PROBIOTYK LEK CZY PROBIOTYK SUPLEMENT DIETY???

witajcie,
od niedawna uświadomiłam sobie jak bardzo jesteśmy indoktrynowani trikami marketingowymi odnośnie mylenia pojęć suplement diety a lek. Dając na przykład probiotyki (używane przy antybioteykoterapii, jelitówce, na wzmocnienie organizmu itp) które są na masę reklamowane w mediach, a nie maja statusu leku.. A jedynie suplementu diety..czyli również dropsa miętowego można spożyć z takim samym “skutkiem”. Przecież oczywiste jest to ze suplementy są dziko wytwarzane, niekontrolowane i aż dziw mnie bierze że ludzie to kupują, przepłacają i łykają nie wiadomo co..
Wybierając przykładowo probiotyk zwracajcie proszę uwagę na to czy jest lekiem np [ciach]ma status leku, czy kupujecie jakieś przereklamowane produkty marketingowe a nie lecznicze..

2 odpowiedzi na pytanie: PROBIOTYK LEK CZY PROBIOTYK SUPLEMENT DIETY???

 1. Tylko że my mamy jelita zmasakrowane antybiotykami branymi w dzieciństwie i wspomaganie niestety u wielu osób poprawia jakość życia. Ja się zmagałam z wzdęciami, wielu rzeczy nie mogłam jeść. A teraz na przykłąd mogę jesć nabiał jak łykam LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS.

  • Ja ufam niektórym probiotykom będącym suplementami diety np. trilacowi. Nie jest ot lek ale zawsze był dla mnie bardzo skuteczny na wszelkie biegunki i pomagaął po antybiotykoterapii 🙂

   Znasz odpowiedź na pytanie: PROBIOTYK LEK CZY PROBIOTYK SUPLEMENT DIETY???

   Dodaj komentarz

   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
   Logo