Czy Ktoś brał lek o nazwie Diprophyllinum

Jestem listopadowa mamą, mój dzidziuś ma 33 tyg., ostatnio moja lekarka przepisała mi lek o nazwie Diprophyllinum. Wyczytałam w ulotce, że jest to lek działający na układ oddechowy i stosowany przy zapaleniu oskrzeli itp (nie jestem aktualnie przeziębiona ani chora na zapalenie oskrzeli), więc się trochę zdziwiłam. Czy może ktoś zna inne działanie tego leku?

6 odpowiedzi na pytanie: Czy Ktoś brał lek o nazwie Diprophyllinum

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Ktoś brał lek o nazwie Diprophyllinum

nie mam pojęcia po co Ci to dała. a Ty nie zapytałaś na co ten lek?

Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Ktoś brał lek o nazwie Diprophyllinum

Diprofilina zmniejsza też napięcie mięsni gładkich, rozszerza naczynia wieńcowe, naczynia mózgu i nerek; działa łagodnie moczopędnie, pobudza ośrodek oddechowy, obniża ciśnienie tętnicze, zwalnie czynność serca.

Może więc miałaś podwyższone ciśnienie lub obrzęki???

Ewa

ankalenka Dodane ponad rok temu,

do EwkiM

Ewa, jak widzę jesteś farmaceutą więc może wyjaśnisz mi jedną sprawę której nie rozumiem: dlaczego można kupić bez recepty 1 opakowanie tardyferonu a nie można kwasu foliowego o jakimś większym stężeniu niż 0,4? przecież przedawkowanie żelaza jest chyba groźniejsze, a jak widzą w aptece kobietę z brzuchem pytającą o kwas foliowy bo skończyła się recepta a następna wizyta u ginekologa za 2 tygodnie to nie chcą sprzedać?…. dlaczego tak jest?
A.

Dodane ponad rok temu,

Re: do EwkiM

niestety nie mam z apteką nic wspólnego (no, oprócz zakupów i wielu znajomych), ale już wyjaśniam. W spisie leków widnieją tzw. leki z kropką, czyli takie, które mogą być sprzedane bez recepty w ilości jedno opakowanie. Widocznie kw.foliowy kropki nie posiada. A to czy lek z kropką zostanie sprzedany często (niestety!!!!) zależy od sprzedającego. Tak jest też z Pyralginą. Ma kropkę, a trudno ję dostać bez recepty.

shiva Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Ktoś brał lek o nazwie Diprophyllinum

Hej!
Ja brałam ten lek w 28 tyg. Moja ginekolog przepisała mi go aby mi ułatwić oddychanie. Chodziło o to aby nie mieć tzw. zadyszki, bo co raz ciężej wchodzić po schodach itp. Przepisane miałam tylko 1 op., nie prosiłam jej o ten lek ale pomagał. Więcej mi go nie przepisała.
Pozdrawiam Dominika + 32 tyg.kruszek

Shiva

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: do EwkiM

z tymi aptekami jest różnie, ja kupuje kwas foliowy 5 mg bez recepty, dziwne, ale kupuję, za to ostatnio chciałam moim rodzicom zasponsorować szczepionki przeciw grypie (jak co roku) i osłupiałam, kiedy pani w aptece stwierdziła, że w tym roku są na receptę

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy Ktoś brał lek o nazwie Diprophyllinum

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
upławy a plamienie
Może jestem histeryczką, ale wolę się upewnić. Napiszcie mi jak odróżnić upławy (jaką moga mieć barwę?) od plamienia. Nie chcę niepotrzebnie stresować siebie i Dzidzi. Pozdrawiam wszystkie Mamy (obecne i przyszłe).
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
do Pluto! glupie pytanie
bylas moze w sobote w sklepie na wyslouchow?
Czytaj dalej