niemowlę przy otwartym oknie?

dziewczyny!
czy otwieracie okna przy swoich maleństwach (oczywiście teraz latem). U nas w mieszkaniu jest bardzo ciepło-ok. 24 stopni. Mała dostała potówek i podejrzewam, ze to właśnie od tego, mimo, ze cały dzionek lezy w samym tylko body. Już nie mam pomysłu na obniżenie temperatury powietrza w pokoju. Wietrzenie nie pomaga (mimo, że pokój jest od wschodu, więc nienasłoneczniony). A Anulka ma coraz więcej potówek. Czy można otwierać okno przy takim małym dziecku?

Basia i Anulka (08.06.2004)

7 odpowiedzi na pytanie: niemowlę przy otwartym oknie?

arabella Dodane ponad rok temu,

Re: niemowlę przy otwartym oknie?

Ja swojego Bartusia wietrzyłam od samego początku, pilnowałam tylko, że nie wił na niego bezpośrednio wiatr i żeby niesiedział w przeciągu

Ania

kamak Dodane ponad rok temu,

Re: niemowlę przy otwartym oknie?

My nasze dziecko chowamy w takich warunkach w jakich my się najlepiej czujemy. U nas w domu są wiecznie przeciągi, jest dosyć chłodno, bo wszystkie okna są pootwierane. Uważam, że dziecko powinno być od razu przyzwyczajane do normalnego życia, żeby później nie miało problemu z chorobami np przy najlżejszym wiaterku czy czymś takim. Jak na razie Ola nie miała nawet najdrobniejszego katarku, a potówki też jej sie robią często dlatego nie przegrzewamy jej w żaden sposób.
Pozdrawiam

Kama i Ola (17.04.04)

Dodane ponad rok temu,

Re: niemowlę przy otwartym oknie?

Robimy dokładnie tak jak KamaK. Mała śpi przy otwartym oknie od urodzenia (dosłownie).
Jak po porodzie przywieźli mnie na salę i dali Ulkę do karmienia powiedziałam położnej, że jest otwarte okno, a to taki noworodek… A położna na to:”Od świeżego powietrza jeszcze nikt nie umarł.” I tak zostało.
Chociaż początkowo w domu grzaliśmy kaloryferami i było ponad 20 stopni, jak przyszła pediatra na wizytę patronażową to powiedziała, że jest dużo za ciepło i od tej pory staramy się, żeby nie przekraczało 20 stopni.
Jak jest ciepło to mamy kilka okien otwartych (zresztą mała wtedy pół dnia jest na balkonie), a jak jest chłodniej to chociaż jedno, zawsze w sypialni.

Ola i Ula (24.03.2004)

koletta Dodane ponad rok temu,

Re: niemowlę przy otwartym oknie?

My cały czas mamy otwarte okno-nie wyobrażąm sobie tego inaczej. Mała ma śliczną cerę,nie jest przegrzana,spocona i co najważniejsze jest zdrowa! Kasia i Kamilka 22.12.03.

anulawawa Dodane ponad rok temu,

Re: niemowlę przy otwartym oknie?

Myślę, że najgorsze dla takiego bobasa są przeciągi. Otwieraj okienko tylko dopilnuj żeby nie było w domu przeciągów i napewno wszystko bedzie OK.

,

beasia Dodane ponad rok temu,

Re: niemowlę przy otwartym oknie?

dzięki dziewczyny, od wczoraj zaczęłam wietrzenie :-)))

Basia i Anulka (08.06.2004)

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: niemowlę przy otwartym oknie?

balkon na oscierz praktycznie caly dzien, a w nocy uchylone okno w sypialni.
od nowosci tak jest.


madzia i

Znasz odpowiedź na pytanie: niemowlę przy otwartym oknie?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Pilne pytanie o mięso
Przepraszam, że tutaj... ale zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. Jak długo można przechowywać zamrożone mięso kurczaka? Chodzi o zamrożenie głebokie, poniżej - 18 stopni.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
słabiej otwiera jedno oczko
Mój maluszek ma skończone 2 m-ce, odkąd zaczął otwierać szeroko oczy zauważyliśmy, że jedno z nich otwiera mniej (połowa otwarcia drugiego oczka). Jesteśmy już po wizycie u okulisty który stwierdził,
Czytaj dalej