I N S E M I N A C J A

Dziewczyny, pomóżcie – dopiero co zgłosiliśmy się do kliniki, a to od racu namawiają nas na in-vitro. Nie mieliśmy jeszcze nawet podstawowych badań o przyczynach braku ciąży. Mimo wszystko chcielibyśmy spróbowac od inseminacji. Wiem, że lekarze dają temu 10-15% szans, ale może Wy miałyście przypadek cudu za pierwszym razem? Pozdrawiam – Monika

18 odpowiedzi na pytanie: I N S E M I N A C J A

ewami Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Monika, jasne, że zdarzają się inseminacje udane za pierwszym razem (ostatnio z naszego forum to Kaja) i często udają się za drugim razem, a czasem nawet następne. Koniecznie znajdź DOBREGO lekarza, który zacznie od badań a nie od wyciągania kasy na in vitro. In vitro kosztuje kupę kasy i na dodatek bardzo obciąża organizm. Trudno mi się odnieść do tego czy twój lekarz ma rację, bo czasem może być jedna przesłanka do in vitro i pozostałe badania nie mają znaczenia. Ty jesteś chyba z Bydgoszczy, więc do Poznania i tak masz kawałek, to może lepiej już uderzyć na novum w Warszawie, które większość ludzi chwali, choć oni też tam lubią in vitro, ale na szczęście nie zlecają go na dzień dobry tylko najpierw robią badania i jeśli jest szansa w inny sposób to starają się ją wykorzystać. Zresztą o novum to musisz pytać inne dziewczyny bo ja na razie nie korzystam. Ale trochę mi to podejrzane tak od razu proponować in vitro bez badań. Może napisz coś więcej o sobie, staraniach i dotychczasowych badaniach to ci coś więcej poradzimy.
Tymczasem głowa do góry, bo na pewno nie jest tak źle żeby gorzej być nie mogło 😉

28 cykl
3 IUI 🙁
Laparoskopia – wszystko OK

aqq Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Jak czytam takie posty o tego typu lekarzach,to az sie we mnie gotuje !!! In vitro zleca sie po badaniach,lub po kilku inseminacjach. Na jakiej podstawie zlecil Ci ten doktorek in vitro,czym sie sugerowal? Poszukaj sobie innego lekarza,bo to jest polowa sukcesu w staraniach o dziecko.
Powodzenia i trzymam kciuki.

Sylwia

Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

… a napiszesz nam dlaczego trafiłaś do kliniki? Jaki był powód?
Nie miałaś żadnych badań?

monika5 Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Staramy się od 2 lat i w końcu stwierdziliśmy, że sami sobie chyba nie poradzimy. Zgłosilismy się więc do kliniki ;((

lotos Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Dobre masz wyczucie, że coś tu jest nie tak. Co to za pomysł proponować in vitro bez diagnostyki i prób inseminacji? Nie tędy droga. Na pewno na twoim miejscu bym sie zdecydowała na konsultacje z innym lekarzem / w innej klinice.

ewami Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Lotosku, to też nie jest do końca tak. Czasami są wskazania, żeby robić in vitro od razu, bez inseminacji, np. gdy jajowody są całkiem niedrożne albo nasienie bardzo, bardzo kiepskie. Natomiast skandaliczne jest proponowanie in vitro bez żadnych badań.

Monika, jedno jest pewne. Musicie zmienić natychmiast lekarza albo żądać od obecnego wyjaśnień. Pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj. Niech ci ten konował wyjaśni dlaczego zleca taki a nie inny sposób leczenia, dlaczego nie każe sprawdzać hormonów, nasienia, jajowodów itd, dlaczego nie można najpierw spróbować inseminacji? ŻĄDAJ WYJAśNIEń !!!

28 cykl
3 IUI 🙁
Laparoskopia – wszystko OK

monika5 Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Ach, następnym krokiem będzie badanie nasienia… Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Dobrze, że chociaż to nam zapropronowali z badań 😉
A lekarz mówi: ale to nigdy nie wiadomo, bo widzę u Pani skłonność do wypadania włosów, itd. ;))) Co ciekawe, nie wiem na jakiej podstawie przy pierwszym spotkaniu to ocenił, nie mam takich problemów! Wiecie, jak wyszłam z tej kliniki to już miałam dość… ;/ Byłam pewna, że porażka – ale na szczęście znalazłam Wasze forum ;))) Wiecie, nigdy nie przypuszczałam, że będę miała z tym jakiekolwiek problemy (mówię o ciąży). Jak to nigdy nic w życiu nie jest pewne…

Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

jeny!!! co to jest za klinika?

karolakoj Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

no nie…. koniecznie napisz nam, jaka to klinika….zeby ustrzec kolejne dziewczyny. W glowie się nie mieści… Zero badan i in vitro… szczyt bezczelności i wyciąganie kasy. Czasami ludzie znacznie dluzej niz 2 lata się staraja (choc rozumiem Cię, że te dwa lata to juz niemal wieczność) i zachodza w ciażę naturalnie, ewentualnie po inseminacji. A moze u Was to “tylko” psychika? A może wystarczy cos podreperowac? Nóż w kieszeni sie otwiera, kiedy słyszy się o podobnych lekarzach….wrrrrrrrrrr
Ja na Twoim miejscu skorzystalabym z pomocy innej kliniki, a na pewno innego lekarza….
cium

Karola [Zobacz stronę]

monika5 Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Nie chciałabym nikomu robić złej reklamy… to jest klinika w Poznaniu (nie na Polnej). Dziewczyny, to były ich dni otwarte, więc stwierdziliśmy z moim chłopem, że pojedziemy i wreszcie się rozejrzymy w temacie, a tymczasem wyszłam tak niepocieszona… Liczyłam na delikatniejsze potraktowanie, a tu pan doktor dał mi do zrozumienia, że to, że będzie badanie nasienia (co jest podobno standardem) – wcale nie oznacza, że “wina” nie leży po mojej stronie. Wiecie, cokolwiek się nie wydarzy, nie będę dopatrywała się jakiejś “winy” i nie chcę żeby żadne z nas się tak czuło, a tymczasem ja wyszłam z tamtąd z przeświadczeniem, że musze się obawiać.
Naprawdę jechałam tam licząc na zrozumienie i większą empatię, a gość od początku: no jak nie maja Państwo żadnych badań to za długo nasza rozmowa nie potrwa. Telepaliśmy się do tego Poznania 2 godziny – mogli to zaznaczyć na swojej stronie: ZAPRASZAMY TYLKO WETERANÓW Z WSZYSTKIMI BADANIAMI… No i tak sobota minęła 😉

Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Monika, w takim razie nie ma o czym mówić, zapomnij o tej wizycie. Umów się na pierwszą wizytę w tej albo innej klinice, a wcześniej zrób kilka badań, tak aby lekarz mógł wstepnie coś stwierdzić. Na starających się jest na samym początku taki wątek napisany przez Gablysię “vademekum starających” wypisane sa tam wszystkie badania które powinno się zrobić i w jakim cyklu. Badanie nasienia na pewno też trzeba wykonać. Zrób to wszystko i idź na pierwszą “normalną” wizytę – wtedy na pewno będzie inaczej i może poznacie przyczynę niepowodzeń i niech to będzie błahostka

monika5 Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Bambamek – dziękuje. O postępach na pewno będę na bieżąco informować! Dziękuje za zrozumienie. Pozdrowionka!

Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

czekam na relację, jak zrobisz wyniki to nie jedna z nas coś Ci podpowie

ewami Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Tak, tak, Moniko. Przyłączam się do Bambamka, zrób podstawowe badania (niekoniecznie wszystkie z vademecum) i pochwal się nam to też będziesz lepiej przygotowana do pierwszej wizyty.

28 cykl
3 IUI 🙁
Laparoskopia – wszystko OK

karolla25 Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Miałam podobna sytuacje, może nie aż tak jaskrawa, ale tez zaproponowano mi in vitro bez prób inseminacji, badania miałam wszystkie ze sobą, zleciła mi je moja poprzednia ginka. Trafiłam do specjalistycznej kliniki i usłyszałam propozycje in vitro… nie można opisać uczuć jakie są w kobiecie kiedy od specjalisty usłyszy, ze tylko in vitro!! byłam kompletnie załamana, wyłam dwa dni, szczęście, ze namówiły mnie koleżanki na innego lekarza, który jak usluszal tamte rewelacje to sie za głowę złapał!!!
Koniecznie zmień lekarza, ja uważam, ze trzeba konsultować opinie lekarzy z innymi, a ten to znacznie sie pospieszył, jeszcze bez badan, no PARANOJA !!!

ewami Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Dziewczyny, ja zgadzam się że ZAZWYCZAJ to paranoja proponować na dzień dobry in vitro, ale pamiętajcie, że są sytuacje, gdy nie ma się co zastanawiać. Ja też przy pierwszej wizycie w Provicie usłyszałam, że przy takich wynikach raczej in vitro, ale lekarz zlecił jeszcze dodatkowe badania, po których okazało się, że niekoniecznie. Tak więc nie mogę zarzucić mu, że od razu skazał nas na in vitro, a zauważcie, że mogło wyglądać to dokładnie tak samo jak w waszych wypadkach, choć ostatecznie jest inaczej.

3 IUI 🙁
Laparo – OK
Nasienie – obniżona morfologia
obecenie 28 cykl, 29 => IV IUI

Edited by Ewami on 2007/06/17 21:37.

vievioorka Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Ewa a do kogo chodzisz do Provity?

rrenya z Nutką (24.VIII.2005)

ewami Dodane ponad rok temu,

Re: I N S E M I N A C J A

Tak jak ty, do Grettki.

Co zdjęcie to śliczniejsza ta twoja Nuteczka 🙂

3 IUI 🙁
Laparo – OK
Nasienie – obniżona morfologia
obecenie 29 cykl => IV IUI

Znasz odpowiedź na pytanie: I N S E M I N A C J A

Dodaj komentarz

Leczenie niepłodności
Laparoskopia i co dalej?
Donoszę uprzejmie że ja już jestem po laparo. Podam trochę szczegółów, bo pewnie kiedyś komuś może się przydać. Zabieg miałam wykonany w Tommedzie w Katowicach. Sporo osób namawiało mnie na Silesianę
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
Klinika Poznań
Jestem z Bydgoszczy, ale byłam w klinice w Poznaniu (InviMed) na dniach otwartych. Znacie tą klinikę? Polecacie któregoś lekarza? Czy może odradzacie?
Czytaj dalej