Za wysoki pozim prolaktyny?

Witam! Wy tu jesteście Dziewczyny ‘obeznane’ z tematem… powiedzcie mi, bo ja nic z tego nie rozumiem! Moja koleżanka już ładny czas stara się od dzidiusia. Teraz się okazało, że ma tą prolaktynę za wysoką i lekarz dodał, że nie ma w polsce dobrego leku na to! Ten który jest ponoć jest do d…y! Czy to możliwe????? XXI wiek? “Pocieszona” koleżankama rodzinę za granicą i chciałaby sobie sprowadzić taki lek… Niestety pan gin jej odradził, bo z innego kraju (Niemcy) to lek nie ma polskich norm… Czy to się można już tylko wściec czy coś da się zrobić, a może zmienić gina? Czy miałyście takie problemy? Proszę o odpow. Obiecałam, że Was zapytam i pzrkażę Załamanej Z góry dziękuję za wszytskie wyjaśnienia!
Gosia

5 odpowiedzi na pytanie: Za wysoki pozim prolaktyny?

vievioorka Dodane ponad rok temu,

Re: Za wysoki pozim prolaktyny?

Gosiu, myślę że ta twoja koleżanka to powinna zacząć od zmiany lekarza. Bo z takim podejściem do pacjenta…
Ja wprawdzie nie mam problemu z prolaktyną ale dziewczyny na forum dużo pisały o Castagnusie. To jest lek ziołowy, można go kupić bez recepty (ok.10 zł) i wg ulotki leczy się nim hiperprolaktynemię (obniża poziom prolaktyny).
Napisz gdzie ta koleżanka mieszka to może któraś forumowiczka poleci kogoś sprawdzonego.

rrenya

Edited by rrenya on 2003/11/19 22:55.

reniferek Dodane ponad rok temu,

Re: Za wysoki pozim prolaktyny?

To pan doktor trochę przesadził. Większość z dziewczyn mająca problemy z prolaktyną ma przepisywany Bromergon. Niestety jest fatalny jesli chodzi o skutki uboczne (mdłości, senność itp) do czasu, kiedy się przyzwyczaimy do niego :(. Jego zaleta jest cena (ok 5 zł)
Castangus jest słabszy i można kupić bez recepty.
Słyszałam również o specyfikach: Parlodel, Norprolac, Dostinex, branych zamiast Bromergonu, ale o zdecydowanie wyższych cenach.
Dodam, że ja po 2 cyklach z Bromergonem mam malutką fasoleczkę :). Z tym, ze u mnie prolaktyna była nieco powyzej górnej normy.

Renata
[Zobacz stronę]

reniferek Dodane ponad rok temu,

Re: Za wysoki pozim prolaktyny?

A tu wklejam link – opinie pacjentek na temat Bromergonu:

kasiat Dodane ponad rok temu,

Re: Za wysoki pozim prolaktyny?

Ja też mam podwyższony poziom prolaktyny i to dość sporo, ale mój gin (znany specjalista od leczenia niepłodności w regionie) nie kazał mi się na razie martwić, bo jak twierdzi leczenie tego nie jest zbyt skomplikowane (bierze się tylko 1 lek) ale za to długotrwałe (choć dał mi nadzieję, że równie dobrze mogę zajść w ciążę już w tym cyklu!). W 14 dc przepisał mi zastrzyk z Pregnylu (1000 jedn) i 1/2 tabl. Bromergonu. Dopiero po badaniach Progesteronu i TSH w fazie lutealnej (21 dc- to już jutro) przepisze mi coś innego.
Powiem Ci, że mnie nieźle wystraszyłaś. Muszę koniecznie wypytać o to mojego gina przy następnej wizycie.

Podłamana…

Kasia

kasiat Dodane ponad rok temu,

Re: Za wysoki pozim prolaktyny?

Dzięki Renatko za nadzieję !!!!!!

Ja nie mam żadnych skutków ubocznych po Bromergonku, bo gin kazał mi go brać po prostu na noc – przed snem

Pozdrawiam cieplutko

Kasia

Znasz odpowiedź na pytanie: Za wysoki pozim prolaktyny?

Dodaj komentarz

Karmienie
kaszka na mleku 2R?
No właśnie. Do tej pory dawałam małemu kaszkę mleczno -ryżową na wodzie, zaczełam wprowadzać jogurty i żeby nie było za dużo nabiału, lekarka radziła kaszkę robić na mleku sojowym. Kupiłam
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Michalek Kamelii w szpitalu - trzymamy kciuki :( !
Kochane Mamy! Wlasnie dostalam taka wiadomosc od Meza Kamelii : Kamila i Michał są w szpitalu. Miały być dwa dni na transfuzję, a tymczasem plany się zmieniły. Michał krwi nie dostanie.
Czytaj dalej