z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

hej mam takie pytanie, poniewaz w moim miesicie w przychodni do której chodze z moim dzieckiem, powiedzieli mi ostatnio ze musze przynosic książeczkę rodzinną zeby wyciągnąc kartę, bo inaczej bede musiała za taką wizyte zapłacić. Pierwszy raz przymkneli oko i przyjeli nas bez ksiązeczki. Nie są to ksiązeczki ubezpieczeniowe z zakładu pracy, tylko jakies inne “rodzinne”, które musze wyrobic w zakładzie pracy. czy u was tez jest taka biurokracja w przychodniach?
Pytałam w zakładzie pracy, ae nie wie nic na ten temat, poszłam do zusu a oni mnie odsyłają do zakładu pracy.

Moze to wymyslili na całą Polskę, macie takie ksiązeczki, jak one wyglądają??
Pozdarwiamy

Młoda i

10 odpowiedzi na pytanie: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

mamaala Dodane ponad rok temu,

Re: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

wygląda jak normalna ubezpieczeniowa tylko jest w niej wpisane dziecko, u nas w rejestracji nie wymagaja tego, wystarczy książeczka zdrowia dziecka, ale juz w szpitalu musze pokazywac podstemplowaną rodzinną

mamaala Dodane ponad rok temu,

jeszcze jedno

na okładce jest napisane: Legitymacja ubezpieczeniowa dla członków rodziny pracownika

elik Dodane ponad rok temu,

Re: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

albo u ciebie w pracy albo u meza musza taka ksiazeczke ubezpieczeniowa wydac ( nazwa jak podala mamaala). Taki jest obowiazek pracodawcy- moze nie dokladnie wyrazilas sie o co chodzi i dlatego w pracy odeslali Cie z “kwitkiem”. Pracodawcy zglaszasz zze chcesz ubezpieczyc dziecko ods iebie albo maz zglasza ze od siebie i pracodawca wystawia ksiazeczke ubezpieczeniowa rodzinna – gdzie moze byc wpisane zarowno dziecko jak i niepracujacy i nie podlegajacy innemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, malzonek. Jak ktos jest bezrobotny, to wydaje ( a przynajmniej tak bylo) urzad pracy

Elik i Antek 2l i 8m+ 27 III

daga-j23 Dodane ponad rok temu,

Re: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

Dokładnie, byłam teraz w szpitalu i też pytali o ubezpieczenie, wiadomo. Ja mówię, że jestem przy mężu ubezpieczona, ale w jego legit. ubezp. nie widnieję imiennie, nawet nie miał jeszcze pieczątki z tej pracy, bo jakiś czas temu zmieniał. I powiedzieli mi, że trzeba książeczkęrodzinną, gdzie członkowie rodziny ubezpieczonego są wpisani z imienia i nazwiska. Więc mąż w pracy zapytał o rodzinną książeczkę zdrowia i bez problemu mu wyrobili. Jest to zwykła małą biala książeczka, gdzie na pierwszej stronie są dane męża, a na kolejnej ja z moją datą urodzenia, poniżej Emilka i pieczątki zakladu pracy. I zaniosłam to do szpitala gdy szłam po wypis i było ok. Nareszcie mam taką książeczkę i wszędzie gdzie pytają nie muszę nic tłumaczyć.
Także to wyrabia zakład pracy, dziwię się, że nie wiedzą o tym, niech no mąż dopyta! (albo Ty, bo nie zrozumiałam czy to Ty pracujesz czy on, ale to bez różnicy)

Dagmara i

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

u nas nie wymagaja nigdzie rodzinnych ale taki dokument jest i mozna go wyrobic

ja nie posiadam i czkam na ten dzien kiedy i mnie ta biurokracja dopadnie

cszynka Dodane ponad rok temu,

Re: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

A nie jest tak, że w Polsce dziecko jesz zawsze ubezpieczone? Że nie ma znaczenia, czy rodzic zgłosił, czy rodzice parcują czy są zarejestrowani w PUP – dziecko “za samo bycie dzieckiem” jest ubezpieczone? Gdzieś coś takiego słyszałam. Co innego dorosły – tu już trzeba okazać papiery.

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Re: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

z tego co ja wiem -a miałam taki przypadek -najpierw marcin automatycznie był na moim ubezpieczeniu przez 2 miesiące.w tym czasie mielismy czas żeby mu wyrobic karte czipową.potem przeszedł na “swoją karte” ale nadal na moim ubezpieczeniu.jak skończyłam pracowac to przeszliśmy na ubezpieczenie męża.za każdym razem musiałam w przychodni wypisywac na nowo deklaracje bo zmieniał sie ubezpieczyciel i karta nie wchodziła przy rejestracji.
co do legitymacji rodzinnej to ostatnio wymagali jej ode mnie u…ginekologa mimo tego że miałam swoją karte czipową…
dziecko musi być zgłoszone do ubezpieczenie u jednego z rodziców…

mamaala Dodane ponad rok temu,

Re: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

wiem tylko, że dziecko musi byc zgłoszone do ubezpieczenia przez jedno z rodziców

mloda Dodane ponad rok temu,

Re: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

Oboje z mezem pracujemy, tylko ze ja w małej firmie a on w bardzo dużej, wiec moze lepiej jak on zapyta u siebie.

pozdarwiamy

Młoda i

marti1 Dodane ponad rok temu,

Re: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

dziecko jest ubezpieczone do 3 m-ca życia jeżeli rodzic jest ubezpieczony. Jak my mieliśmy badanie słuchu w IMiDZ jak mały miał 2 m-ce to musiałam okazać, że JA lub MĄŻ jesteśmy ubezpieczeni.

Znasz odpowiedź na pytanie: z dzieckiem do lekarza:(( pytanie

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
Broncho-vaxom+groprimosina
Kochane dziewczyny ja przeglądam forum i widzę,że podobnie jak ja stosujecie Broncho-vaxom, ale ja do niego mam dołożone przez alergologa jeszcze Groprimosinę po pół tabl. 3x dziennie. Otóż bierzemy
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Zakupy ubrań na Allegro
Dziewczyny, No i doczekałam się w końcu na Wojtusia. Jesteśmy już w komplecie tylko, że ja nie mam w co się ubrać...:( Z domu też raczej się nie ruszam bo Wojtek
Czytaj dalej