Forum: Karmienie

Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Chciałam się zapytać, jak to jest u was jeśli chodzi o karmienie piersią a chudnięcie? U mnie już minął drugi miesiąc i niestety nic! Jak zostało mi 10 kg po ciąży, tak mam je niestety nadal. Więc co wy robiłyście, aby schudnąć? Oprócz ćwiczeń? Czy może ograniczałyście jedzenie?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

31 odpowiedzi na pytanie: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

agamarko Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Ja w ciąży przytyłam 20 kg. Po ciąży karmiąc i ograniczając trochę jedzenie i bez słodyczy i niezdrowego jedzenia schudłam już 14 kg. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

mloda Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę karmiąc piersią się chudnie?

Ja miałam dietę jak przy karmieniu piersią, czyli zero słodkości, tłustych rzeczy. Praktycznie nic, tylko jakieś gotowane rzeczy. W ciągu 3 miesięcy po porodzie byłam chudsza niż przed ciążą o 3 kg, a w ciązy przytyłam 20 kg. Waga utrzymuje mi się do dzisiaj. Ciuchy sprzed ciąży wszystkie na mnie wiszą. Żadnych ćwiczeń nie robiłam, po prostu karmię cały czas piersią.
Ale wydaje mi się, że też wszystko zależy od budowy kobiety.

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: Karmienie piersią a chudnięcie

Cierpliwości Kobitko, lada moment waga powinna ruszyć w dół. Mnie chyba ruszyło w trzecim miesiącu (a wolałam aby zostało).
Zobaczysz jaka laska będziesz, jak dzieciątko zacznie chodzić. Wtedy to spalisz kalorii.

jagulka Dodane ponad rok temu,

Re: Chudnięcie przy KP

Ja ważę o 2 kg mniej niż przed ciążą, a wsuwam ogromne ilości jedzenia. Aż mnie przeraża ta ilość. Nie jem jednak słodyczy, smażonego i tłustego. Jem sporo ciemnego pieczywa, półtłusty biały ser i sporo gotowanego mięsa oraz marchewki. Moje maleństwo skończy za dwa dni 6 miesięcy, a ja wciąż karmię wyłącznie piersią. Za dwa dni rozpocznę dawanie zupek warzywnych.

mirabelka79 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę karmiąc piersią się chudnie?

Karmiłam 10 miesiacy i nie schudłam ani grama. Także są takie przypadki.

daga-j23 Dodane ponad rok temu,

Re: Chudnięcie podczas karmienia piersią?

Dwa miesiące po porodzie to jeszce mi tak nie spadło. Miałam jakieś 7 kg do zrzucenia. Ale jedząc dużo przynajmniej nie tyłam. A tak naprawdę chudnąć zaczęłam jak okazało się, że Emilka ma alergie i musiałam wyrzucić z mojej diety przetwory mleczne, w tym i czekoladę oraz inne pyszności, to i waga zaczęła spadać. Teraz ważę mniej niż przed ciążą, a jem tyle ile chcę (tylko nie czekoladę niestety, na lody też sobie pozwolić nie mogę).
Także nie martw się. Daj sobie jeszce trochę czasu, ale jeśli waga nie zacznie spadać to rzeczywiście pomyśl czy właściwie się odżywiasz, bo słodyczy możesz sobie odmówić bez szkody dla pokarmu. Tylko staraj się dużo pić, ale to wiadomo.

bea-bea Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Podobnie jak już pisały dziewczyny, nie jadłam słodyczy, tłustego, smażonego, unikałam nabiału (alergia małego) i schudłam sporo, bo już po 4 miesiącach waga sprzed ciąży, a przytyłam ponad 20 kg! Teraz przestałam karmić, jem słodycze, piję piwko i przytyłam niestety.

aska27 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Ja w ciąży przytyłam ponad 30 kg i teraz zostały mi jakieś 3. Bez odchudzania, bez ćwiczeń, tylko codzienne dłuuugie (3 h) spacery z Misiem i pierś do 8 miesiąca. Według mnie karmienie bardzo mi pomogło w powrocie do wagi sprzed ciąży.

Dodane ponad rok temu,

Re: Karmienie piersią a chudnięcie?

Moja Julcia w sierpniu kończy 3 latka i do dzisiejszego dnia karmię ją piersią. Po porodzie dużo schudłam, praktycznie byłam szczuplejsza niż przed porodem. Nie ćwiczyłam, mniej jadłam, ale nie dlatego że ograniczałam jedzenie tylko po prostu nie miałam czasu, żeby sobie coś zrobić, bo mała ciągle siedziała przy piersi. Dopiero teraz tzn tak po 2 latach od porodu trochę mi się przytyło. W prawdzie nie dużo, bo jakieś 3 kg.

kmw Dodane ponad rok temu,

Re: Chudnięcie podczas karmienia piersią?

To chyba indywidualna sprawa. Ja przytyłam w ciąży ok 26 kg. Karmiłam 10 miesięcy i właściwie chudłam w oczach.
Ale z tym to różnie bywa.

natinka Dodane ponad rok temu,

Re: Chudnięcie przy karmieniu piersią?

Możesz schudnąć, ale wcale nie musisz.

webby Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Ja przytyłam 22 kg. Karmię piersią. Codziennie na dwie godzinki idę na spacer i staram się nie przesiedzieć tego czasu na ławce. Nie ograniczam jedzenia. Jem słodycze, ale faktem jest, że tego czasu na jedzenie jest niewiele, więc chcąc nie chcąc jem mniej niż w ciąży. Do tej pory schudłam 15 kilo.
Życzę powodzonka

ignorkowie Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Schudłam w pierwszych dniach po porodzie, ale obecnie mam wrażenie, że tyję. Mimo, że nie jem słodyczy. Mały ma trzy miesiące i nadal karmię piersią. Tak więc nie chce mi się za bardzo wierzyć w to, że od samego karmienia piersią się chudnie.

mery Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Adaś ma teraz 3,5 m-ca jest karmiony piersią. W ciązy przytyłam 13kg a teraz zostało mi do wagi sprzed 2kg. Wydaje mi się, że szybko mi to wszystko zeszło własnie dzieki karmieniu. Właściwie od kiedy Adaś skończył miesiąc zaczęłam jeść wszystko tylko oczywiście mniej niż w ciązy bo apetyt się zmniejszył. Czasem nawet nie jem kolacji. Chodze na długie spacerki, ćwiczyć mi sie nie chce. Oczywiście dużo piję wody. Znam jednak taki przypadek, że waga zaczęła spadać dopiero po zakończeniu karmienia ale wydaje mi się, że to głównie zależy od diety i przyzwyczajeń.

agentka03 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Naprawdę. Powiem więcej- tyje się też karmiąc piersią i stoi się w miejscu z wagą też. Ja przytyłam 25 kilo w ciąży, 15 poleciało w mig, a z 10 bujałam się dłuuuugo. Tak naprawdę zaczełam chudnąć jak odstawiłam małą od piersi. Aktualnie zostało mi +3 kg, ale podobno tak lepiej, bo byłam strasznym suchelcem. Niemniej jednak wolałabym wazyć te 55 a nie 58. To indywidualna kwestia organizmu jak sądze, to całe karmienie piersią i waga.

sophie28 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Mnie po ciąży bardzo szybko uciekły te dodatkowe 10 kg, które przybrałam. Obecnie jest 4 miesiąc po i mam nawet 3 kg mniej niż przed ciążą czyli rewelacja. Wogóle nie ograniczam jedzenia, wprost przeciwnie, jem obfite kolacje jak nigdy dotąd. Nie ćwiczę też, bo nie mam na to niestety czasu przy bard zo hałaśliwym dzieciaczku, którego trzeba niestety dużo nosić na rękach.

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę karmiąc piersią się chudnie?

Ja chudnę i niedługo zniknę chyba.

bajabaja Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

A ja schudłam po ciąży i po miesiącu byłam jak wieszak. Jadłam za trzech i nic. Teraz małe jojo i poranny wafelek do kawki dał swoje, a dupa rośnie. Jednym slowem, jeśli się nie przejmujemy co jemy, to czy karmisz, czy nie waga ciężka czeka Cię. Ja zaczynam ostre walki ze słodyczami w domu. Zakaz zakupów takich rzeczy!
Chociaż są dziewczyny, które dopiero po zakończeniu karmienia chudną na potęgę. Nie wiem od czego to zależy.

bajabaja Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Uważaj, ja miałam to samo. Chwila moment i mieściłam się we wszystko sprzed ciąży, a teraz jojo. Waga wraca. Uważaj na dietę. To potem ciężko zgubić! Mam nadzieję, że Cię to nie spotka, bo ja uwierzyłam, że waga będzie spadać, spadać i spadać, a tu guzik!

UWAGA NA SŁODYCZE!

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: Czy naprawdę karmiąc piersią się chudnie?

Dzięki
Uważam, uważam. Na razie jest ok. Wczoraj zjadłam kilka czekoladek merci. Ale sie na nie rzuciłam. Masz rację, trzeba uważać na słodycze.

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Zbyt ruchliwe dziecko?
Mam takie nietypowe pytanie: otóż moje dziecko rusza się non stop. Nawet byłam specjalnie na usg, bo zaczęłam się martwić. Nie wiedziałam, czy wszystko jest w porządku. Lekarz obejrzał dziecko,
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Ruchy dziecka nisko w dole brzucha
Trochę jestem przestraszona, bo zaczęłam czuć ruchy dziecka nisko, w dole brzucha. Dosłownie prawie w pochwie! Tak 5 cm poniżej początku włosów łonowych. Ciężko mi to opisać dokładnie, ale tak
Czytaj dalej