Transglutaminaza tkankowa – badania?

Do mam których dzieci miały robione to badanie – Immunochemia.
Znacie normy?

U Natalki wynik wyszedł
Tranzgluteminazy tkankowej IgA 0,2 U/ml

Przeciwciała AGA – IgA 0,1 U/ml
Przeciwciała AGA -IgG 11,3 U/ml

Znacie normy????
Ja mam wynik ale nie wiem czy jest dobry czy nie?
Wieczorem dzwonie do gastrologa ale się strasznie denerwuje – a nawet w necie norm nie ma
Napiszcie jak cos wiecie o tym plissssssss !!


Edysia & Natalka 19 m-cy

Strona 3 odpowiedzi na pytanie: Transglutaminaza tkankowa – badania?

  1. Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

    W odpowiedzi na:


    Ja gdybym tylko miała choć cień szansy na to, że coś może pomóc mojemu dziecku, na pewno bym to zrobiła.


    i słusznie. Tylko trzeba miec podstawy i przesłanki. Samo bycie niejadkiem i słabe przybieranie na wadze nie jest przesłanką. Są takie typy dzieci i tyle. Moje niby ładniejedzące dziecko też ma tygodnie całe kiedy żyje na 150ml mleka wypitego na śnie o 5 nad ranem. Ale po jakimś czasie takiego popstu wraca do normalnego jedzenia.

    Twój michał ma wiele objawów przede wszystkim skórnych świadczących o tym, że coś jest nie tak. Edyta to biedne dziecko ciąga od urodzenia po lekarzach bo jej sie wydaje że jest chore. Myśle że może i znalazł sie lekarz po drodze, który jej powiedział żeby dała małekj spokój ale pewnie wtedy posżła do drugiego. A matka wierząca w choroby swojego dziecka jest dobrym łupem dla tych co chca kase z NFZ wyciagac.

    Dla mnie zaskakujące jest to, ze czyta i cytuje tekst o “chorobie” swojego dziecka i swoim postępowaniem zparzecza zaleceniom. I to mnie skłania do myślenia że choroba jest wyimaginowana przez nadopiekuńczą matke. Albo osobe która jak nie ma problemu to sie dusi, a dziecko jest bezbronne i nie potrafi powiedzieć ” mamo, nic mi nie jest, po prostu nie lubie marchewki”

    • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

      To co tu napisałaś pachnie zastępczym zespołem Munchausena…

      Monika i Iza 2 i 10/12 roku

      • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

        Nie obraże się
        Ale natalka była badana pod kontem celiakli i jej nie ma.
        Mało tego od czasu gdy jej wprowadziłam gluten do menu a miała wtedy no dla zaokrąglenia rok to od ok 12 miesiaca do 18 przybrała mi 2,5 kg. To bardzo duzo jak na ten wiek dziecka sama to musisz przyznać. Dostała apetyt a do tego skończyły sie problemu z brzuchem.

        Wiesz co mi powiedział lekarz o celiaklii.
        Że u tak małych dzieci ok roku, które na nią cierpią po podaniu glutenu ( nie od razu ale po którkim czasie ) następuje “cofnięcie w rozwoju” dziecko które dla przykładu dobrze chodziło zagle zaczyna znów raczkowac a przestaje chodzić, przestaje mówic itd….

        Wierz mi, ja Natalke przebadałam na wszystkie sposoby i to sprawdzone zostało…tez robiłam jej testy z krwi na alergie na mleko bu upewnic się czy jest chociaz cień ze moze byc uczulona itd…


        Edysia & Natalka 19 m-cy

        • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

          Magda mylisz się, szczególnie Ty powinnaś być w temacie czytając stale moje posty.
          Juz nie pamietasz jak Natalka miając 3 miesiace nie chciała nic jeśc przez cały dzień a kazda próba podania mleka wiązała sie z płaczem i bólami brzucha?
          Jak ważyła na granicy normy a jadła dużo.
          Czy to normalne, ze 3 dniowy noworodek przesypia całe noce bez jedzenia??????
          Nie…

          Moze teraz juz byc tak, ze Natalka jest zdrowa, ze przewód pokarmowy “dorósł” i faktycznie nic nie wykarza badania.
          Ale nikt sie na poczatku nie poznał, ze coś moze byc nie tak, kiedy szybko mozna było znaleźć przyczyne.
          nawet tu na forum jak pisałam “rozpaczliwe” posty byłam traktowana jak głupia matka, która przesadza…dobrze pamietam co i Ty mi wtedy pisałać.

          Teraz wiem jedno, musze sprawdzic czy na pewno Ntalka jest juz zdrowa a przewód pokarmowy ma dojrzały – mi wydaje sie, że w 90% jest ok, ale już sie nie poddam wpływom innych.
          Zrobiłam tak na poczatku, posłuchałam miedzy innymi mam z forum a potem miałam straszne problemy z małą, która potrafiła zwracac po kazdym posiłku.
          nawet mi sie gadac o tym nie chce, bo kto cos takiego nie przeżył to sobie nawet nie jest w stanie wyobrazić.


          Edysia & Natalka 19 m-cy

          • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

            Wtedy na samym początku zapytałam dlaczego nie jest na preparacie mlekozastępczym tylko na mleku. Powiedziałaś mi że nic jej nie jest tylko nie chce jeść, wiec karmisz ją mlekiem robionym na wodzie z gotowania ryżu żeby przytyła.

            3 dniowy noworodek przesypiający noce? Zdarza, trzeba takie wybudzać i karmić piersia. Prawdopodobnie noworodek był za słaby na samodzielne jedzenie i wystarczyło podawac popkarm w łatwiejszy sposób np, po palcu. Do 3 miesiaca na bank miało nie rozwinięty układ pokarmowy – pisza o tym w książce na którą niejednokrotnie sie powoływałaś tutaj w dyskusjach.

            Ja przeżyłam nietolerancje laktozy mojej córki, cały czas sie z nią borykam. I pierwsze co zrobiłam to przesłzam na preparat mlekozastępczy żeby nie obciążac jelit, a nie na mleko gotowane na ryżu.

            • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

              W odpowiedzi na:


              Czy to normalne, ze 3 dniowy noworodek przesypia całe noce bez jedzenia??????


              powiedz mi dlacze autorka [Zobacz stronę] nie poszla do lekarza tylko sie cieszy??!!

              • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

                Kurcze Edysia – Julka nie mając jeszcze miesiąca przesypiała mi całe noce bez jedzenia i przez myśl mi nie przeszło, że coś z nią nie tak. Z wagą była zawsze powyżej 97 centyla – i tak ma do dziś, choć jako noworodek przesypiała noce, miała też kolki, prężyła się i płakała przy jedzeniu i jedynym badaniem jakie jej robiłam było badanie ogólne moczu i posiew, by wykluczyć ZUM.

                Gacka i Julka 01.03.2004

                • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

                  Mój Michał, przez 3 pierwsze m-ce swojego życia przesypiał CAŁE noce, a ja byłam najszczęśliwszą matką na świecie. Inna sprawa, że potem to uległo diametralnej zmianie, ale wcześniej tych nocy zazdrościły mi wszystkie majowe mamy. Było super.

                  Michaś 09.05.04

                  • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

                    No super ale Natalka nigdy nie była powyzej 97 centyla nawet na 50 nigdy nie była. Zazwyczaj byłw między 3 a 25 czasem miedzy 25 a 50 tym.
                    Poza tym twoja pewnie nadrabiała jedzeniam w dzień a Natalka w dzien tez nie chciała jeść. Jak mieła pół roku i wypiła 180 ml mleka to był sukces.
                    Nie prównuj bo to nie tylko o samo karmienie chodziło.


                    Edysia & Natalka 19 m-cy

                    • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

                      Wiesz co Edysia, ale posty gacki, gosika i mój miały Ci uzmysłowić, że niejedzenie dziecka w nocy wcale nie musi oznaczać od razu tego, że z dzieckiem jest coś nie tak. Nie należy się tu dopatrywać żadnej choroby. Uważam, że wręcz należy się z tego cieszyć.
                      Nawet mi lekarka, zalecała odstawienie nocnego karmienia. U nas jedno takie karmienie zostawiłyśmy tylko dlatego, że jest to u Michała jedyny posiłek mleczny, ale gdyby nie to, bez względu na jego słabe przyrosty wagi i ten nocy posiłek zostałby zlikwidowany.
                      W tych postach nie chodziło o fakt przybywania na wadze, tylko sam fakt niejedzenia w nocy, który Ty uznałaś za objaw choroby.

                      P. S.
                      Michał też nigdy nie były na 50 centylu. U nas maksymalnie (podkreślam MAKSYMALNIE) były to okolice 25 centyla.

                      Michaś 09.05.04

                      • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

                        Czy wszystkie centyle nie sa dla ludzi? Kto powiedzial, ze ponizej 50 to cos zlego? Myslalam, ze niepokojace jest wychodzenie poza siatke, ew. balansowanie na krawedzi (ale tu uwazalabym, jak wyglada wzrost dziecka – niskie dziecko ma wiecej praw, by byc lzejsze, prawda?).

                        Mateusz wazy 13 kilo, ma 3 lata. W jego wieku tez taka bylam (chudzielec). Praktycznie nie choruje, jedynie raz byl tak naprawde porzadnie przeziebiony, mysle wiec, ze nie jest oslabiony z racji swej wagi. Nigdy nie byl powyzej 25 centyla wagowo (bywal i na 3 – 10), co ja odczytuje tak, ze na 100 dzieci bedzie AZ 24 lzejszych od niego – czyzby wszystkie one byly chore? Obecnie nie mam pojecia, w jakim jest centylu (ponizej siatki? nie wiem, a jesli, to co z tego? skoro wiem, ze sa dzieci tyle wazace w jego wieku? jest wg mnie zdrowy i na oko nie wyglada jak szkielet).

                        Jesli mialabym utrzymujace sie lub fazowe problemy z ukladem pokarmowym dziecka, to zapisywalabym co je i obserwowala, co moze nalezy wycofac. Byc moze, ze cos sie u Was dzieje, ale przepraszam, podawane przez Ciebie argumenty zwiazane z waga i centylami przecza Twoim podejrzeniom. Naprawde sa szczuple, zdrowe dzieci. Nie widze zadnego problemu w tym, ze dziecko nigdy nie bylo w 97 centylu. Az trudno mi uwierzyc, ze mozna o czyms takim pisac jako powodzie do niepokoju. Szczegolnie w czasie, kiedy Twoje dziecko tak sporo przytylo w okresie zycia, kiedy dzieci naprawde przybieraja mniej. 180 ml wypitego w wieku 6 miesiecy mleka bylo sukcesem? Mateusz nigdy tyle nie wypijal… Tu nie ma zadnego problemu. Zreszta to juz daleka przeszlosc…
                        Nie sluchaj postow mowiacych o tym, ze dzieci jedza 6 posilkow dziennie, przy czym kazda porcja jest jak dla doroslego, a syn kolezanki wcina 2 kotlety na obiad. To nie musi byc norma. O tym sie tylko glosno mowi, ale tak byc nie musi. Wyluzuj. Mateusz je “duzo” tylko kiedy chodzi o nalesniki, makaron graham bez sosu (!) lub tosty z serem i kielbasa. A i wtedy nie jest to tyle, ile niektorzy podaja jako jadlospis swoich dzieci. I co z tego? Nie wierze, ze wszystkie dzieci maja takie wspaniale apetyty.

                        • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

                          No tak, tylo ze niejadztwo Natalki to tylko jedna rzecz z wielu.
                          Gdyby to było tylko niejedzenie to nie było by problemu ale jest tu wiele innych czynników których nie chce mi sie znów pisac ale np, były to wymioty po kazdym zjedzonym posiłku.


                          Edysia & Natalka 19 m-cy

                          • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

                            Ale w tej chwili nie o tym rozmawiamy.
                            W jednej z wcześniejszych wypowiedzi, stwierdziłaś, że nienormalnym jest, że małe dziecko przesypia całe noce. Sugerowałaś, że wiąże się to z pewnością z jakąś chorobą. Babeczki (i ja) chciały Ci tylko uzmysłowić, że wcale tak nie musi być i Twoja Natalka w tej materii wcale nie jest żadnym ewenementem.

                            A tak w ogóle, to wydaje mi się Edysiu, że powinnaś trochę zrewidować swoje poglądy i spróbować spojrzeć na całą tę sytuację w trochę inny sposób. Ja Ci nie będę już więcej nic sugerować. Ty jesteś matką, Natalka jest Twoim, a nie moim dzieckiem i to Ty, a nie ja, czy inne mamy będziesz odpowidać za jej zdrowie.

                            To tyle ode mnie. Życzę mądrych wyborów i przemyślanych decyzji.

                            Pozdrawiam

                            Michaś 09.05.04

                            • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

                              Edysiu – my się chyba nie rozumiemy (znowu? ).
                              Ja niczego w swoim poście nie porównuje, bo to w końcu nie jest konkurs “Kto da więcej” jeśli chodzi o wagę dzieci.
                              Odniosłam się tylko do tego, co napisałaś o tym, że nienormalnym zachowaniem u noworodka jest przesypianie przez niego całej nocy bez jedzenia. Mój post jest tylko potwierdzeniem (a nie porównaniem) Twojego błędnego rozumowania, że noworodek, który przesypia całe noce rozwija się nieprawidłowo i jest to coś nienormalnego. Jak widzisz na naszym przykładzie ta teoria ma się nijak do wpływu przesypianych nocy na wagę dziecka. Julka wcale też aż tak bardzo w dzień nie nadrabiała – raz jadła więcej, raz mniej – jak dużo innych dzieci. Tak jak jest cała rzesza dzieciaczków, które są niejadkami, a mimo tego rozwijają się prawidłowo i są okazami zdrowia.

                              Gacka i Julka 01.03.2004

                              • Re: Transglutaminaza tkankowa – badania?

                                W odpowiedzi na:


                                były to wymioty po kazdym zjedzonym posiłku.


                                i dziwi Cie to?
                                przeciez kazdy posiłek jej wmuszałaś – nie czekając na jej głód fizjologiczny. Sama bym rzygała dalej niżwidziała po wmuszonym jedzeniu.

                                Znasz odpowiedź na pytanie: Transglutaminaza tkankowa – badania?

                                Dodaj komentarz

                                Angina u dwulatka

                                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                Czytaj dalej →

                                Mozarella w ciąży

                                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                Czytaj dalej →

                                Ile kosztuje żłobek?

                                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                Czytaj dalej →

                                Dziewczyny po cc – dreny

                                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                Czytaj dalej →

                                Meskie imie miedzynarodowe.

                                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                Czytaj dalej →

                                Wielotorbielowatość nerek

                                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                Czytaj dalej →

                                Ruchome kolano

                                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                Czytaj dalej →
                                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                Logo
                                Enable registration in settings - general