Wstaje przez sen :(

Oli raczkuje od 17.08, a od kilku dni wstaje na nóżki przy wszystkim co ma po drodze albo do czego doraczkuje. Mniejwięcej od tego czasu zaczęły się problemy ze spaniem. Budzę się w nocy, a on albo siedzi albo stoi i popłakuje przez sen. Około 5 wstaję do niego jak płacze i on wtedy hyc na czworaka i w nogi, oczywiści hamują go szczebelki. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Oczka ma zamknięte i robi to jakby przez sen. Jak to było u Was? A może coś słyszałyście, czytałyście dlaczego tak się dzieje? Jak go odłoże i przytrzymam na siłę to śpi dalej. Taki jest biedny….

Oliwierek (14.01.2004) i Asia

13 odpowiedzi na pytanie: Wstaje przez sen :(

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

U nas było to samo i do tej pory jest, tylko z różnym natężeniem. Wczoraj budził – nie-budził się co godzinę. Oczy zamknięte, wstaje, łazi na czworaka, jęczy, popłakuje… Wiele osób pisze co jakiś czas o takich przebojach. Dlaczego tak się dzieje? Niech mi ktoś powie! I niech mi ktoś powie, co zrobić żeby spał lepiej!

Ps. GRATULUJĘ MOBILNEGO SYNKA!

teo Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

asia
w zwiazku z ćwiczeniem przez dziecko nawej zdobytej umiejetności, która staje sie najwazniejsza na świecie – czyli własnie raczokowanie a potem chodzenie
dziecko po prostu nawet w noy sie budzi z odruchem wstawania i ćwiczenia
u nas było podobnie
jesli to nie przeszkadza i np kiedy oli obróci sie na brzuch i niby chce wstac – a po drodze mu sie uśnie (u nas tak było) to go zostaw – niech śpi na brzuchu w obranej pozycji – jak mu bedzienie wygodnie to go obudz
a jak placze to trzeba go połozyc w jego ulubioną pozycj do snu
kiedy to minie – różnie to u różnych dzieci trwa – można powiedziec tak – jak wystarczajaco wyćwiczy tą umiejętnosć i nei bedzie to juz taka nowość 🙂

ILONA I KUBEK 2,5 roku

kra Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

Mój synek też to przechodził. Najpierw siadał i raczkował przez sen, potem wstawał, a w konsekwencji się przewracał, uderzał głową w szczebelki i się budził z płaczem. Przeszło w momencie, kiedy nauczył się sam chodzić. Nie wiem, dlaczego. Może tak się zmęczy w ciągu dnia, że już siły nie ma 😉 Teraz jeszcze czasem siada przez sen, ale zaraz potem upada i śpi dalej.
Nie przejmuj się. To wynika z niedojrzałości układu nerwowego. Właśnie dlatego większość dzieci lunatykuje (albo przynajmniej ma takie epizody), a wśród dorosłych, to na prawdę rzadkość. Przejdzie mu.

Kra i Wiktorek (19.11.2003)

laminja Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

I u nas pojawiły się problemy ze snem. szymon wstaje od miesiąca, świetnie też raczkuje i chodzi za rączki… Do tej pory dobrze spał. Budził się tylko raz na jedzenie. Wypijał swoją butlę i spał dalej – wszystko zajmowało 5 minut i nawet nie zapalałam światła, bo on pije kaszkę na zimno. I spał zawsze od +/- 22:00-22:30 do 9:00-10:00. A teraz wstaje o 7 rano, a od kilku dni budzi się też w nocy. Wstaje, otwiera oczy, ajk go położę to płacze – jakby miał problemy z ponownym zaśnięciem. Dziś obudził się o 4 rano stanął w łóżeczku i płakał, wzięłam go do nas do łóżka, ale on chciał po nas łazić jakby był dzień… Miotał się sporo czasu, zasnął, ale po godzinie znowu się obudził, a ostatecznie wstał o 7:00. My z mężem padamy już od kilku godzin, a on się w ciągu dnia wyspał i teraz chce się bawić.

A od kilku dni zaczął się budzić

Szymon

usianka Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

U nas sie to zdarzało i nadal sie zdarza, chociaz sporadycznie. Dzieci chyba tak przezywaja nowe umiejętności.

Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

Nasza Oleńka też tak robi, najpierw wstaje a dopiero później się budzi


[Zobacz stronę]

Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

Nina tez tak ma odkad zaczela raczkowac, tylko ze na ogol siada i poplakuje… :((

ellenka25 Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

u nas tez tak było 😉
Natalka siadała i jesli np mocno spała to robiła pad do tyłu… nie było to bezpieczne teraz jest jeszcze ciekawiej – czasem potrafi wstac na spiąco i wyjść z łóżeczka, budzi się wtedy i idze do mamy ;-))
pozdrawiam!

Ola z Natalią- 2.06.2003

chmurka Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

to wszystko wrażenia, Klaudia też się tak zachowywała, od pory gdy azczeła własnie się tak zachowywać wogle z nią nie śpie.

JOLA I KLAUDIA 13.09

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

Ja też unikam spania razem. Łazi po mnie, kopie niemiłosiernie, ciąga za włosy i jęczy nad uchem… Gorzej niż natrętny komar…

paula26 Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

Borys do tej pory potrafi wstawać przez sen. wydaje mi się, że to jest jakiś spsób na doskonalenie tych umiejętności

leszczynka Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

U mnie bedzie dobrze spał, zagwarantowane ma smrody z Orlenu. Przyjeżdżajcie.

p.s emka ma poprawe po homeopatii.Wyciszyła sie od 3 dni.

LESZCZYNKA,Mati,Natka i Emi.

chmurka Dodane ponad rok temu,

Re: Wstaje przez sen 🙁

u mnie przeważnie Klaudia spadała z łóżka…

JOLA I KLAUDIA 13.09

Znasz odpowiedź na pytanie: Wstaje przez sen :(

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Od kiedy goraczka
od ilu zaczyna sie u dziecka temperatura bo moj synek ma czesto 37,4, 37,5 i jezeli ma taka to moge z nim wychodzic na dwor?
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
porod na stojaco
Chcialam podzielic sie z wami przezyciem, ktorego nigdy nie zapomne. 27.07.04 wydalam na swiat moja sliczna coreczke Olivie- Oktavie. Od zawsze balam sie porodu, a kiedy zblizal sie termin wielkimi
Czytaj dalej