Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży

Miałyśmy tzw. cukrzycę ciężarnych. Po porodzie wszystko powinno się unormować, ale to właśnie my jesteśmy w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę w przyszłości.
Ja miałam na czczo wynik w normie, ale po godzinie od wypicia 50 mg glukozy mój wynik to 169. Miałam zaleconą tylko dietę polegającą na ograniczeniu słodyczy. Wiem, że wśród oczekujących były dziewczyny ze znacznie niższymi wynikami kierowane do diabetologa i z dietą ścisłą.
Tak się teraz zastanawiam, czy się stresować i robić wyniki, czy zawierzyć temu, że ten stan był tylko na okres ciąży.
Dodam, że w ciąży przybrałam ok. 12 kilo, teraz mam o 3 kg mniej niż przed ciążą (55 kg).
Czy robiłyście krzywą cukrową, lub chociaż poziom glukozy na czczo po porodzie? Czy rzeczywiście wszystko wróciło do normy?

7 odpowiedzi na pytanie: Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży

joanna-mal Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży

No cóż….Ja miałam cukrzycę ciążową, ścisłą dietę, 7 razy dziennie pomiary glukometrem. Obyło się bez insuliny, ale diety i pomiarów przestrzegałam bardzo. Przytyłam 13 kg. Po porodzie miałam badania w szpitalu przez 3 dni – poziomy cukru były dobre. Potem rzuciłam się na jedzenie jak wariatka….Jeszcze nie wróciłam do wagi przed ciążą. Mam skierowanie na krzywą cukrową, ale ciągle nie mam czasu się wybrać (chociaż diabetolog mówił,że powinno się je zrobić po 6-ciu tygodniach po porodzie…)
Hmmm chyba nie jestem dobrym przykładem do naśladowania…Oczywiście zrobię te badania no i mam zamiar nawrócić się na właściwą drogę jeśli chodzi o dietę…z korzyścią dla zdrowia i mam nadzieję sylwetki.
Diabetolog tak jak piszesz mówił o zagrożeniu cukrzycą w przyszłości i o konieczności diety do końca życia…(w ciąży motywowało mnie dziecko, ale teraz po prostu nie umię się opanować…)
Tobie i sobie radzę zrobić badania (krzywą cukrową z obciążeniem 75g glukozy)

pozdrawiam

P. S. Jak zrobisz napisz jaki masz wynik.

Asia, Mati (8 l) i Emilka 2.12.03

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży

Mnie nikt nie badał po porodzie, ani nie kierował na badania. Zastanawiam się nad tym tak sama z siebie. Po tym, co napisałaś rzezcywiście się wybiorę, ale nie wiem kiedy, bo już pracuję, a krzywą cukrowa trzeba robić rano. W każdym razie jak mi się uda i będę miała wyniki, to postaram się dać Ci znać.

olaka Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży

Ja też miałam dietę w ciąży, no i zalecenie lekarskie, żeby po ok. 8 tyg od porodu zgłosić się na badania… ale jakoś nie mogę się wybrać… też zastanawia się, czy nie powinnam pójść jednak do lekarza… mówił mi jeszcze w ciąży, że zrobimy tydzień z glukometrem, żeby sprawdzić jak to jest z tym poziomem cukru. Hmmm trzeba by się wybrać, ale faktycznie dobry pomysł z krzywą cukrową, to będzie prostsze 🙂

Ola i mala Ninka ur. 30 maja 2003

bozenkan Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży

Też miałam cukrzycę i byłam nawet na insulinie. Przez 3 doby od porodu miałam robiony profil i zalecenie zgłoszenia się na badania po 6 tygodniach. Okazało się, że wszystko wróciło do normy. Teraz mam zgłosić się na badania po roku od porodu -na kontrolę. Oczywiście dalej mam dbać o odpowiednią dietę.

Bożenka i Ewunia (05.11.2003)

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży

Jak na razie wyglada na to, że tylko mnie nie poiformowano, ze powinnam się przebadać. Czyżby lekarz. do którego mam zaufanie cos zaniedbał? Muszę się tym bliżej zainteresować i przy okazji jakiegoś urlopu zrobić tę krzywą. Choć urlop jeszcze nieprędko i nie chciałabym go wykorzystywać na odczekiwanie godziny, a nawet dwóch, po wypiciu glukozy

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży

Hej, ja miałam dokladnie taki sam wynik jak Ty, co więcej przytyłam tyle samo i ważę też tak jak Ty. Po porodzie mierzyłam jeszcze 6 tygodni poziom cukru glukometrem, a jadłam już normalnie, czyli ze słodyczami i wynik były w normie, więc nie zamartwiam się ew. cukrzycą w przyszłości…pozdr!

KIKA210 + Ada 22.05.03r.

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży

Twoje podobne “parametry” trochę mnie pocieszają, ale wiadomo, nie mogę się tym sugerować, więc postaram się zrobic te wyniki. dzięki

Znasz odpowiedź na pytanie: Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Sirpniówki - ile przytyłyście ??
Hello :) Stanęłam na wadze i się wystraszyłam !!!!!!!!!!!!!! Od początku ciąży przytyłam już 5 kg :(( Jak tak dalej pójdzie to w normie napewno sie nie zmieszczę...i wcale się
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Do mam, kt. miały podwyższony poziom cukru w ciąży
Miałyśmy tzw. cukrzycę ciężarnych. Po porodzie wszystko powinno się unormować, ale to właśnie my jesteśmy w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę w przyszłości. Ja miałam na czczo wynik w normie,
Czytaj dalej