rumień

Synek siostry ma delikatne rumienie (tak ma wpisane w karcie – rumień, a o tym, ze delikatny, to już ode mnie sformułowanie – bo ja tam prawie nie widze tego…) tu i ówdzie. Nie suche, różowe.

Co może być przyczyną i jak to zwalczać? Póki co przepisano kąpiele w tym czymś różowym (wybaczcie moją ignorancję w tym temacie…) – nie jestem pewna, czy wtedy używać jeszcze dodatkowo mydła/płynu? Chyba nie…?

Mateuszek (14.03.2003)

5 odpowiedzi na pytanie: rumień

bratek Dodane ponad rok temu,

Re: rumień

Rumień to zaburzenie poważne lub niepoważne w zależności od nasilenia i rodzaju (jest tego kilka czy kilkanaście odmian, ja miałam osobiście “przyjemność” z różowatym-brrrr). Zazwyczaj pojawia się jako efekt silnej reakcji alergicznej. W moim przypadku było tak, że zażywałam lek który mnie uczulił, ale objawów tego uczulenia nie było, tylko wyskoczył mi na rękach ten rumień- leczyłam to potem 3 tygodnie maściami i antybiotykami.
Ale jak jest u takich dzieciątek maleńkich nie wiem. Z tego co piszesz to faktycznie bardzoi delikatne- u mnie nie dało się nie zauważyć, miałam ręce jakbym trąd złapała… WIęc może samo przejdzie u Twojego siostrzeńca? Trzymam kciuki żeby tak było!
Pozdrawiam- Bratek- Michałowa mama (01.04.2004)

redford Dodane ponad rok temu,

Re: rumień

Maciek, chyba 3. dnia po urodzeniu, miał rumień na buźce, ale to taki, że nie mógł patrzeć, tak miał zapuchnięte powieki. Pielęgniarki smarowały mu oczka maścią, Atecortinem bodajże, i zakładały takie śmieszne polarowe gogle, żeby nie tarł 😉 (To tak na przyszłość, gdyby u waszego Maćka pojawił się też tam). No i kąpały całego w roztworze nadmanganianu potasu (to coś fioletowo-różowe właśnie ). Jeśli jest delikatny, jak mówisz, to powinno pomóc. A przyczyny niestety nie znam.


Kasia i Maciek 25.04.2003

wasia Dodane ponad rok temu,

Re: rumień

Olka po pierwszej szpitalnej kąpieli dostała rumienia toksycznego. Zalecono kąpiel w nadmanganianie potasu (to właśnie to różowe), po kilku tygodniach (3-4) samo znikło, jedna skórę Ola ma od trgo czasu bardzo suchą i wszystkie oliwki ją uczulają… Zresztą, u nas ten rumień to był wstęp do alergii.

Niech siostra kąpie synka w nadmanganianie potasu a powinno być ok.

Asia i Ola (2 latka!)

smoki Dodane ponad rok temu,

Re: rumień

Rozowe? Nadmanganian potasu? dziala 🙂

Nie mozna uzywac plynu a jezeli dziecko przez przypadek napije sie tej rozowej wody to od razu ma dostac mleczko.

smoki, Dawidek i lutowy chłopiec

lea Dodane ponad rok temu,

Re: rumień

Dziękuję wszystkim, a za niektórych trzymam kciuki…
oj… już tuż tuż 🙂

Mateuszek (14.03.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: rumień

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Kiedy zacząć podawać herbatki?
No właśnie kiedy? Czy już po podaniu pierwszych pokarmów tj kleiki, kaszki? Czy póżniej? Pozdrawiam miłkaw
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Gdzie na weekend na Kaszuby?
Szukam domku do wynajecia na Kaszubach,najchetniej kolo Wiezycy. Moze bylyscie o tej porze na Kaszubach i znacie jakies fajne i ladne miejsce? Poprosze o namiary,bede wdzieczna. Justyna i Tomek 9.04.03
Czytaj dalej