Czy Oilatum moze uczulać?

Młodego mi znowu wysypuje, nie wiem od czego, leków nie odstawiłam ani nie zmieniłam. Tym razem nie na buzi,ale na ciałku, drapie się jak szalony i wysypka:(Tak długo już było dobrze i znowu klops:mad: Ale zbiegła się ta wysypka ze zmianą kosmetyków do kąpieli, wcześniej używaliśmy olejku extrasensitive baby dream i był świetny,ale wycofali go ze sprzedaży:( I kupiliśmy olilatum, u starszej świetnie się sprawdzał, mógł mi młodszego uczulić? W składzie raczej nie ma nic co mogłoby uczulać.

20 odpowiedzi na pytanie: Czy Oilatum moze uczulać?

lilavati Dodane ponad rok temu,

Mało prawdopodobne ale pewnie możliwe
Ja nasilenia AZS raczej upatrywała bym w sezonie syfno infekcyjno kataralnym, może w inne ubranka wskoczyliście? Moje dziecko sypało po polarach

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Ano może.
Młodego po oilatum i oilanie sypie ze aż miło.
Zresztą nie wiem czy one w składzie parabenow nie maja, bo gdzieś na jakimś bezpiecznym niby specyfiku w oczy mi sie rzuciło.

nala Dodane ponad rok temu,

Dzięki dziewczyny, zmieniłam na emolium, zobaczymy Przerażające ile jest czynników,które mogą być przyczyną i znajdź tu właściwy:( Na polar to bym nie wpadła:Szok:

salsa-salsa Dodane ponad rok temu,

mój akurat jest uczulony na Oilatum,jak zresztą na nivea,johnson, ziaje,mustela…

nala Dodane ponad rok temu,

U nas ta zmiana niewiele pomogła a że akurat wprowadziłam ją razem z syropem calcium to niewielka poprawę zrzucam raczejna kark tego syropu.
Ale byliśmy dzisiaj u dermatolog z plecenia naszego alergologa, powiedziała, ze oilatum to raczej nie może uczulać
Zaleciła Dexeryl- do smarowania, octenisan- do mycia, i na zmniany -advantan,robiony z hydrocortisonem i jakiś przeciwbakteryjny. Zobaczymy.

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

No steryd z całą pewnością pomoże 🙂

nala Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez HalinaSuperdziewczyna:No steryd z całą pewnością pomoże 🙂

Jasna sprawa, ale doraźnie, pytanie jak będzie na dłuższą metę, w listopadzie te testy może coś rozjaśnią. Dexteryl dostałam do smarwania całego ciałka, ale można tez na buźkę? Wie ktoś?

salsa-salsa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Nala:Jasna sprawa, ale doraźnie, pytanie jak będzie na dłuższą metę, w listopadzie te testy może coś rozjaśnią. Dexteryl dostałam do smarwania całego ciałka, ale można tez na buźkę? Wie ktoś?

z tego co wiem to podobno buźkę też można

nala Dodane ponad rok temu,

U nas duża poprawa, oczywiście to zasługa sterydu,ale zmiany zniknęły. Nie drapie się już prawie wcale i to chyba zasługa tego Dexerylu, sprawdził się rewelacyjnie, robionymi preparatami musiałam smarować po kilka razy dziennie a i tak miał skórę jak papier ścierny, teraz smaruje tym Dexerylem dwa może trzy razy i skórka gładka jak marzenie

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Dexeryl też z parabenem i też może uczulac piszą.

nala Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez HalinaSuperdziewczyna:Dexeryl też z parabenem i też może uczulac piszą.

Na razie jest ok:)

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Nala:Na razie jest ok:)
I oby tak zostało 🙂

Swoją drogą szlag mnie trafia jak widzę ze pakują parabeny do środków które maja zadanie lecznicze.

bep Dodane ponad rok temu,

To ja napiszę, że Oilatum może strasznie uczulić 😉
Sąsiad w podskokach leciał do nas po coś antyhistaminowego jak się wykąpał w oilatum córy. Śmiesznie to wyglądało – chłop jak dąb i ledwo dawał radę.
Choć samej sytuacji Mu nie zazdroszczę…

nala Dodane ponad rok temu,

Poczytałam o tych parabenach i już głupieję:(

salsa-salsa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Nala:Poczytałam o tych parabenach i już głupieję:(

ale parabeny mają też działanie bakteriobójcze i grzybobójcze,a że to konserwant w kosmetykach to hmm…może uczulać jako że ma bezpośrednią styczność z skórą nadwrażliwą,ale może krótkie działanie nie będzie szkodzić,więc jednym słowem taka maść czy krem z parabenem nie będzie zawsze złoty środkiem,a nie ma jakiegoś jej odpowiednika bez tego parabenu?

nala Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez salsa-salsa:ale parabeny mają też działanie bakteriobójcze i grzybobójcze,a że to konserwant w kosmetykach to hmm…może uczulać jako że ma bezpośrednią styczność z skórą nadwrażliwą,ale może krótkie działanie nie będzie szkodzić,więc jednym słowem taka maść czy krem z parabenem nie będzie zawsze złoty środkiem,a nie ma jakiegoś jej odpowiednika bez tego parabenu?

Szczerze mówiąc to mamy taką poprawę-drapał sie do krwi a teraz skóra piękna, nawilżona i nie drapie się wogóle-że nie będę kombinować i zostane przy tym dexerylu póki co.

nala Dodane ponad rok temu,

Pojutrze testy, od prawie dwóch tygodni młody bez zyrtecu i… Nic nawet maleńkiej wysypki a je prawie wszystko oprócz białka jajka bo to wyszło poprzednio w testach z krwi. Jak tak dalej pójdzie to pogadam z alergolog czy moze odstawić mu już ten zyrtec. Ale testów nadal się boję, jak my damy radę go utrzymać 15 min. z tymi kropelkami Najwyżej jak już kompletnie sobie nie da to nie zrobimy.

klucha Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Nala:Pojutrze testy, od prawie dwóch tygodni młody bez zyrtecu i… Nic nawet maleńkiej wysypki a je prawie wszystko oprócz białka jajka bo to wyszło poprzednio w testach z krwi. Jak tak dalej pójdzie to pogadam z alergolog czy moze odstawić mu już ten zyrtec. Ale testów nadal się boję, jak my damy radę go utrzymać 15 min. z tymi kropelkami Najwyżej jak już kompletnie sobie nie da to nie zrobimy.

ćwiczyć przed testami – bawić się w lekarza, najpierw mama tacie, potem spróbować dzieciakowi – ja tak zankę przygotowywałam do każdym badań jak była mała

nala Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Klucha:ćwiczyć przed testami – bawić się w lekarza, najpierw mama tacie, potem spróbować dzieciakowi – ja tak zankę przygotowywałam do każdym badań jak była mała

Wiesz a myślałam czy nie zgodziliby mu się zrobić tych testów zamiast na przedramieniu to np. na nóżce, kupiłam nawet drobiazg (zabawkę) na tę okazję,mogłabym go nią zająć a pielęgniarka robiłaby co swoje na nóżce,spytam jutro.

nala Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Nala:Wiesz a myślałam czy nie zgodziliby mu się zrobić tych testów zamiast na przedramieniu to np. na nóżce, kupiłam nawet drobiazg (zabawkę) na tę okazję,mogłabym go nią zająć a pielęgniarka robiłaby co swoje na nóżce,spytam jutro.

Na nóżce się nie zgodzili, płakał juz jak usiadł i z żadne skarby nie dał się przekonać, więc zrobiliśmy tylko kilka najważniejszych alergenów na jednej rączce trzymając go po prostu. Na szczęście wyszło tylko białka jajka.

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy Oilatum moze uczulać?

Dodaj komentarz

Leczenie niepłodności
INVICTA - takiego maila - przekazuje moze ktoras zainteresuje
Klinika nr 1 w Polsce! Program In Vitro All Inclusive Prawdopodobnie najskuteczniejszy Program In Vitro w Polsce! Program In Vitro All Inclusive to pierwszy w Polsce Program,
Czytaj dalej