Mieszacie Sinlac z mlekiem?

Kupiłam Młodemu Sinlac i chciałam mu tym zastapić wieczorną kaszkę z mlekiem. Zjadł całą przewidzianą w tabelce porcyjkę i …wrzask! Że chce jeszcze… Nie wiedziałam czy mogę mu tego sinlaca zwiekszyc ilość? Po prostu dorobiłam mu jeszcze ze 120ml mleka i to wrąbał. On kolacje generalnie ma sute – ok. 330 ml mleka z kaszką. Tego Sinlaca to była porcja 200ml, więc ciut mało, ale czy mozna to mieszać z mlekiem??? W instrukcji pisze, żeby nie dodawać mleka. Może wtedy będzie za duzo białka, jak na tak małe nerki? Nie wiem? Co o tym myslicie?

Mati 28.01.04 ? 20.04.05

10 odpowiedzi na pytanie: Mieszacie Sinlac z mlekiem?

kaszanna Dodane ponad rok temu,

Re: Mieszacie Sinlac z mlekiem?

No właśnie ktoś po to wymyślił Sinlac żeby nie dodawać mleka 😉 Na pewno nie wolno bo mnie lekarka ostrzegała przed tym ileś razy (ale nie pamiętam już dlaczego…).
Hmmm z tego co pamiętam to Mati ma skazę białkową i nie za bardzo może jeść rzeczy typu jajka? A chlebka nie chce też, prawda? Może do Silnac dodaj jakieś owoce?

Kaszanna i Gabrysia (13.01.04)

monia100 Dodane ponad rok temu,

Re: Mieszacie Sinlac z mlekiem?

Nie miesza się sinlaku z mlekiem . Ja dodawałam owoce słoiczkowe.
Pozdrawiam

Monia i Ola 15.11.03

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Mieszacie Sinlac z mlekiem?

A myslisz, że można zwiekszyć porcję i dać wiecej niz przewiduje norma? Bo Matiemu wyraźnie brakuje objętości zamiast 330 raptem 200ml.
Jajka jada nawet chętnie, ale tylko na twardo wkrojone do zupki, jajeczniczką (pycha!) pluje na odległość. Z chlebkiem ciut lepiej jest ostatnio, o ile mozna tak powiedzieć, karmiąc go okruszkami jestem w stanie „nakłonić” go do zjedzenia kawałka kromki 2cm na 2 cm. Trudno to zaliczyć jako kolację , więc musi być kaszka i basta! Sinlac kupiłam na własną (farmaceutyczną, hehe) rękę, nie konsultowałam tego z pediatrą. Dlatego nie wiem, czy te normy są ostateczne czy mogę dać więcej… Kto mi pomoże??

Mati 28.01.04 ? 20.04.05

krzemianka Dodane ponad rok temu,

Re: Dlaczego nie?

A moze wiesz, dlaczego nie można?
W jednym miejscu czytalam, że za duzo witamin. W innym, że za dużo kalorii.
Chcialabym wiedziec, jak jest naprawdę.


Igor(1.7.03) i Hubert(17.8.04)

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: Mieszacie Sinlac z mlekiem?

W sumie to nie wiem dlaczego na Sinlacu jest napisane aby nie podawać go na mleku (kalorie? za dużo białka? witamin? ???). My podajemy go na wodzie bo tak wystarcza naszemu małemu z tym, że z deko gęściejszy niż zalecają i dodajemy do tego słoiczek owoców lub ugotowane jabuszko. Nieraz robię sinlaka na soczku zamiast na wodzie. Moja alergolog (jak jej powiedzialam,że mały nie chce piś odciągniętego mleczka) namawiała mnia aby podawać Sinlaca właśnie na mleku a więc ja juz sama nie wiem o co chodzi


Ania+Mateuszek 19.04.2004

kaszanna Dodane ponad rok temu,

Re: Mieszacie Sinlac z mlekiem?

Teoretycznie jest tak że Sinlac podaje się również dzieciom które mają niewielki przyrost ciała, właśnie ze względu na jego kaloryczność. Gabie nic nie dał, nadal przybierała słabo. Skoro Mati jest słusznej budowy ciała (a po zdjęciu widzę że na pewno ;)) nie radzę dawać więcej. Spóbuj dodać owoce.

Pytałam się znajomej lekarki w sprawie Matiego a raczej jego sprawy z kolacjami. Z przykrością stwierdziła że Mato je za dużo. 330 ml mleka to bardzo duża ilość i radzi zmniejszyć jego ilość. Mati ma przez to „rozciągnięty” żołądek i dlatego się tak buntuje i chce więcej. Spóbuj dawać mu jakieś większe podwieczorki, np. właśnie Sinlac z owocami a dopiero na wieczór mleko ale w mniejszej ilości.

Ona również podkreśla że Sinlac nie miesza się z mlekiem.

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Mieszacie Sinlac z mlekiem?

Też mam takie poczucie, ale na moje usprawiedliwienie mam tylko to, że na opakowaniu mleka Bebilon Pepti2 dla jego wieku/wagi są podane normy 3 razy po 240ml wody +8 miarek mleka.
Mati je 3 razy, ale 2 razy po raptem 5 miarek (niecałe 200ml) no i na kolację te 270ml wody + 9 miarek (+ przepisowa z opakowania ilość kaszki tylko na wieczorne karmienie). Ilość miarek na cały dzień wychodziła zatem nawet mniej niż „norma” z opakowania mleka. Ale może będę robić tak, że zostawię tyle samo wody a dodam o miarkę mniej, może się nie zorientuje
Wczoraj na wieczór dałam przepisową ilość Sinlaca z owockami, wciął, że radość 🙂 Dopił wodą i chyba wystarczyło… Tzn. nic się nie zmieniło i dalej wstaje o 4.30 na pierwsze śniadanko… Ech, takie życie….

Mati 28.01.04 ? 20.04.05

kaszanna Dodane ponad rok temu,

Re: Mieszacie Sinlac z mlekiem?

Cały czas myślę o Twoim Matim 😉 Teoretycznie jest tak że roczne dziecko przesypia całą noc bez jedzenia. Może u małego jest tak że wstaje w przyzwyczajenia?
Gaba jest piersiowa więc to inna sprawa ale teraz jak ją odstawiłam (już drugi dzień…) to wiem że budziła się po 5 rano nie na cyca bo była glodna ale właśnie z przyzwyczajenia.
Spróbuj dawać Matiemu wodę do picia jak się obudzi.

Kaszanna i Gabrysia (13.01.04)

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Mieszacie Sinlac z mlekiem?

W odpowiedzi na:


Teoretycznie jest tak że Sinlac podaje się również dzieciom które mają niewielki przyrost ciała, właśnie ze względu na jego kaloryczność.


Kotagusku, z tego powodu, na Twoim miejscu wcale nie podawałabym Sinlacu Matiemu… Podawałabym minimalnie zagęszczone kaszką mleko (skoro je łyżeczką, tak?), albo samo mleko, jeśli pije jeszcze z butli. Nawet niech to będzie te 330ml…
Choć 330ml to dla mnie niewyobrażalna ilość! Jak mój Miś zje 180ml na gęsto to jest wielki sukces! Jak dostawał z butli to jadł max 210ml na noc. Od dawna nie je w nocy. Oduczałam tak, że zaczęłam rozwadniać mleko, aż doszłam do 1 miarki na 120ml wody. Potem przestałam dawać wcale. Szybko przestał się dopominać. Sporadycznie pije kilka łyków letniej wody w nocy.

Kamelia i Michałek 14.08.2003

monia100 Dodane ponad rok temu,

Re: Dlaczego nie?

Z tego co mi mówił pediatra z mlekiem jest po prostu za cięzki.

Monia i Ola 15.11.03

Znasz odpowiedź na pytanie: Mieszacie Sinlac z mlekiem??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Iwwoj urodziła Emilka
Iwwoj urodziła dziś drugiego synka! Troszkę wcześniej, niż wskazywał termin, ale i tak musiała nieźle zaciskać kolana [img]/images/forum/icons/wink.gif[/img], bo ciekawski Emilek od 3 tygodni próbował wydostać sięna świat. Chłopak ma
Czytaj dalej
Polecam
talerzyk z przyssawką
jaki??!! jaki sie nie odkleja ??!! Nie reaguje na szrpanie ??!! POMOCY!!!!!!!!!!!!!!! www [img]http://www.bobasica.pl/dziecko/podpis.jpg[/img]
Czytaj dalej