czy krem emla działa ??

Dziewczyny, napiszcie, czy warto kupic Emlę? Słyszałam na jej temat skrajne opinie, nie wiem, czy to w ogóle działa?
Wiem, że znieczula miejscowo, ale czy to nie tylko chwyt reklamowy??
emy z tusią

7 odpowiedzi na pytanie: czy krem emla działa ??

usianka Dodane ponad rok temu,

Re: czy krem emla działa??

Na mnie i na Emilke działa.

miska74 Dodane ponad rok temu,

Re: czy krem emla działa??

chyba działa…z Piotrulem to ciężko powiedzieć, bo on wrzeszczy przy szczepieniu programowo…tyle że po emli wrzeszczy dlatego, ze traktuje to jako naruszenie nietykalności cielesnej(jest wściekły) i szybko się uspokaja, a jak raz zaszczepiliśmy go bez emli to płakał, ale z bólu i ciężko go było pocieszyć.

Miśka, Piotruś 02.10.2003 i Kruszynka 30.09-1.10

heksa Dodane ponad rok temu,

Re: czy krem emla działa??

Nie dziala… ale ja i tak smaruje. Tzn. jest to masc znieczulajaca skore, a szczepionki sa domiesniowe wiec szczepienie nadal boli, chociaz pewnie w mniejszym stopniu, dlatego smaruje. Zreszta moja cora ostatnio przy szczepienaich wcale nie placze, ale nie wiem czy to zasluga zwinnej pielegniarki i zanim cora sie zorientuje ze boli juz dawno jest po zastrzyku… czy wlasnie Emli, ale podejrzewam ze raczej pielegniarki.

Luiza i Sophie (22 m-ce)

karmiza Dodane ponad rok temu,

Re: czy krem emla działa??

U Tosi dzialało. Może nie tak, że nie zauważyła szczepienia, ale płakala znacznie mniej. Emla znieczula podskórnie, więc jeśli zastrzyk jest domięśniowy, to już nie. Ale przynajmniej wkłucia dziecko nie czuje.
Pamiętaj, żeby dobrze nałożyć krem i plaster, bo emla może nie zadziałać.

Karolcia i Tosia (02.05.2004)

elik Dodane ponad rok temu,

Re: czy krem emla działa??

Pytalam o to pewna sympatyczna pania pediatre z anielskim podejsciem do dzieci:-) jeszcze przed pierwszym szczepieniem ANtka. Powiedziala, ze dla dzieci ponizej pol roku raczej by nie stosowala, bo krem znieczula tylko samo wklucie a ewentualnego bolu po samej szcepionce nie zlikwiduje, a malutkie dzieci szybko o samym wkluciu zapominaja. MOwila, ze zaleca ewentualnie dla starszych, zeby sie nie baly lekarzy i pielegniarek:-) W sumie przekonala mnie. Antek same zastrzyki znosi w miare dobrze, wiec nie stosujemy. Gorzej z reakcja na szczepionki – ale tu krem i tak nie pomoze.

Elik i ANtek 15,5 mies

mmu Dodane ponad rok temu,

Re: czy krem emla działa??

U Hani działa. Ale trzeba uważać, bo czasami dziecko może na Emlę bardzo źle zareagować, wtedy nie wiadomo, co zaszkodziło, krem Emla czy szczepionka. Tak powiedziała mi pielęgniarka w przychodni. Ale jak raz się zastosuje, to chyba już nie ma obaw,co?

Gosia i Hania 20.05.2004

kulki Dodane ponad rok temu,

Re: czy krem emla działa??

u nas nie działało – powiem więcej, było gorzej niż bez tego wynalazku.

Kinga i Łucyjka (15 m-cy)

Znasz odpowiedź na pytanie: czy krem emla działa ??

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
JĘZYCZEK POKRYTY BIAŁYM NALOTEM
u MOJEGO SYNKA, KARMIONEGO SZTUCZNIE POJAWIŁ SIĘ NALOT NA JĘZYCZKU - BIAŁA KASZKA ORAZ POJEDYNCZE BIAŁE PUNKCIKI NA DZIĄSEŁKACH. LEKARZ PO KONSULTACJI TELEFONICZNEJ POWIEDZIAŁ ZE TO PLEŚNIAWKI I TZREBA LECZYĆ
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
piersi po odstawieniu zawsze mniejsze...
... Niż przed ciążą???? błagam napiszcie,że nie;) Ja jeszcze nie odstawiłam,ale już próżność moja się odzywa.. pozdrowienia [img]/upload/8/86/_470244_n.jpg[/img]Pestka i Tymoteusz 29.03.2004
Czytaj dalej