No-Spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu. Czy można brać NoSpę w ciąży?

W ciąży jestem od maja i już mam problemy tj. plamienia i bolesne skurcze macicy. Lekarka kazała brać progesteron i No-Spę. Potem trafiłam do innego lekarza, który kazał brać tylko progesteron. Trochę czytałam w internecie o tych lekach i jeśli chodzi o ten pierwszy to ok, ale o No-Spie wyczytałam nie najlepsze informacje. Wyczytałam, że branie NoSpy w ciąży bardzo często skutkuje zaburzeniami napięcia mięśniowego u dzieci. NoSpa może uszkodzić mięśnie u płodu. I nie ukrywam, że się przeraziłam bo brałam No-Spę 3 dni aż do ustania skurczy.

Mam pytanie: czy dziewczyny które już rodziły i brały NoSpę w ciąży zauważyły faktycznie takie negatywne skutki u swoich dzieci? Ponoć takie maleństwa mają kłopoty z ssaniem piersi, mówieniem… Jak uważacie: czy można brać NoSpę w ciąży i jest to zupełnie bezpieczne dla dziecka?

czy można brać nospę w ciąży?

34 odpowiedzi na pytanie: No-Spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu. Czy można brać NoSpę w ciąży?

mamaala Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Moje nie miało kłopotów ani ze ssaniem (choć to wcześniak), ani z mówieniem. No-Spę brałam w zasadzie całą ciążę, czyli całe 6 miesięcy.

eiffla Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Brałam kilka razy No-Spę w ciąży i żadnych problemów nie było. Chłopak ssał cyca aż miło… Myślę, że jeśli masz skurcze, to No-Spa jest najbezpieczniejsza.

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Obie ciąże na No-Spie. Ostatnia nawet pełne 8 m-cy.

Dzieci urodziły się zdrowe.

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Witaj i rozgosć sie :o))

W tej ciaży brałam no-spę praktycznie od 6tc
Dzieki Bogu Jonatan jest zdrowy prawidłowo sierozwija, mówi juzbardzo ładnie i wyraźnie (sugerowano kiedys wpływ no-spy na późniejsze problemy z wymową i nei tylko), odpieluchowany w zasasadzie całkowicie.

Nie martw sie to na pewno nie pomaga maluszkowi.

Jonatan

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Na temat nospy są bardzo różne niestety rozbieżne opinie, też się naczytałam cudów, wianków.

Ja lek ten brałam w obu ciążach. Na finiszu obu brałam tonami, aby wytrzymać choć jeden dzień dłużej.

Starszy smyk urodził się w 37 tc i wszyściutko z nim ok.

Młodszy, urodzony w 38tc, urodził się niedojrzały, z objawami wcześniactwa. Miał (i nadal ma) nieprawidłowe napięcie mięśniowe. W szpitalu lekarze stwierdzili “no tak, to maluch fenoterolowy” (brałam też Fenoterol). Czy to po NoSpie? trudno powiedzieć. Ja raczej obstawiam niedotlenienie – mały był okręcony pępowiną, poddusił się.

Myślę, że lekarz zalecający NoSpę w ciąży wybiera mniejsze zło dla pacjentki, a przede wszystkim dla jej dziecka.

karinas Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Dziewczyny, dziękuję za odpowiedź. Naczytałam się o tak złym wpływie No-Spy, że aż się przeraziłam. Dopiero z tego forum wiem, że dziewczyny często biorą No-Spę. Już myślałam, że każde branie NoSpy w ciąży = kłopoty dziecka po urodzeniu. Bardzo mnie uspokoiłyście. Ja ze względu na skurcze i plamienia dostałam właśnie progesteron + No-Spę. Mogę teraz spokojnie ją brać zgodnie z zaleceniami lekarza.

Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Gdy leżałam z synkiem w ciąży w szpitalu, No-Spę podawano mi regularnie po 3 razy dziennie. Oprócz tego brałam Fenoterol, tony Progesteronu i innych leków. Syn urodził się piękny i zdrowy! Gdyby nie te leki pewnie nie utrzymałabym tej ciąży! Tysiące kobiet bierze NoSpę w ciąży i dzięki temu rodzi zdrowe dzieci, wiec spokojnie! A na dobrą sprawę to i tak lepsze zaburzenia napięcia mięśniowego niż strata ciąży lub duże wcześniactwo, prawda?

baniutka Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Brałam Progesteron na początku, a No-Spę od połowy do końca ciąży i żadnych zaburzeń o których napisałaś nie było. Wręcz przeciwnie: syn był zdrowy z wagą urodzeniową 4300 g. Jeżeli chodzi o ssanie, to właśnie przechodzimy terapię odwykową (14 m-cy ssania cycka było), żadnych problemów ze zdrowiem. Więc chyba to nie ma żadnego związku. Nie martw się na zapas.

cszynka Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

W ciąży brałam NoSpę i Duphaston.
Moja Ola miała kłopoty z napięciem mięśniowym, ale nie wiązałam tego nigdy z NoSpą w ciąży.
Raczej jakoś z Duphastonem, choć nie dociekałam.
Chyba usłyszałam kiedyś, że żeby utrzymać tę ciążę to Duphaston brać musiałam, ale taki niestety był tego efekt uboczny.
Przyjęłam to do wiadomości i tyle.
Z kłopotów z napięciem mięśni mała szybko wyszła, a na piersi jechała rok i 8 m-cy więc myślę, że było oki.

nucha Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Brałam No-Spę w ostatnich miesiącach ciąży. Oluś w porównaniu z innymi dziećmi zaczął mówić dość późno, bo bliżej 3 latek. Ale nigdy nie wiązałam tego z braniem No-Spy. Bardziej byłabym skłonna zrzucić winę na geny – ja też zaczęłam późno mówić. Za to teraz nadrabiam i On też.
Poza tym syn rozwijał się książkowo, czasem nawet “przedksiążkowo”.
Nie martw się, więcej znam osób które brały No-Spę w ciąży, niż tych, które nie. I jest wszystko ok. Tak jak u nas.

lobuziara78 Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Brałam NoSpę Forte praktycznie przez pół ciąży. Mała zdrowa, 10 punktów w skali agpar. Z ssaniem też problemów nie miała.
Nie martw się na zapas zastanawiając się, czy można brać NoSpę w ciąży i myśl pozytywnie.

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: No-spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu

Też brałam Duphaston. U nas nie było efektów ubocznych.
Przynajmniej nikt nam tego nie sugerował.

nataliiiiiiii8 Dodane ponad rok temu,

Jestem w 28 tygodniu ciąży. Mam założony pessar ze względu na przedwczesne rozwarcie szyjki macicy. Do tego dość często twardnieje mi brzuch i czasem odczuwam bóle w podbrzuszu. Moja pani doktor zaleciła No-Spe. Na pytanie czy może zagrozić ona dziecku odpowiedziała: “To na pewno mniejsze zło, niż urodzenie dzieciątka przedwcześnie.” Więc nie martwcie się! W szpitalu też przyjmowałam NoSpę 3 razy dziennie.

gosia Dodane ponad rok temu,

Będąc w ciąży ze starszym dzieckiem brałam No-Spę do samego końca od 4 miesiąca. Ciągnął cyca ponad 2 lata.

monalisa85 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez KarinaS:W ciąży jestem od maja i już mam problemy tj. plamienia i bolesne skurcze macicy. Lekarka kazała brać progesteron i No-Spę. Potem trafiłam do innego lekarza, który kazał brać tylko progesteron. Trochę czytałam w internecie o tych lekach i jeśli chodzi o ten pierwszy to ok, ale o No-Spie wyczytałam nie najlepsze informacje. Wyczytałam, że branie NoSpy w ciąży bardzo często skutkuje zaburzeniami napięcia mięśniowego u dzieci. NoSpa może uszkodzić mięśnie u płodu. I nie ukrywam, że się przeraziłam bo brałam No-Spę 3 dni aż do ustania skurczy.
Mam pytanie: czy dziewczyny które już rodziły i brały NoSpę w ciąży zauważyły faktycznie takie negatywne skutki u swoich dzieci? Ponoć takie maleństwa mają kłopoty z ssaniem piersi, mówieniem… Jak uważacie: czy można brać NoSpę w ciąży i jest to zupełnie bezpieczne dla dziecka?

Brałam No-Spe przez 3 miesiące, a moja córeczka jest zdrowiutka. Nic jej nie jest. Ale pamiętam, że gdy byłam w ciąży, również natrafiłam na podobny artykuł i byłam przerażona. Wtedy wyrzuciłam No-Spe. Byłam wtedy w III trymestrze. Wówczas dowiedziałam się od zaufanego lekarza, że No-Spa w ciąży może wywoływać zaburzenie mięśniowe u dzieci, ale nie jest to regułą.

magda Dodane ponad rok temu,

Ja też brałam no-spe w ciąży, a malec rewelacyjnie się rozwija.

brawurkot Dodane ponad rok temu,

Oboje moich dzieci jest z No-Spy i Fenoterolu. W drugiej ciąży NoSpę brałam w ogromnych ilościach. Potem Fenoterol też w dużej dawce (i jednocześnie No-Spę).

Dzieci rozwijają się fantastycznie. Młodszy (kiedyś straszy też) ssie jak smok, żadnych problemów z napięciem mięśniowym. Straszy mówi tak, że się lekarze nawet dziwią, że jest niesamowicie rozwinięty, jak na chłopca w jego wieku. Najmniejszych problemów z wymową! Obserwuję, że młodsze dziecko na razie rozwija się podobnie jak brat.

Starszy syn co prawda miał niewydolność oddechową po urodzeniu, ale to było zachłystowe zapalenie płuc po cesarce. Młodszy zdrowy się urodził.

Mi kilku naprawdę dobrych lekarzy mówiło w ciąży, że mam się absolutnie nie bać No-Spy i brać ile potrzebuję. Tylko nie czytać ulotek!

annalew Dodane ponad rok temu,

Brałam No-Spę i Fenoterol dwa miesiące przed terminem i od tego zaczął się mój koszmar. Nie dosyć, że trzęsły mi się ręce, strasznie spuchłam, to dodatkowo przenosiłam dziecko 15 dni i skończyło się cesarką. Nie wspomniałam o tym że po trzech dniach brania tego malutkimi partiami, twardniał mi brzuch, a potem coraz bardziej i częściej. Dodatkowo przez około 3 tygodnie bolało mnie wiadomo gdzie. Kiedy poszłam do szpitala, okazało się że mam rozwarcie. Dla mnie to był szok! Albo te środki na mnie nie podziałały, albo narobiły mi tych kłopotów – tego nie wiem do dziś. W każdym razie dzieci już nie chcę. Boje się.

mama80 Dodane ponad rok temu,

Ja w ogóle całą drugą ciążę byłam na No-Spie, Buscopanie, a pół ciąży na Duphastonie. Dziecko urodzone w 37 t.c dostało 10 pkt Apgar. Było praktycznie na samej piersi 14 miesięcy – ssak był niesamowity. Mówi normalnie jak na swój wiek, biega jak wyścigówka. Nie słyszałam, żeby te leki miały negatywny wpływ na cokolwiek.

nasty Dodane ponad rok temu,

Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej ciąży brałam leki na podtrzymanie: Duphaston, Fenoterol (dwa pierwsze prawie całą ciążę) i No-Spę (sporadycznie). Żadnych skutków ubocznych u dzieci nie zdiagnozowano.

Fakt, zdarzają się sytuacje, gdy leki negatywnie wpływają na rozwój dziecka, natomiast dobry lekarz wybierze zawsze mniejsze zło.

Przede wszystkim, gdy macica ma tendencje do stawiania się, należy unikać wszelkich bodźców, które wywołują skurcze, m.in. masowanie brzucha, zaparcia, masaż brodawek, “przytulanie”.

Znasz odpowiedź na pytanie: No-Spa w ciąży a zdrowie dziecka po urodzeniu. Czy można brać NoSpę w ciąży?

Dodaj komentarz

Zdrowie i uroda
Pilne! Czerwony i spuchnięty siusiak u dziecka!
Mój synek (1,5 roku) wczoraj wieczorem łapał się za siusiaka, a dzisiaj ma spuchniętego i zaczerwienionego. Płacze jak się dotyka. Podejrzewam jakieś zapalenie. Symptomem jakiej choroby może być czerwony i
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Linea Nigra - wszystkie ją macie?
Pytanie z gatunku ciekawskich i skierowane do przyszłych mam, które są w drugiej połowie ciąży. Zastanawia mnie, czy wszystkie macie na brzuchach (od pępka w dół) ciemną pionową linię tzw. kresę
Czytaj dalej