jak ugotować coś zachęcajacego?

nie wiem, co mam zrobić z moim synkiem. Do 6m-ca karmiłam go wyłącznie piersią, bo jest alergikiem. Potem chciałam go przestawić na dodatkowe pokarmy stałe. Trwało to dwa m-ce, musiałam wrócić do pracy, a mały toleruje jedynie owoce. Żadnych kaszek, zupek itd. W dodatku nie chce pić mojego mleka z butelki, więc podczas mojej nieobecności spożywa jedynie 2 razy po słoiku owoców.
Z czego gotujecie zupki swoim maluchom? Bo widzę, że mojemu na pewno nie leży marchewka, która jest chyba we wszystkich gotowych produktach. Czy taką zupkę można zostawić w lodówce na następny dzień?

Może macie jakiś pomysły jak zachecić dziecko do jedzenia czego innego? Już nie wiem jak go przekonać

Tao i Igor (17.12.2002)

1 odpowiedzi na pytanie: jak ugotować coś zachęcajacego?

helga Dodane ponad rok temu,

Re: jak ugotować coś zachęcajacego?

Tao, ja zrobiłam rzecz obrzydliwą, ale w przypadku Mikiego poskutkowało. On ma okropnego świra na punkcie deserków gerbera i aż trzęsie się, gdy widzi słoik. Postanowiłam to wykorzystać i dodawałam na łyżeczkę, na której była znienawidzona przez Mikiego zupa nie-do-końca-zmiksowana, trochę jabłuszka. Nie próbowałam tej brei, ale Miki zachęcony smakiem jabłka godził sie też na ryż i mięso w zupie. Teraz żre zupy, aż miło.

Helga i Chłopaczek słodki jak nie wiem co! (8 miesięcy!!)

Znasz odpowiedź na pytanie: jak ugotować coś zachęcajacego?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
spacery?
Moj synek ma tydzien i zastanawiam sie czy nie najwyzszy czas zacząć go zabierac na krotkie spacerki, ozywiscie po uprzednim przewietrzeniu go przy otwartym oknie. co myslicie? monika i synek ur.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
cyc
ciekawa jestem, ile z Was karmi jeszcze piersią dzieci mające ponad 6 m-cy. Mój ma 7,5 i mam wrażenie, że wszyscy mi się dziwią, że taki wielki, a tylko cyc
Czytaj dalej