składki opłaty i inne

We wrześniu mieliśmy dużą podwyżkę opłaty stałej teraz od stycznia znowu mamy podwyżkę.I tak sama opłata stała wynosi 206 zł.
Czy w waszych miastach też tak podnoszą opłatę stałą czy z naszym coś jest nie tak.
Oprócz tego jeszcze miesięczna składka 3 zł. od dziecka w starszych grupach nawet 5 zł.

Niedługo dzień babci i są zapisy na ciasto,napoje,owoce.Jak syn chodził to tego samego przedszkola to wszystkie imprezy były opłacane z komitetu i nie było żadnej składki miesięcznej

Jeszcze na dodatek zakupili telewizor który stoi w trzylatkach.
I jeszcze dzieciaczki nie mają sali rytmicznej bo utworzyli dodatkową grupę….. A gdzie rytmika?…. Na korytarzu.

Proszę dziewczyny napiszcie jak to wygląda w innych przedszkolach…. Niedługo może dzieciaczki bedą korzystać z komputerów w przedszkolach.
Najbardziej mnie zszokował ten telewizor.
Wiem że minęło trochę czasu i musiało się coś zmienić ale wydaje mi się że zmieniło się na gorsze.

30 odpowiedzi na pytanie: składki opłaty i inne

 1. 85 stała
  4,90 wyżywienie za 3 posiłki dziennie (zalezy od obecności dziecka)

  + zajęcia dodatkowe
  rytmika 4,50 miesięcznie
  angielski 23 zł miesięcznie – 2 x w tygodniu

  + 3 zł poranek muzyczny
  + 5 zł przedstawienie
  te z 2, 3 razy w miesiacu

  na imprezy przedszkolne są wyznaczani rodzice do ciasta, kawy itp

  telewizor w najmlodszej grupie był
  teraz jak jest w starszej jest na korytarzu

  ale mało przyłapałam na tym aby był włączony, od czasu do czasu jak są dyżury po godz. 16 to dzieciaki z różnych grup oglądają jakąś bajkę na kasecie

  • opłata stała zależy od miasta/gminy nie od przedszkola, to co płacisz to naprawdę nie pokrywa wszystkich kosztów pobytu dziecka w przedszkolu

   • hm… mamy dziecko w tym samym przedszkolu? 😉

    oplata stala wzrosla (ale dokladnie nie zapamietuje ile wynosi, nie mam do tego glowy), telewizor postawili 🙁

    • Zamieszczone przez Klucha
     opłata stała zależy od miasta/gminy nie od przedszkola, to co płacisz to naprawdę nie pokrywa wszystkich kosztów pobytu dziecka w przedszkolu

     Wszystko zgadza się.Oprócz tego płacimy za komitet 70 zł + stawka żywieniowa która wynosi 4 zł. dziennie + za każde dodatkowe zajęcia 17 zł.U was jest tylko 80 zł. opłata stała to jest wielka różnica.Za przedstawienia też dodatkowo płacimy.

     • Opłata stała u nas niestety wzrosła ze 140 zł do 169 zł…
      Jest związana ze wzrostem płac… A we Wrocławiu stanowi aż 15% miesięcznego minimalnego wynagrodzenia…
      Opłaty za zajęcia dodatkowe bez zmian.
      A składka na radę rodziców była jednorazowa i obejmuje wszystkie przedstawienia i imprezy.

      • Zamieszczone przez Martynapinia
       Oprócz tego jeszcze miesięczna składka 3 zł. od dziecka w starszych grupach nawet 5 zł.

       Na co ta składka?

       U Emilki opłata stała wzrosła w styczniu (ze 126 na 158zł), ostatnia podwyzka byla rok temu. Kwoty te są obnizane w kilku szczególnych sytuacjach. Wyzywienie 3,50/dzien (potracane za nieobecnosci oczywiscie). Kwoty niby ustala miasto, ale wydaje mi sie ze sa roznice w stawkach za wyzywienie pomiedzy przedszkolami. W sumie za miesiąc wychodzi teraz jakies 220zł (bez odliczen). Do tego nalezy dodac opłaty za zajęcia dodatkowe. Poza tym opłacalismy “komitet rodzicielski”. Niewielka grupa rodziców prosiła o zwolnienie lub zmniejszenie tej opłaty ze względu na sytuację finansową. Rada rodziców przychylała sie do takich wniosków. Oczywiscie dzieci, ktore nie wpłacaly składki, nie były pozbawione paczek czy innych atrakcji. Składka wynosiła 90zł (wyzsza niz zwykle z powodu obchodów 25-lecia przedszkola), była rozbita na 4 raty (wrzesien-grudzien) i obejmuje paczki, upominki mikołajkowe, upominki na dzien dziecka, upominki dla 6-latków na koniec przedszkola, teatrzyki przyjezdzające do przedszola, festyn rodzinny w maju i poczęstunek w trakcie imprez przedszkolnych. Nie płacimy zadnych dodatkowych opłat. Poczęstunek na wszystkie imprezy zapewnia przedszkole – tylko na dzien babci i dziadka kazdy dodatkowo przynosi cos słodkiego i zawsze zostaje góra słodyczy 😉

       Usiłuje sobie przypomniec czy u nas jest telewizor i nie moge – nie widziałam ani razu, ale to znaczy tylko tyle, ze na pewno nie ma go w sali 3 i 4-latków. Na pewno nie ma tez w sali 6-latków. Jest za to osobna sala komputerowa 😉 5 i 6 latki mają tam jakies zajęcia. Sala do rytmiki istnieje, mimo utworzenia dodatkowej grupy (zaanektowano na to sale plastyczną i teraz wszystkie zajęcia plastyczne są w salach poszczególnych grup).

       • U nas opłata stała wzrosła o 3 zł- teraz jest 60 zł m-cznie
        do tego stawka żywieniowa za dzień 5,30 zł
        rytmika 13 zł m-cznie
        angielski 102 zł za półrocze
        Rada Rodziców 80 zł na rok, nie jest obowiązkowa ale z tego idą pieniądze na Mikołaja i inne potrzeby przedszkola wię większość płaci.
        W tym roku w grupie Nikosia rodzice ustalili dodatkową składkę po 25 zł (z tego idą wszystkie składki na Dzień Kobiet, Dzień Babci itd.)
        Przedstawienia w przedszkolu Nikosia nie są za często, tak że składka 3zł raz na 2 m-ce mnie nie przeraża.

        • W Warszawie opłata stała wynosi jakieś 94 złote i dotychczas się nie zdarzyło, żeby była podnoszona w czasie trwania roku szkolnego. Stawka żywieniowa jest wyższa niż u Ciebie, zajęcia dodatkowe po ok. 26 PLN (któreś są za 13, ale nie pamiętam które). Dla mnie szokujące są wpłaty na Radę rodziców (komitet), bo u nas płaci się 43 zł (można zadeklarować więcej, ubożsi rodzice mogą zadeklarować mniej) i już nic nie dopłacamy – starcza zarówno na art. papiernicze jak i na prezenty dla dzieci, nagrody w konkursach, kawę/herbatę na zebraniach, teatrzyki i inne imprezy w przedszkolu, wycieczki i odłożenie na zakup sprzętu do ogrodu, który jest systematycznie wymieniany w miarę potrzeb.

         • U nas podwyżka z 131 na 158 (o ile pamiętam), a za wyżywienie 3,5zł/ dobę. Nie ma składek dodatkowych. Dzieci dostały bardzo fajne paczki na Mikołajki i na balu karnawałowym, te drugie na oko za jakieś 40-50zł. Wszystko szło z Komitetu i Rady Rodziców. Wogóle to zajęć mają mnóstwo, a płatny jest tylko angielski – 15zł miesięcznie.

          • Zamieszczone przez Kamelia
           na oko za jakieś 40-50zł

           uwierz mi, paczki kosztują znacznie mniej niz to wygląda “na oko” 🙂

           jakie macie niepłatne zajęcia dodatkowe?

           • Zamieszczone przez Usianka
            uwierz mi, paczki kosztują znacznie mniej niz to wygląda “na oko” 🙂

            jakie macie niepłatne zajęcia dodatkowe?

            Ula, ja przeliczyłam na szybko po cenach detalicznych. Pewnie jeśli przedszkole kupuje w jakimś Makro to ma taniej. Po prostu w obu paczkach były b. dobre słodycze (przecież wiem ile kosztują w spożywaczaku), a w tej ostatniej dodatkowo zabawki dla dzieci (Michał dostał b. fajny metalowy samochodzik, taki większy niż resorak).

            A zajęcia to hipoterapia, dogoterapia, gimnastyka, basen, religia, logopeda, informatyka. Nie pamiętam czy coś jeszcze.

            • Zamieszczone przez Kamelia
             Ula, ja przeliczyłam na szybko po cenach detalicznych. Pewnie jeśli przedszkole kupuje w jakimś Makro to ma taniej. Po prostu w obu paczkach były b. dobre słodycze (przecież wiem ile kosztują w spożywaczaku), a w tej ostatniej dodatkowo zabawki dla dzieci (Michał dostał b. fajny metalowy samochodzik, taki większy niż resorak).

             Dokładnie o tym pisze 🙂 Razem z dwiema kolezankami robie paczki w naszej grupie, wiem ile co kosztuje w detalu i w hurtowniach, w ktorych sie zaopatrujemy (u nas Makro odpada). Zdziwiłabys sie ile kosztuje taki wypasiony samochodzik dla dziecka. W ubiegłym roku kupowałysmy chłopcom wóz strażacki lub wóz pomocy drogowej (długosci 30cm! z ruchomymi częsciami) i do tego jakis zestaw figurek i znaków “pomoc drogowa” – wszystko za szaloną kwote 10 zł/osobe 😉 Pierwsza wizyta w tej hurtowni była dla mnie niemałym szokiem cenowym….
             W tym roku kazde dziecko miało podwójną grę planszową, do tego chłopcy klocki a’la lego (taki zestawik samochód z figurką kierowcy), a dziewczynki dosyć duży “zestaw pięknosci” dla lalek. W sumie za zabawki płaciłysmy niecałe 13zł/osobe – w sklepie u mnie na osiedlu za samą grę (dokładnie taką samą) musiałabym zapłacic około 18zł. Do tego duzo porządnych słodyczy. Na paczke przeznaczylismy po 25zł (w ubiegłym bylo to 20zł). I usmiecham sie, gdy rodzice szacują podobnie jak Ty 😉

             • W Gdańsku opłata stała wzrosła o ponad 30 zł – teraz 213 zł, widze że to najdrożej chyba w kraju!
              Oprócz tego wzrosły stawki żywieniowe, ale nieznacznie no i zajęcia dodatkowe – ale to już jest nieobowiązkowe…

              • No faktycznie mój szacunek zakładał ceny detaliczne. 🙂 A jak masz jakieś fajne namiary gdzie można kupować nie-hurtowo to napisz!

               • Kamila, zabawki wszedzie mozna kupowac na sztuki. My robilysmy zakupy w Integro, o którym Ci juz wspominałam. Z tym, ze niestety przestali tam juz sprzedawać na paragon – trzeba brac fakture na działalność (jakąkolwiek). Nie wiem jak z hurtowniami spozywczymi – w BOSie bez problemu mozna kupowac na sztuki wiekszosc słodyczy. Podejrzewam, z e tez trzeba wziąć jakąkolwiek fakture.

                • U nas będzie podwyżka od lutego.
                 Z ok 94 pln do stu kilku.
                 Stawka żywieniowa 7,5, rada rodziców 50 pln/miesiąc.
                 Zajęcia dodatkowe, składki na dodatkowe etaty do tego.
                 W sumie za miesiąc 420-450 pln.

                 Wysokość opłaty stałej podobno zależy od zamożności (a więc dofinansowania ze strony) gminy.

                 • Zamieszczone przez Figa123
                  U nas będzie podwyżka od lutego.
                  Z ok 94 pln do stu kilku.
                  Stawka żywieniowa 7,5, rada rodziców 50 pln/miesiąc.
                  Zajęcia dodatkowe, składki na dodatkowe etaty do tego.
                  W sumie za miesiąc 420-450 pln.

                  Wysokość opłaty stałej podobno zależy od zamożności (a więc dofinansowania ze strony) gminy.

                  Bardzo dużo płacisz. :O

                  • U nas opłata stała 86 zł. 2,88 za dzienne wyżywienie – 2 posiłki.
                   Komitet 100 zł na rok i w tym jest rytmika.
                   22 zł miesięcznie angielski.

                   • u nas oplata stala 100zl
                    rytmika (obowiazkowa) 28 zl
                    stawka zywieniowa 7 zl (5 posilkow)
                    komitet rodzicielski platny co miesiac minimum 32 zl, jak kogos stac moze wiecej
                    angielski 30 zl

                    w ciagu roku nie ma juz zadnych dodatkowych zbiorek pieniedzy
                    wszystkie pomoce, imprezy, w tym Mikolaj, dzien dziecka i piknik rodzinny ida z komitetu

                    tylko jak bylo pasowanie na przedszkolaka, to rodzice sami organizowali poczestunek, kazdy przyniosl jakies lakocie, soki, itp.
                    tak samo teraz bedzie z dniem babci i dziadka – sami organizujemy poczestunek

                    • Zamieszczone przez tysiaczek
                     stawka zywieniowa 7 zl (5 posilkow)

                     to ile czasu dzieci są w przedszkolu skoro jest az 5 posiłków?

                     Znasz odpowiedź na pytanie: składki opłaty i inne

                     Dodaj komentarz

                     Mozarella w ciąży

                     Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                     Czytaj dalej →

                     Ile kosztuje żłobek?

                     Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                     Czytaj dalej →

                     Dziewczyny po cc – dreny

                     Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                     Czytaj dalej →

                     Meskie imie miedzynarodowe.

                     Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                     Czytaj dalej →

                     Wielotorbielowatość nerek

                     W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                     Czytaj dalej →

                     Ruchome kolano

                     Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                     Czytaj dalej →
                     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                     Logo
                     Enable registration in settings - general