Forum: Polecam

Nawilżacz

Muszę kupić porządny nawilżacz powietrza, który zmieni mi klimat w pokoju, bo co roku w sezonie grzewczym wilgotność powietrza w pokoju dziecka nie przekracza u mnie 20% pomimo, że kaloryfer praktycznie jest non stop wyłączony. Kilka lat temu kupiłam jakieś ustrojstwo, które nawilża jedynie miejsce w którym stoi. Podpowiedzcie proszę jaki nawilżacz zadziała tak, by chociaż wilgotność do 40% mi wzrosła? Na co w ogóle powinnam zwracać uwagę przy kupnie (wiem, że na pewno znaczenie ma to do jakiej powierzchni się nadaje – ten, który mam miał nawilżać pomieszczenia do 20 m2 – grubo przesadzona informacja). Czy istotne i dlaczego są ultradźwięki?

11 odpowiedzi na pytanie: Nawilżacz

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Przede wszystkim powinnaś zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia urządzenia, bo jak będzie bardzo zabudowane, to pleśnie namnożą Ci się raz dwa, a wtedy nawilżaniem tylko sobie napytasz biedy.
Pamiętaj tylko o jednej rzeczy, samo zakręcenie ogrzewania nie załatwi Ci nigdy sprawy, bo aby mieć odpowiednią wilgotność i czuć się dobrze, to i temperatura w pomieszczaniu musi być odpowiednia. Wilgotność od samego nawilżacza Ci aż tak nie podskoczy.

gacka Dodane ponad rok temu,

Mata – dzięki za info.
Mam dzikie mieszkanie – jest w nim potwornie ciepło i do tego sucho – o ile teraz jeszcze okna mogę mieć otwarte i kaloryfery wyłączone o tyle zimą już z oknami nie poszaleję. Średnia temperatura w pokoju to jakieś 25 stopni, wilgotność tak jak pisałam 20%. Jak okno otworzę to temp. spadnie do 20 stopni.
Jak mogę jeszcze regulować temp i wilgotność?
Ręczniki na kaloryferach próbowałam – średni efekt, bo kaloryfery zakręcone to i parowanie słabiutkie.

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Wymienianie powietrza jest jak najbardziej wskazane, ale ……………… o ile teraz wietrzenie nie obniża wilgotoności w domu, o tyle ile przyjdą przymrozki, to wietrząc będziesz wpuszczała suche powietrze do środka (co nie znaczy oczywiście, że nie należy wcale wietrzyć 😉 ).
Ja zaobserwowałam na przykładzie naszego mieszkania i higrometru, że tak, jak nie wystarczy samo zakręcenie grzejników, tak też i samo nawilżanie nic nie da, jeśli w po wietrzu nie będzie wystarczająco ciepło. Te dwa czynniki trzeba zgrać wtedy dopiero istnieje szansa na osiągnięcie optymalnych warunków.
My też mamy niską wilgotność. Dopóki nie ma przymrozków systematycznie wietrzymy. Jak robi się za zimno na dworzu i powietrze tam jest suche, to częstotliwość wietrzenia zmieniajszamy, włączamy ogrzewanie, a do tego uruchamiamy nawilżacz. Z tym, że osiągnięcie odpowiedniej wielgotności w mieszkaniu też trochę trwa. To nie jest tak, że się włączy i już jest super. Może jak się usiądzie przy nawilżaczu to tak, ale na dłuższą metę, aby wilgotność się utrzymała na sensownym poziomie, trzeba nawilżać systematycznie. Przynajmniej w naszym mieszkaniu tak jest. U nas jest bardzo sucho. Jak mieliśmy przed wakacjami malowanie, to malarz musiał kłaść kilka warstw farby tylko dlatego, że ściany ją normalnie piły, wciągały jak gąbka.
Ja w jednym pokoju ustawiam nawilżacz, a w drugim mam akwarium, a i tak muszę sobie nawilżać oczy, śluzówkę nosa i kremować całe ciało nawet nie będąc po kąpieli. Taką suszę mamy.

gacka Dodane ponad rok temu,

O, to już coś więcej wiem:Kciuki:
Będę próbować z tym ogrzewaniem i nawilżaczem – możesz jeszcze pokazać mi jaki macie nawilżacz?
Rozumiem Cię doskonale z tą suszą – maskara normalnie. O ile latem da się to jakoś wytrzymać o tyle zimą jest to nie do zniesienia. W razie czego pójdą w ruch ręczniki, bo z tego co piszesz to będę i grzać i „moczyć” jednocześnie.

mata-hari Dodane ponad rok temu,

U mnie też czasem dokładam ręczniki 😉
A nawilżacz mamy taki: [Zobacz stronę]

gacka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Mata_Hari:U mnie też czasem dokładam ręczniki 😉
A nawilżacz mamy taki: [Zobacz stronę]

Cena mnie zaskoczyła, ale poczytałam opis i jestem na „tak”. Korzystasz z wszystkich funkcji tego urządzonka? Z których najczęściej?

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Urządzenie ma jeden przełącznik, który można ustawić w dwóch położeniach tak, by urządzenie pracowało na dwóch różnych prędkościach. Ja najczęściej korzystam z większej prędkości. Jeśli chcę nawilżać zimą, do misy wlewam sobie letnią wodę. Gdy chcę chłodzić latem (mało korzystałam z tej opcji), to wlewam sobie wodę zimną, a do tego jeszcze dokładam kostki lodu – naprawdę czuć różnicę. Jako sam oczyszczacz urządzenie rzadko działa. Najczęściej miałam tak, gdy źle sobie dobrałam ilość wody w misie i np. podczas nocy skończyła się. Wtedy urządzenie mechanicznie, poprzez sam filtr cząstek stałych filtrowało powietrze 😉 Dobre jest to o tyle, że człowiek ma pewność, że brak wody nie uszkodzi urządzenia, można spokojnie zająć się czymś innym niż tylko myśleniem o tym, czy aby na pewno starczy wody.
W aromaterapię się nie bawiłam. Wystarczy co prawda dolać do wody odpowiedniego środka i włączyć urządzenie, ale nie miałam potrzeby tego robić.
Urządzenie nie ma designerskiego wyglądu 😉 (żeby nie powiedzieć inaczej), ale przynajmniej mogę je sobie bez problemu wyczyścić. Wolę to niż super wyglądające ustrojstwo, które jest praktycznie nierozbieralne. Trzeba tylko mieć troszkę miejsca na nie, bo misa jest całkiem spora.

gacka Dodane ponad rok temu,

Dzięki Mata za szczegółowy opis.
Designerskiego wyglądu nie oczekuję:Kciuki:
Ma działać bez zarzutu i do tego efektywnie, a nie wyglądać.
Mojego nawilżacza już nie włączam właśnie ze względu na to, że nie jestem w stanie go domyć – totalna porażka z konstrukcją.
U nas latem zasuwają wentylatory – bez nich nie byłoby szans na spokojne przeżycie :Boje się:
Jeszcze raz dzięks za info.

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Mata_Hari:U mnie też czasem dokładam ręczniki 😉
A nawilżacz mamy taki: [Zobacz stronę]

Też mamy od paru lat Triadę – rewelacja – dla astmatycznego Krzyśka to wybawienie 🙂

hornwellness Dodane ponad rok temu,

Nawilżacz powietrza

Witam,
reprezentuję firmę sprzedającą m.in. nawilżacze powietrza. W naszych produktach zastosowano ultrdźwiękową technologię powodującą, iż zamontowane wewnątrz ultradźwięki rozbijają cząsteczki wody tworząc mgiełkę nawilżającą powietrze, co więcej, urządzenie działa bezgłośnie. Bezpieczeństwo użycia zapewnia automatyczne wyłączenie przy zbyt niskim stanie wody. Poza tym nasze nawilżacze wzbogacone zostały o kompozycje zapachowe, nastrojowe barwy światła i odprężające dźwięki mające nieoceniony wpływ na nasz nastrój. Zapraszamy na naszą stronę internetową [Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: Nawilżacz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
Parowar
Dziewczyny proszę o polecenie parowaru. Najlepiej w miarę nie kosmicznej cenie :)
Czytaj dalej
ORGANIZACYJNE
Licznik postów
Podczas prac z forum u osób, którym poprawiałam ręcznie ilość postów, licznik wrócił do stanu przed poprawką. Proszę o privy, komu poprawić i o ile :)
Czytaj dalej