Nie wiem co o tym sądzić???

W październiku tego roku poroniłam – byłam dopiero w 4 tygodniu, więc nie musiałam mieć żadnego zabiegu. Lekarz powiedział mi, że spokojnie mogę się starać o następną dzidzię od następnego cyklu. Oczywiście miałam wielkie obiekcje i przeczekałam trochę – teraz chyba znowu jestem w ciąży. Piszę “chyba”, bo nie robiłam sobie żadnego testu, do lekarza też na razie się nie wybieram – wolę mieć nie stwierdzoną ciążą i nagle dostaćokres, niż znowu przeżywąc to samo od początku. Wracając do tematu – być może, że jest to 3 tydzień mojej ciąży i niepokoją mnie bardzo objawy. Przy poporzedniej ciąży, czułam lekkie bóle w brzuchy, jajnikach, ale oczywiście nie powiedziałm nic o tym lekarzowi, bo myślałam, że to normalne. Teraz mam podobne objawy, tylko trochę mniejsze i rzadsze bóle. Nie wiem co mam o tym sądzić, czy jest to zwiastun poronienia???!!!
Czy któraś z Was odczuwała coś podobnego???!!!
Jeżeli pornię i tą ciążę, to chyba z żalu umrę,….

5 odpowiedzi na pytanie: Nie wiem co o tym sądzić???

jane Dodane ponad rok temu,

Re: Nie wiem co o tym sądzić???

Emilko, ja też miałam takie bóle. Myślałam, że to napięcie przedmiesiączkowe i czekałam, czekałam… W końcu zrobiłam test, zobaczyłam dwie krechy i popędziłam do gina. Pani zasiała we mnie panikę, dała Duphaston i No Spe, powiedziała, że w razie krwawienia pędem do szpitala. Na szczęście nic się nie działo i tylko ten brzuch bolał i bolał… i tak mi się wydaje, że przy wielu ciążach boli (jak sobie poczytałam posty dziewczyn), tak jak wiele ciąż ma plamienia implantacyjne. Na Twoim miejscu zrobiłabym dokładnie tak jak zamierzasz. Poczekaj odpowiednio długo, bo po co masz się zamartwiać. Życzę powodzenia i tej największej na świecie radości!!!!

Beata i Groszek (04.05.03)

mygdu Dodane ponad rok temu,

Re: Nie wiem co o tym sądzić???

ja na początku ciąży też miałam lekkie bóle i kłócia w dole brzuszka ma to związek z rozciąganiem się macicy. Ale jeżeli zaczynasz mieć ostre skórcze to nie za dobrze, jeśli zdażają się niezbyt często np. przy wstawaniu lub wchodzeniu po schodach to też się zdarzają i nie są chyba niepokojące, ale jeżeli masz kilka skórczy pod rząd i nie chcą przejść same to lepiej zapytaj lekarza bo może musisz brać duphaston lub nospę. Polecam ci dużo polegiwać w ciągu dnia i na wszeli wypadek nie przemęczaj się i nie rób świątecznych porządków lepiej niech cię ktoś wyręczy. Leż sobie spokojnie i odpoczywaj a do lekarza też byś mogła się przejść i porozmawiać o swoich obawach. Ja mam za sobą trzy poronienia i jedno wiem że nigdy nie wiadomo co się zdarzy i dlatego rozumiem że nie chcesz iść do lekarza bo się boisz ale przecież wszystko będzie dobrze i nie martw się, Pozdrawiam Mygdu

emili Dodane ponad rok temu,

Re: Nie wiem co o tym sądzić???

Magda, dziękuję za słowa otuchy i za te ważne dla mnie informacje. Czy będzie to wielkim nietaktem, jeżeli zapytam się w którym tygodniu ciąży zdażyły ci się poronienia i jakie miałaś objawy??!! Będę bardzo wdzięczna za jakiś info.
Pozdrawiam, Emili

mygdu Dodane ponad rok temu,

Re: Nie wiem co o tym sądzić???

pierwszą ciążę poroniłam w 8 tyg. i było to poronienie samoistne, ale ból przy tym jest tak silny jak okres do potęgi dziesiątej albo jeszcze gorzej, tak więc te twoje pobolewania to pewnie tylko rozciąganie się macicy nie martw się wszystko będzie dobrze, a wrazie jakichkolwiek dolegliwości kontaktuj się z lekarzem.
Następne dwa razy to właściwie nie były poronienia tylko ciąża obumarła i już tak nie bolało takrze nie wiem czy zawsze objawy poronienia są takie same jak ja miałam za pierwszym razem.
A tak na marginesie to zmykaj na forum dla oczekujących bo tu jest smutno i nie ma sesnu żebyć czytała o tych wszystkich przypadkach kiedy jesteś w ciąży, tylko się martwić będziesz. Pozdrawiam i trzymam kciuki Mygdu

edith Dodane ponad rok temu,

Re: Nie wiem co o tym sądzić???

Witaj Emilii!
W przypadku mojej pierwszej ciazy bole, o ktorych piszesz mialam bardziej odczuwalne niz w przypadku drugiej. To, ze odczuwasz “ciagnienie” w podbrzuszu i pobolewania jajnikow to objaw rozciagania sie macicy, A to jest, ze jest to mniej odczuwalne niz poprzednio efekt juz byc moze drugiej ciazy !!! Gdy bol stanie sie dokuczliwy wowczas do lekarza!
A co z innymi objawami: piersi, poranne mdlosci, potrzeba czestszego oddawania moczu?
To ze czasem cos odczuwasz nie musi wcale swiadczyc o poronieniu !!! Przede wszystkim nie wolno Ci tak myslec!!! To, ze z pierwsza ciaza bylo cos nie tak, to nie znaczy wcale, ze drugi raz musi Cie to spotkac! Poobserwuj sie troche i za jakis tydzien, dwa zrob test !! I zmykaj na forum dla oczekujacych!
Powodzenia !
Edith

Znasz odpowiedź na pytanie: Nie wiem co o tym sądzić???

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Prawdziwa kura domowa ze mnie.......
Odkąd urodziłam Karolka: - nie oglądnęłam żadnych Faktów w tv, nie słuchałam też wiadomości w radiu, nawet w internecie., nie wiem nawet co się dzieje w kraju ani na świecie........ - nie
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
3 miesiące temu
rozpruli mi brzuch wyjeli dziecko przynieśli położyli przy piersi a on był taki nieporadny, jak małe zwierzątko jak ślepy szczeniaczek płakał było za mało mleka trzymali go na noworodkach tęsknił do mnie a teraz chłopisko 7,5kg wierzga nogami uśmiecha sie wrzeszczy
Czytaj dalej