Nie mam skurczy !!!!!! Czy to normalne ???

Może to sę niektórym wyda dziwne ale ja martwię się tym, że mnie niestety brzuch nie twrdnieje. Kończę 39 tydzień i nic. Wcześniej odczuwałam takie bezbolesne skurcze ale tak w 34 tyg mi przeszły same i do tej pory nic. czy moja macica nie musi poćwiczyć przed porodem??? Czy któraś z Was miała coś takiego??? Wiem ze niebezpieczne jest we wczesnej ciązy jak sie ma takie skurcze częściej niż 10 razy na dobę. A co jak sie ich nie ma wcale????

6 odpowiedzi na pytanie: Nie mam skurczy !!!!!! Czy to normalne ???

myszka23 Dodane ponad rok temu,

Re: Nie mam skurczy !!!!!! Czy to normalne???

Dziwne jest to co piszesz, bo ja koncze dzisiaj 36 tydz. i mam te skurcze kilka razy dziennie. Chociaż ostatnio, jakby mniej. Ale słyszałam, że można je mieć, a wcale ich nie czuć. Więc, nie martw się!!! Wkrótce urodzisz.

Myszka-mama 3,5 letniej Natalki i Kacperka(29.03.04)

annak26 Dodane ponad rok temu,

Re: Nie mam skurczy !!!!!! Czy to normalne???

Ja iich tez nie mialam, fakt urodzilam przez planowane cesarskie ciecie, ale nie mialam zadnych skurczow. Dzidzia urodzila sie cala i zdrowa. Wiec moze jest taka nasza uroda.


Ania i Bianca (19/12/03)

amber Dodane ponad rok temu,

Re: Nie mam skurczy !!!!!! Czy to normalne???

Ja skurcze miałam w połowie ciąży, lekarz przepisał mi Fenoterol. Natomiast po odstawieniu go (od 28 tygodnia) nie pojawiły się już żadne. Urodziłam po terminie, poród trwał 4 i pół godziny. Pierwsza faza 3.30, a druga 1godz. Z tym, że w tej pierwszej skurcze były tak słabe, jak typowe bóle przy miesiączce, nic więcej. Natomiast w drugiej, skurczy też niewiele, jedynie silna potrzeba parcia. Nawet podłączona kroplówka z oksytocyną niewiele dała. Położna kładła mi rękę na brzuchu i informowała o skurczu.
Tak więc poród przebiegł dość szybko i ja wspominam go dobrze. Może właśnie dlatego, ze tych skurczy nie było wiele i bardziej się umęczyłam tym parciem niż bólami

Beata i Maciuś (11.02.04)

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Nie mam skurczy !!!!!! Czy to normalne???

Ja nie mialam ani jednrgo 😉

Asia i Oliwierek 14.01.2004 r

aguga Dodane ponad rok temu,

Re: Nie mam skurczy !!!!!! Czy to normalne???

Część kobiet nie ma skurczy dosyć długo – nawet do dwóch tygodni po terminie. Ale to nie jest największy problem. Jak przyjdzie Twój czas, zrobią Ci test na oksytocynę – jeśli zareagujesz pozytywnie, tzn pojawią się skurcze, to wiadomo, że Twoja macica reaguje na ten środek i mogą Ci wywołać poród własnie podając kroplówkę z oksytocyną. Najprawdopodobniej jednak nie stanie się to wcześniej niż tydzień, dwa po terminie, bo lekarze zawsze czekają, żeby poród rozpoczął się samoistnie, chyba że są jakieś zagrożenia (np. spadające tętno płodu – tak jak ja miałam tydzień temu). Poza tym możesz nie odczuwać skurczy, a je mieć – ważne żeby szyjka macicy zaczęła się powoli rozwierać.

Zyczę powodzenia i szybkiego porodu!

Aguga i Juliusz – urodzony 21 lutego 2004

Aguga i Julek (3.3.04)

bejka Dodane ponad rok temu,

Re: Nie mam skurczy !!!!!! Czy to normalne???

Nie przejmuj się, ja też nie miałam skurczy wcześniej.
Ale jak już przyszedł nasz czas to nie dało się ich ani ukryć ani zahamować.
Powodzenia

Bejka i Szymek 25.01.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: Nie mam skurczy !!!!!! Czy to normalne ???

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
pas poporodowy czy dziala???
Dziewczyny czy pas poporodowy dziala? a jesli tak to po jakim czasie widac roznice. na poczatku moj brzuch jakos ladnie malal a teraz juz sie nic nie dzieje i zostal
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
oczko i klinika -GDZIE ?
Dziewczyny, Poradżcie proszę co zrobić. Byłam w piątek na zabiegu płukania kanalika łzowego mojej Uli. Oazało się,że zabieg się nie udał, bo wodą nie da się udrożnić kanalika. Potrzebne jest tzw.
Czytaj dalej