się nie sprawdzi, lekarz decyduje się na Nutramigen.

Znasz odpowiedź na pytanie: Co lepsze Nutramigen czy Bebilon Pepti??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Czy to jest OK? (poczta pl)
Jestem teraz caly czas w domu , to mam możliwość stwierdzić. Listy polecone listonosz dostarcza. Dzwoni, wchodzi na 3p. Wczoraj mąż wrócił z awizem - wyjął ze skrzynki, że na poczcie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
wit D
do kiedy ją podawać? mamy zalecone 1 krople dziennie.
Czytaj dalej