Które leki odstawić?

Które leki mam odstawić nim zajdę w ciążę?
W chwili obecnej biorę Flonidan, dgdzie substancją czynną jest loratadyna ( na ulotce – że powinno być ograniczone do niezbędnych wskazań). w sumie jakbym ją odstawił to też przeżuję – z cieknącym nosem i ciągłym kichaniem – ale przeżyję.
Kolejny lek który zażywam regularnie to Buderhin – substancja czynna budezonid (na ulotce pisze, że jedynie w przypadkach gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu). Kolejny preparat to Bedicort z substancjami – betametazon i gentamycyna w postaci siarczanu ( tutaj na ulotce wyraźnie napisane aby nie stosować w ciąży).
Jestem trochę przerażona, bo nie wiem czy mam sobie leki odstawić sama czy nadal zażywać i iśc do lekarza? Ginekolog na urlopie a do innego nie chcę…może skonsultować się z moim lekarzem tym takiem domowym czy mam odstawić te leki i czy mogę brać coś innego podczas starań się o dziecko i ewentualnej ciązy?
Napiszcie mi co Wy zrobiłybyście w takim przypadku – czekać na ginekologa czy iśc do lekarza “domowego” – który te leki przepisał?
A może skonsultować to i z jednym i z drugim?
Sama nie wiem – ale prawda jest taka, że bez tych leków cienko przędę 🙁 i Jeśli nie dostanę nic w zamian to każdy mój dzień to kolejny koszmarek – ale pech…ja tutaj podniecam się, że chcę zaciązyć a zapomniałam o tym ,że biorę silne leki :((((((

Marzena z Jakubem (3 lata 4 miesiące)

3 odpowiedzi na pytanie: Które leki odstawić?

jaewa Dodane ponad rok temu,

Re: Które leki odstawić?

Ja uważam, że fajnie by było skonsultować to z dwoma lekarzami- np. tak, jak piszesz rodzinnym i ginekologiem- tym bardziej, że sama wiesz, jak to jest- jeden może powiedzieć zupełnie coś odwrotnego niż ten drugi. Wtedy oczywiście znów będziesz musiała iść na konsultację do trzeciego, jednak chyba lepiej to sprawdzić i mieć 100% pewność.
pozdrawiam

EwA i Amelka (aniołek) 2.04.2004

Dodane ponad rok temu,

Re: Które leki odstawić?

Co zrobiłaś w pierwszej ciąży?
Generalnie im mniej chemii tym lepiej, chyba że bez się nie da.

pozdrawiaMY

Dodane ponad rok temu,

Re: Które leki odstawić?

Przy pierwszej ciązy nie miałam alergii. Dopadła mnie po ciązy i to tak intensywnie, że strach się bać. Na początku skóra ( miesiąc po pordzie) i moja twarz wygląfdała tak, że lekarka mimo tego, że karmiłam piersią zaordynowałą maśc na silnych sterydach – bo z dnia na dzień było gorzej. Wyleczyłam twarz – to po paru miesiącach przypętała mi się wziewna. I moj Kubuś ma też alergię po mnie 🙁
Ja wiem na co mam – kurz, roztocza, pyłki drzew i traw. A u Kuby bedziemy diagnozować jesienią dopiero – bo boę się mu teraz odstawić leki.
Jedna mamy narzekjać na rozstępy po ciązy…a inne – no właśnie – wolę mieć chyba rozstępy niż alergię 🙁

Marzena z Jakubem (3 lata 4 miesiące)

Znasz odpowiedź na pytanie: Które leki odstawić??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
Kozie mleko
Dziewczyny, Mój synek ma 8 tyg, od 3. tyg życia cierpiał na dosyć silne kolki przez ok 4 tyg, teraz niby mu przeszło, jestem na diecie beznabiałowej (mąż jest alergikiem).
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Chcialabym wyjechac, czy mozecie mi podpowiedziec?
Dziewczyny!!!Mam ochote gdzies wyjechac z mezem i mala na ok tydz.Marzy mi sie jakies miejsce gdzie troche moglabym doprowadzic swoje cialo do zycia- mam na mysli jakies zabiegi pielegnacyjne.Jestem prawie
Czytaj dalej