Pomóżcie

Potrzebuję Waszej porady – tych kobietek, które mają rozeznanie w najnowszych rzepisach Kodeksu Pracy.
Niestety zasiliłam rzeszę bezrobotnych tego kraju, ale nie chcę się tak łatwo poddać (choć też nie chcę walczyć z wiatrakami).
Opiszę moją sytuację i jak możecie poradźcie co mogę zrobić:

Z dniem 02.11.2005 roku zostałam zatrudniona na podstawie umowy o pracę zawartej na czas określony 1 roku. W umowie jest zapis, że strony przewidują wcześniejsze rozwiązanie umowy za 2 – tyg. okresem wypowiedzenia.
Dziś – 07.02.2006 r dostałam rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem – 2 tygodnie z podaniem przyczyny – likwidacja stanowiska. Okres wypowiedzenia kończy się 21.02.2006.
I teraz tak – podpisałam 2 wnioski urlopowe – jeden za okres od 7 do 13.02 i 14.02 – 20. 02, czyli teoretycznie od dziś jestem na urlopie. Natomiast jestem też podpisana na liście obecności z której wynika, że dziś normalnie pracowałam 8 godzin.
Czyli albo powinnam mieć urlop od jutra i od jutra mieć wypowiedzenie albo dziś już nie być w pracy, ale też w takim układzie nie mogłabym dostać wypowiedzenia, no bo jestem na urlopie.
Co mogę w takim układzie zrobić?
I mam jeszcze jedno pytanie – czy wypowiedzenie nie powinno rozpoczynać się od soboty? A co z dniami na poszukiwanie pracy? Czy gdzieś powinnam mieć w dokumentacji, że przysługują mi te 2 dni?
Dodam jeszcze, że pomimo zapisu w umowie, że zajmuje jakieś tam stanowisko od samego początku zakres prac jakie wykonywałam nie miał nic wspólnego z tym, co miałam w umowie zapisane. Nie miałam też podpisanego żadnego zakresu obowiązków z których jasno wynikało co mam robić i robiłam zupełnie co innego niż wynikało to z umowy o pracę
Będę Wam wdzięczna za każdą poradę.

Truskawa i Córcia

3 odpowiedzi na pytanie: Pomóżcie

Dodane ponad rok temu,

Re: Pomóżcie

nie znam się na tym 🙁
trzymaj się

Ola i Ulcia (22m!)

mati2 Dodane ponad rok temu,

Re: Pomóżcie

Na tym forum [Zobacz stronę] jest kącik kadrowo-płacowy Oli. Ciachola napewno pomoże 🙂

Marta i Korneliusz 7.10.2004

truskawa11 Dodane ponad rok temu,

Re: Pomóżcie

Ooo – dzięki za linka. na pewno się przyda.

Truskawa i Córcia

Znasz odpowiedź na pytanie: Pomóżcie

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
zamiast urodzin ciecie migdala
klamka zapadla - w piatek idziemy na usuniecie3 migadala, dzis bylismy na kontroli przed zabiegiem - migdal przerosl tak, ze zawalil nos i uszy Nie ma wyjscia. I tak zamiast tortu urodzinowego
Czytaj dalej
Dla starających się
nie ma juz plusika
... tzn. jest ale tylko dlatego, ze hormony ciazowe wracaja do przedciazowej normy kilka tygodni. Wczoraj zaczelam plamic, najpierw na brazowa potem czerwono, ale dzisiaj juz krwawie jak przy okresie.
Czytaj dalej