Forum: Szkolniaki

Jak ubierać dziecko do szkoły?

W szkole mojej córki nie obowiązują mundurki. Ciągle mam wątpliwości jak obierać moją córkę. Co prawda ma już 11 lat i swoją wizję ubioru ale wolę mieć wpływ na to w co się ubiera. Nie chcę jej narzucać moich pomysłów ale przekazuje jej moje sugestie w zakresie stroju. Dzieci w szkole próbują robić rewię mody. W ostatnim czasie znalazłam stronę[ciach] która pozwala na modelu wybrać zestawy ubioru. Nie wiem czy dobrze postępuję? Ale chce aby moja córka była ubrana skromnie i schludnie i nie odbiegała swoim strojem od rówieśników.

17 odpowiedzi na pytanie: Jak ubierać dziecko do szkoły?

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Chcesz zareklamować strone.

Stroj szoolny powinien byc czysty i nie wygnieciony. Ot, wszystko czego wymagam od szkolnego stroju. Taka sttona jest mi zupelnie zbędna.

taylorpl Dodane ponad rok temu,

Z ubiorem w dzisiejszych czasach zawsze będzie problem. Niestety dzieci w szkole patrzą jeden na drugiego, więc dziecko też nie moze odbiegać od innych aby nie odstawało.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Taylorpl:Z ubiorem w dzisiejszych czasach zawsze będzie problem. Niestety dzieci w szkole patrzą jeden na drugiego, więc dziecko też nie moze odbiegać od innych aby nie odstawało.

u moich w szkole jest zasada: żadnych dresów.
więc dzieci najczęściej chodzą zestawach: jeansy/sztruksy + bluzka bawełniana. A odkąd 2 lata temu była epidemia wszawicy, to już nawet fryzury albo krótkie albo warkoczyki. Trudno jest odstawać 😉
czasem widzę jakieś dziewczynki ubrane bardziej w stronę barbie, ale to pojedyncze egzemplarze, raczej wygoda zwycięża.

Ale nie wiem co będzie w gimnazjum ;)…

asik Dodane ponad rok temu,

ulubiony strój J. – leginsy + bawełniana bluzka/tunika, czasami dżinsy lub krótkie spodenki z grubymi rajtami

mama-ewa Dodane ponad rok temu,

Bardzo dobrze postępujesz. Strój szkolny powinien być kompromisem pomiędzy wymaganiami szkoły,stylem ubierania rówieśników w klasie, możliwościami finansowymi rodziców oraz upodobaniami dziecka/mamy. Na pierwszy rzut oka trudno o taki kompromis,ale wystarczy kilka szczerych rozmów z dzieckiem. Ważne,żeby rozumiało stanowisko mamy. I najważniejsze: strój może być droższy lub tańszy (zgodnie z uznaniem i możliwościami finansowymi rodziców),ale dziecko ma czuć się swobodnie i nie obawiać się powrotu do domu, jeśli w szkole się pobrudzi (np na plastyce), coś podrze lub zgubi. Oczywiście nie mam na myśli powtarzającego się niedbalstwa dziecka, a jedynie jego naturalną szkolną aktywność.

problemywychowawcze123 Dodane ponad rok temu,

Bardzo pomocne będzie zajrzenie do statutu szkoły, w którym powinien znaleźć się rozdział o ubiorze akceptowanym w szkole. W naszym szkolnym statucie wymienione są ‘zakazane’ kolory, elementy stroju, dodatki i odpowiednie dlugości rękawów, nogawek, spódnic i sukienek. Najlepszym rozwiązaniem, tak jak wspomniał poprzednik jest kompromis z dzieckiem. Do tego potrzebne jest zapoznanie dziecka z tą częścią statutu dot. ubioru, poznanie dziecka upodobań i dawanie dziecku wyboru, ale wyboru już wcześniej przez nas wyslekcjonowanego. Dajmy dziecku do wyboru np. 2bluzki/2swetry/2bluzy/2pary spodni-legisnow/2tuniki. Ilość ubrań do wyboru wyda sie duza, ale co nie wybierze to bedzie odpowiednie, poniewaz przez nas wczesniej wyselekcjonowane. Ten sam ‘prpceder’ powtarzajmy w sklepie, i problem bedzie znikal.

magdaj91 Dodane ponad rok temu,

Leginsy i kolorowa tunika to dobry wybór!

chalshokhi Dodane ponad rok temu,

Na pierwszy rzut oka trudno o taki kompromis,ale wystarczy kilka szczerych rozmów z dzieckiem. Ważne,żeby rozumiało stanowisko mamy. I najważniejsze: strój może być droższy lub tańszy (zgodnie z uznaniem i możliwościami finansowymi rodziców),ale dziecko ma czuć się swobodnie i nie obawiać się powrotu do domu, jeśli w szkole się pobrudzi (np na plastyce), coś podrze lub zgubi. Oczywiście nie mam na myśli powtarzającego się niedbalstwa dziecka, a jedynie jego naturalną szkolną aktywność.

mamuskam Dodane ponad rok temu,

Jeśli szkoła nie ma specjalnych wymogów co do ubioru to wydaje mi się że dziecko powinno być ubrane przede wszystkim czysto i wygodnie,cała reszta zależy od rodziców bo i tak nie uniknie się tego że w ubiorze dziecka będzie widać na co stać jego rodzica

martakol Dodane ponad rok temu,

Ciężki temat.. ja mam dziewczynkę i chłopca i zawsze rano mamy lekkie spięcia z Anią, Tomek jakoś nie przywiązuje wagi do ciuchów. Osobiście uważam, że dobrze jak mają mundurki, ale jeden dzień powinien być wolny (np piątek). Ja dla moich dzieci zamawiam ciuszki z firmy Kolalik – Polska marka ! Nie lubię tych wszystkich sieciowych sklepów. Nie ma to jak Polska marka Staram się żeby wyglądały schludnie i żeby wiedziały, że to nie ciuszki są najważniejsze.

nie-reklamowy-nick Dodane ponad rok temu,

Najlepszy jest luźny stój, jak tak ubieram swojego syna. To najwygodniejsze, ale nie wiem jak to jest z dziewczynkami :d

tranka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez rolety dla dzieci:Najlepszy jest luźny stój, jak tak ubieram swojego syna. To najwygodniejsze, ale nie wiem jak to jest z dziewczynkami :d

Również można na luźno 🙂

carolaa Dodane ponad rok temu,

Ubiór szkolny z pewnością powinien być schludny, skromny i wygodny. Szkoła jest miejscem, gdzie dzieci powinny imponować sobie wiedzą, umiejętnościami, zdolnościami, a także pozytywnymi cechami charakteru, nie zaś wyglądem. Można pozwolić dziecku na wybór stroju z wcześniej wspólnie wyselekcjonowanych “ubrań do szkoły”. Przy ewentualnych protestach dziecka należy przedstawiać mu argumenty będące dla niego wyjaśnieniem stosowania schludnego stroju do szkoły. Warto pamiętać, że w szkole występuje tzw. dresscode, czyli etykieta ubioru, podobnie jak ma to miejsce w operze, w teatrze, czy w kościele.

caarola Dodane ponad rok temu,

Ubiór szkolny z pewnością powinien być schludny, skromny i wygodny. Szkoła jest miejscem, gdzie dzieci powinny imponować sobie wiedzą, umiejętnościami, zdolnościami, a także pozytywnymi cechami charakteru, nie zaś wyglądem. Można pozwolić dziecku na wybór stroju z wcześniej wspólnie wyselekcjonowanych “ubrań do szkoły”. Przy ewentualnych protestach dziecka należy przedstawiać mu argumenty będące dla niego wyjaśnieniem stosowania schludnego stroju do szkoły. Warto pamiętać, że w szkole występuje tzw. dresscode, czyli etykieta ubioru, podobnie jak ma to miejsce w operze, w teatrze, czy w kościele.

terazja Dodane ponad rok temu,

JA przy ubieraniu swojego dziecka stawiam głównie na wygodę i wielowarstwowość ubioru. Dzieci jak to dzieci biegają, bawią się, trzeba żeby mogły dostosowac ubiór do temperatury.

zosia55 Dodane ponad rok temu,

jestem tego samego zdania, ubiór powinien być schludny ale żeby dziecko też się czuło w tym wygodnie i komfortowo. W ostatnim czasie w szkole, do której chodzi mój synek wprowadzili mundurki. Bardzo eleganckie, dzieci uwielbiają je, sa wygodne i super się prezentują. Myśle, że to super sprawa, dzieci nie są wytykane palcami. Co to mundurków, sa super jakości, w praniu sie nie niszcza, kolor nie schodzi. Zaprojektowała i uszyła je firm Bardeli – profesjonaliści. Jak mi wiadomo szyja również krawaty z logo, koszulki firmowe, więcej jest na ich stronie [Zobacz stronę]

aga33421 Dodane ponad rok temu,

Dziecko powinno być ubrane prosto, schludnie i nie powinno się szczególnie wyróżniać ubiorem pośród rówieśników, ponieważ w przeciwnym razie może stać się obiektem drwin w klasie, a to jest bardzo nieprzyjemna sytuacja.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak ubierać dziecko do szkoły?

Dodaj komentarz

Zdrowie i uroda
Fluidy,podkłady-czyt o na pewno zdrowe dla cery?
Nie używam podkładów, cerę mam w miarę ładną (przez wiele osób wychwalana, że taka śliczna ;) ), jednak stwierdziłam, że może warto kupić coś na zimę, żeby ochronić trochę skórę
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
CZERWIEC 2015
Czekam, czekam, ale nikt nie zakłada, więc zgłaszam się jako pierwsza letnia oczekująca Termin mam na pograniczu, bo z OM na 29 czerwca (więc liczę, że czerwcóweczek więcej jest,
Czytaj dalej