Nowotwór narządów rodnych

Kobieta z dość bliskiej mi rodziny miała parę tygodni temu wycinane narządy rodne (skutek wielu mięśniaków, długie – kilkumiesięczne krwawienia etc)
Wczoraj była do kontroli po zabiegu i okazało się, że w wyciętych narządach był nowotwór – na razie wiem tyle, że ponoć to typ/faza pierwsza i ma się nie martwić zbytnio….
Ale łatwo powiedzieć trudniej wykonać….
Jeżeli miałyście kontakt z tą chorobą proszę piszcie, sporo w sieci jest na ten temat ale to wiedza podana z reguły w sposób mocno naukowy….
Chciałam wiedzieć jak może przebiegać leczenie, na co zwracac uwagę i najważniejsze – czy macie/znacie jakiegoś specjalistę w małopolsce/Krakowie?
Dzięki za wszelką pomoc

3 odpowiedzi na pytanie: Nowotwór narządów rodnych

 1. Konkretnych odpowiedzi na Twoje pytania nie mam, ale gwoli pocieszenia powiem tylko, ze tez mam znajoma, ktora miala wycieta macice z jakiegos tam innego niz rak powodu i tez w ten sposob odkryto wczesne stadium nowotworu. Zyje, ma sie dobrze, chodzi na kontrole co jakis czas.
  Bardzo dobrze, ze tak szybko u Was to wykryto. Bedzie dobrze 🙂

  • Zamieszczone przez An_ki

   Chciałam wiedzieć jak może przebiegać leczenie, na co zwracac uwagę i najważniejsze – czy macie/znacie jakiegoś specjalistę w małopolsce/Krakowie?
   Dzięki za wszelką pomoc

   trzeba sie skierowac do poradni onkologicznej – wziac ze soba histopatologie pooperacji.
   dalej leczenie (o ile jest konieczne dodatkowe) dobiera onkolog.

   • Skierowanie ma, dziś była ale jej nie przyjęli bo już czasu nie mieli 🙁 W poniedziałek ma iśc od rana do kolejki… może się uda…
    Jakbyście miała namiar na prywatnego ginekologa onkologa to dajcie znac proszę

    Znasz odpowiedź na pytanie: Nowotwór narządów rodnych

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo