komplikacje po poronieniu

Witajcie! Jestem 5 tygodni po pornieniu (8 tydzień). Lekarz źle mnie wyczyścił i tydzień po zabiegu roniłam w domu. Teraz wciąż mam plamienia. Hormony zmniejszają krwawienie, ale go nie eliminują. Lekarz prowadzący powiedział, że jeśli macica się nie uspokoi, konieczny będzie powtórny zabieg. Skutki ponownego czyszczenia przedstawił mi jednak w strasznie czarnych barwach. Jestem przerażona. Czy ktoś przechodził to co ja i czy orientujecie się, jak duże jest ryzyko, że po kolejnym zabiegu będę miała kłopoty z następną ciążą?

7 odpowiedzi na pytanie: komplikacje po poronieniu

z-kasia1 Dodane ponad rok temu,

Re: komplikacje po poronieniu

Haniu, bardzo ale to bardzo mi przykro…..
Posłuchaj, to trzeba załatwić spokojnie – wiem, że ciężko jest być spokojnym w takie sytuacji ale…może warto zasięgnąć opinii innego, niezależnego lekarza.
Nie miałam takich problemów po zabiegu ale…wiem, że w trudnych sytuacjach dziwczyny często konsultują diagnozy z innymi lekarzami.
Moim zdaniem lekarz powinien uswiadomiść Ci wszystkie pozytywy i negatywy ale nie powinien Cię tak “podłamywać”…wiesz…tu czasami bywaja różne kobiety, z różnymi problemami (często dość trudne przypadki) i jeśli trafią w dobre ręce i właściwą opiekę (bo dla nas zdrowie psychiczne jest różnie ważne) to wszystko powraca do normy.
Życzę Ci tego z całego serca….jesli masz jakieś pytania to może zadaj je ekspertowi (lekarzowi) ze strony: [Zobacz stronę]

Pozdrawiam i trzymaj się ciepło,

Kasia

goa Dodane ponad rok temu,

Re: komplikacje po poronieniu

KOniecznie skonsultuj się z innym lekarzem (może uda Ci się dostać do jakiegoś specjalisty w klinice).!!! Jest wiele środków farmakologicznych umozliwiających oczyszczenie macicy. Nie daj się zwariować ginekologom, wielu z nich często idzie na łatwiznę. Z doświadczenia wiem, że cudze zdrowie ( i cudze dzieci – zwłaszcza planowane) niewiele dla nich znaczą. Trzymaj się.Goa

goa

ninka Dodane ponad rok temu,

Re: komplikacje po poronieniu

Haniu Kasia już Ci odpisała najlepiej spytaj się lekarza na

lidus Dodane ponad rok temu,

Re: komplikacje po poronieniu

Do następnej ciąży powinnaś się dobrze przygotować, przebadać.: hormony, choroby odzwierzęce, nasienie i te tradycyjne morfologia, mocz, cytologia. Mnie po poronieniu i łyżeczkowaniu nikt nie powiedział, że moga powstać zrosty przy ujściu jaowodów do macicy i miałam ciąże pozamaciczna, więc zapytaj o to lekarza. Poza tym mnie sie udało i mam wspaniałego synka. Wam tez się uda, wierzcie w to, wszystko będzie dobrze.

mag75 Dodane ponad rok temu,

Re: komplikacje po poronieniu

Ja też przeszłam 2 łyżeczkowania po poronieniu. Potem miałam trochę problemów z okresem, ale z tym akurat zawsze miałam, więc nie sadfzę, żeby to miało coś wspólnego z łyżeczkowaniem. a dziś jestem mamą 30-tygodniowej (równo) Oliwki, i jestem bardzo szczęśliwa. Głowa do góry, będzie dobrze.Pozdrowienia.

Magda i Oliwia (22.10.2002)

ika Dodane ponad rok temu,

Re: komplikacje po poronieniu

Kochana, wszystkie Twoje wątpliwości wyjaśni konsultacja z innym lekarzem. Ale dobrze będzie, jeśli to bedzie ktoś polecony Ci jako człowiek( lekarz) sprawdzony,dobry i wiarygodny. Czyszczenie choć jest nieprzyjemne i stresujące nie jest tak okrpone jak możliwości wymienione juz przez dziewczyny. A przecież chodzi tu o Twoje zdrowie oraz w przyszłości o Twoją możliwość bycia mamą. Nie warto ryzykować i oddawać siew ręce kogoś niekompetentego.
Trzymaj się
pozdrawiam serdecznie

ika

tojka Dodane ponad rok temu,

Re: komplikacje po poronieniu

Strasznie mi przykro i bardzo Ci współczuję, ale uważam, że koniecznie powinnaś skonsultować sie z innym lekarzem najlepiej jakimś polecanym w Twoim otoczeniu.
Trzymaj się, będzie dobrze
Tojka

tojka

Znasz odpowiedź na pytanie: komplikacje po poronieniu

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
RUCHY USTALY:-(((((
Jestem b. zaniepokojona. Nie wiem co sie dzieje. Dotad moje dziecko bylo b. ruchliwe a wczoraj i dzis prawie w ogole sie nie poruszylo. Fakt - slyszalam ze pod koniec
Czytaj dalej
Karmienie
Gryzienie podczas karmienia
Mój żarłoczny Kacper zacząl mnie brutalnie traktować podczas karmienia cycem: gryzie i ciągnie brodawki sprawiając mi tym samy ból. A co będzie jak się pojawią ząbki? Czy powinnam zaćząć używać
Czytaj dalej