Forum: Karmienie

Skąd wiadomo,że ząbkuje?!

Pewnie uznacie to pytanie za naiwne, ale ja naprawdę nie wiem! Moja córka (ur. 1 marca) od trzech dni marudzi bez przerwy, ciągle wisi na cycu,ale co chwila płacze, znowu domaga się piersi i tak non-stop.W międzyczasie obydwie rączki pakuje do buzi. Zaznaczam,że głodna nie jest,dokarmiam ją od pewnego czasu.Zresztą butelki nie chce.Kiedy jest pora karmienia,to owszem je, a potem znowu marudzi.Dzisiaj zrobiła już 2 niezapowiedziane kupki, zielonkawe i rzadsze niż zwykle. Czy to objaw ząbkowania? Czy zbliża się jakaś infekcja?Po czym poznać,czy to ząbki?
Muszę dodać, że już raz przechodziłam ząbkowanie u mojego 9-cioletniego obecnie syna,ale on nie miał żadnych ojawów, a zęby wychodziły mu jak po “maśle”. Pomóżcie!

Pozdrawiam, MONIKA, ta od
Kacperka (20.09.1994) i Majeczki ( 1.03.2003)

2 odpowiedzi na pytanie: Skąd wiadomo,że ząbkuje?!

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Skąd wiadomo,że ząbkuje?!

U mnie
1. Niunia zaczęła budzić się po nocach z płaczem (a do tej pory spała ładnie),
2. Ciągle coś chciała ssać
3. Śliniła się
4. Gryzła swoje piąstki
5. W dzień była bardzo marudna
6. Zaczęła robić rzadkie kupki po 15 razy dziennie, nawet po 3 w nocy
7. A ja ciągle chodziłam zmęczona, bo płakała, nie chciała spać, jak zasnęła to na pół godziny, więc poleciałam do pediatry (bo muszę zaznaczyć że do tej pory jak mineły kolki to jak bym dziecka nie miała), a lekarka informuje mnie że mała ma dziąsła rozpulchnione i idą ząbki. Ja te dziąsła potem oglądałam ale nic nie widziałam. Na te zęby z upragnieniem czekałam 2 miesiące. Teraz małej wychodzą trzy naraz, ale jest starsza i znosi to lepiej.
Pozdrawiam

Klucha i Kluseczka (12.V.2002 r.)

beatab Dodane ponad rok temu,

Re: Skąd wiadomo,że ząbkuje?!

u mnie jest podobnie jak u Kluchy. Idą zabki, właściwie juz pierwszy się przebił. Mały budzi sie w nocy, a juz ładnie spał, marudzi, robi wodniste kupki, ale przede wszystkim dziąsełka są rozpulchnione i starsznie się czasem denerwuje wpychając piąstki.

Znasz odpowiedź na pytanie: Skąd wiadomo,że ząbkuje?!

Dodaj komentarz

Dla starających się
Czy możliwy taki skok temperatury?
Dziewczyny napiszcie proszę, czy możliwy jest taki skok temp. jak u mnie i czy to jest normalne? Wczoraj byl 16 dzień cyklu i temp. 36,4 a dzisiaj 36,7? Wydaje mi się to
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
O ile przekłamuje USG?
Dziewczyny jak było w Waszym przypadku? O ile przekłamało USG jezeli chodzi o wagę Waszego dzidziusia? Jaką wskazywało ostatnie USG, a jaka była w rzeczywistości po urodzeniu? To tak z ciekawości. ave
Czytaj dalej