Forum: Szkolniaki

Gryzie paznokcie

Jak oduczyć mojego malucha do nie gryzenia paznokci!??!?! 😛 Macie jakieś sposoby forumowiczki?

15 odpowiedzi na pytanie: Gryzie paznokcie

zuraf21 Dodane ponad rok temu,

Są różne żele czy też lakiery do smarowania paznokci, które są wyjątkowo niesmaczne. Trzeba tylko sprawdzić od jakiego wieku można je stosować.

chwilowo Dodane ponad rok temu,

Mam identyczny problem. Mój mały co chwile gryzie paznokcie. Już mu uwagę przestałam zwracać bo nie ma to kompletnie sensu. Boje się, że to bardziej psychologiczne uzależnienie, coś na tle nerwowym niż takie tam podgryzanie. Najgorsze jest to, że ręce wciąż brudne, tu się dotknie, tam podrapie, nie umyje rak, a później palce do buzi wkłada. Szlak mnie trafia normalnie.

@Żuraf21
To sa jakieś specjalne lakiery dostępne w aptece czy może spróbować można zwykłych? Żele faktycznie mogą się sprawdzić jeśli będą jakieś gorzkie.

fikusa94 Dodane ponad rok temu,

Ciekawe jaka jest przczyna, bo to często jest na tle nerowowym u dzieci.

zuraf21 Dodane ponad rok temu,

Dokładnie najczęsciej jest to na tle nerwowym. Duża znaczenie ma także nieumiejętność radzenia sobie z trudnych sytuacjach.

bratek Dodane ponad rok temu,

jest specjalny lakier do kupienia w aptece
okropnie gorzki
nawet jeśli gryzienie na tle nerwowym to lakier pomoże od TAKIEGO sposobu rozładowywania napięcia oduczyć
przetestowałam na dwójce

anabia123 Dodane ponad rok temu,

jest specjalny lakier do kupienia w aptece
okropnie gorzki
nawet jeśli gryzienie na tle nerwowym to lakier pomoże od TAKIEGO sposobu rozładowywania napięcia oduczyć
przetestowałam na dwójce

zuraf21 Dodane ponad rok temu,

Tego jest całe mnóstwo. Można to kupić w każdej aptece.

patataj Dodane ponad rok temu,

Żele jak najbardziej, a moja mama gdy ja byłam mała smarowała kroplami miętowymi i podobno pomogło, żeli tego typu wtedy nie było 😉

aliraza08 Dodane ponad rok temu,

u mojego młodego w szkole juz 3 rok fluoryzują ząbki.nie narzeka że to coś paskudnego -on raczej z tych że jak coś mu nie smakuje to bardzo głośno o tym mówi…. nawet nie wiem kiedy to przebiega -szczoteczki mają w klasie i co jakis czas higienistka zabiera ich grupami.
oprócz tego lakieruje ( czy lakuje??) mu nowo wychodzące 6tki i 7 mki….ale to juz w gabinecie

problemywychowania244 Dodane ponad rok temu,

Istnieją trzy podstawowe przyczyny obgryzania paznokci: nieumiejętne radzenie sobie z emocjami, chęć zwrócenia na siebie uwagi lub naśladowanie dorosłych. Najważniejsza jest szybka interwencja aby obgryzanie nie przeszło w nawyk. Co robić aby dziecko zaniechało tych czynności ? Specjaliści podkreślają, że obgryzanie jest tylko efektem, a nie istotą problemu. W związku z tym należy rozmawiać z dzieckiem. Wysłuchać go, zapytać o nastrój. Tłumaczyć emocje, obserwować. Krzyczenie, upominanie, smarowanie specjalnymi żelami nie zniwelują problemu. Widząc, że dziecko kieruje palce do buzi należy zaproponować mu coś co skieruje jego uwagę na inne tory.

aktywna Dodane ponad rok temu,

Moja córka ma 8 lat i notorycznie wraca ze szkoły z obgryzionymi paznokciami. Nie ma problemów w nauce, ani z kolegami. Chętnie chodzi do szkoły, a jednak palce trafiają do buzi. Czasem w domu łapię ją na tym procederze gdy zapatrzy się na bajkę. Gdy ją pytam czemu to robi, mówi, że robi to nieświadomie. Próbowałam smarować paznokcie tymi żelami, ale niczego to nie zmieniało. Sama już nie wiem co z tym robić. Czy ktoś z Was też tak ma?

k5123 Dodane ponad rok temu,

Czasami tak jest, że ktoś ,,musi coś robic z rękoma” przez cały czas. Można zaproponowac dziecku, żeby wzamian za gryzienie paznokci bawiło się jakimś niedużym przedmiotem. Przypominac za każdym razem gdy gryzie nieświadomie paznokcie, aby zajęło się tym przedmiotem. Można spróbowac porozmawiac z dzieckiem o konsekwencjach obgryzania paznokci, pokazac wtedy zdjecia chociażby w internecie ładnych, zadbanych dłoni i takich, z krótkimi paznokciami. Zapytac które dłonie bardziej jej sie podobają. Należy wtedy wytłumaczyc, że jak będzie dalej obgryzała to będzie miała takie nieładne paznokcie, jak te na zdjęciu. Oczywiście może to byc również na tle nerwowym, ale to nie jest jedyna możliwosc. Czasami dzieci obgryzają paznokcie na przykład z nudy.

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Aliraza08:u mojego młodego w szkole juz 3 rok fluoryzują ząbki.nie narzeka że to coś paskudnego -on raczej z tych że jak coś mu nie smakuje to bardzo głośno o tym mówi…. nawet nie wiem kiedy to przebiega -szczoteczki mają w klasie i co jakis czas higienistka zabiera ich grupami.
oprócz tego lakieruje ( czy lakuje??) mu nowo wychodzące 6tki i 7 mki….ale to juz w gabinecie

Koniecznie.
Najlepiej w lato.

cysia Dodane ponad rok temu,

ja jako dzieci tez obgryzałam paznokcie i nawet gorzkie lakiery mnie przed tym nie powstrzymywały. ale wyrosłam z tego, także spokojnie. dziecko jak będzie większe samo zrozumie, że obgryzanie paznokci jest głupie.

mamuskam Dodane ponad rok temu,

Też myślę że przede wszystkim trzeba sprawdzić czy nie jest to na tle nerwowym i dopiero szukać sposobu aby z tym walczyć

Znasz odpowiedź na pytanie: Gryzie paznokcie

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Pora skończyć z bezstresowym wychowaniem
Najwyższa pora skończyć z lansowaniem bezstresowego wychowania dzieci! Przecież widać że to się nie sprawdza w ogóle, a mimo to od 25 lat lansuje się ten dziadowski sposób
Czytaj dalej
Szkolniaki
Lekki trądzik u gimnazjalistki
Czy zna ktoś i mógłby polecić sprawdzone ale tylko apteczne specyfiki na trądzik u gimnazjalistki? Nie jest to jakiś bardzo mocny trądzik, są to raczej pojedyncze wypryski.
Czytaj dalej