Forum: Imiona dzieci

zmiana imienia

witam, czy ktos się orientuje jak wygląda sprawa zamiany imienia z pierszego na drugie na odwrotność ? Np dziecko ma : Katarzyna Anna – na Anna Katarzyna. Czy to długo trwa i jak wygląda tez zamiana za granicą? Pytam nie z widzimisie tylko córka ma używane drugie imię, a pierwsze nie.
Szukałam takich info ale doszukałam sie całkowitego zmiany imienia u dziecka do 6 m-cy od sporządzonego aktu urodzenia – a mi chodzi o zamiane kolejności imion. Czy ktoś się z tym spotkał ?

18 odpowiedzi na pytanie: zmiana imienia

santi Dodane ponad rok temu,

Ja sie nie spotkałam z tym,ale zastanawia mnie to,ze nie uzywacie pierwszego imienia córki?Dlaczego?

kreli Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez joanahana:witam, czy ktos się orientuje jak wygląda sprawa zamiany imienia z pierszego na drugie na odwrotność ? Np dziecko ma : Katarzyna Anna – na Anna Katarzyna. Czy to długo trwa i jak wygląda tez zamiana za granicą? Pytam nie z widzimisie tylko córka ma używane drugie imię, a pierwsze nie.
Szukałam takich info ale doszukałam sie całkowitego zmiany imienia u dziecka do 6 m-cy od sporządzonego aktu urodzenia – a mi chodzi o zamiane kolejności imion. Czy ktoś się z tym spotkał ?

Bruni zmieniała z Mai Frani na Franie Maje, może jej podpytaj 🙂

bokrzak Dodane ponad rok temu,

a to tak można?? nei widzialem

joanahana Dodane ponad rok temu,

mozna

od dnia sporządzenia aktu urodzenia rodzice mogą zmienić całkowicie imię dziecka, np z Oktawii zmieniac na Oliwię czy Weronikę (taki przykład). Kolejnośc imion – zamiana kolejności – z drugiego na pierwsze – mozna tez zmienić ale nie ma tutaj juz podanego terminu do kiedy (może zmienić to osoba dorosła – a wiele znam takich przypadków ze w rodzinie na kogoś się woła drugim imieniem). Samo dziecko jak skonczy 13 lat to z rodzicami moze zmienić sobie imię na jakie chce.

Dodane ponad rok temu,

mi sie wydaje ze nie mozna zmieiac imienia

joanahana Dodane ponad rok temu,

Podstawa prawna
Art. 51 ustawy z dnia 29 września 1986 r. Prawo o aktach stanu cywilnego (t. j. Dz. U. z 2004 roku Nr 161, poz. 1688).Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006 r. Nr 225 poz. 1635 ze zmianami).

yoko Dodane ponad rok temu,

jestem, można zmieniać imiona, ba! nawet nazwisko:)

Widzę, ze znalazłaś już coś Joanahana.

joanahana Dodane ponad rok temu,

bruni, nie bardzo – ja szukam zamiany imion kolejnosci – licze na Twoją odp.

yoko Dodane ponad rok temu,

[quote] Art. 51. 1. Rodzice dziecka mogą w ciągu 6 miesięcy od daty sporządzenia aktu urodzenia złożyć kierownikowi urzędu stanu cywilnego pisemne oświadczenie o zmianie imienia (imion) dziecka wpisanego do aktu w chwili jego sporządzenia. Przepis art. 50 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
2. O zmianie imienia (imion) wpisuje się do aktu urodzenia dziecka wzmiankę dodatkową.
[/quote]z tego skorzystaliśmy.

o nic nas nie pytano, z automatu zmieniono, 11zł kosztowało.

jesli mineło wiecej niz pół roku, to trzeba motywować, kombinować…
wniosek kosztuje kilkadziesiąt złotych i mogą Go odrzucić, jeśli niedostatecznie umotywujesz.
Frania jest ochrzczona Maja Franciszka, wiec i do Kurii powinnam pisać.

joanahana Dodane ponad rok temu,

bruni, zmienić nie mogę bo moja najmłodsza ma prawie 2 lata – dlatego ja pisze o zAmianie – zamianie na kolejność.

bejka Dodane ponad rok temu,

joanahana, a dzwoniłaś/ pytałaś w Urzędzie ?
tam przecież powinni Ci najlepiej pomóc.

Wydaje mi się że zamiana kolejności imion jest taką samą zmianą jak każda inna.

yoko Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez joanahana:bruni, zmienić nie mogę bo moja najmłodsza ma prawie 2 lata – dlatego ja pisze o zAmianie – zamianie na kolejność.
tak jak pisze bejka.
zmiana to zmiana.

Znasz odpowiedź na pytanie: zmiana imienia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
zwolnienie lekarskie
witam!! proszę o rozwiązanie mojego problemu. zwolnienie lekarskie mam wystawione do 11 maja czyli do planowanej daty porodu. pani dokotor powiedziala ze jesli do tego czasu nie urodze to dalej
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
JAK MĄDRZE WYKORZYSTAĆ CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM - PROŚBA O SKOMENTOWANIE ARTYKUŁU
Witam serdecznie. Jestem nową uzytkowniczką forum. Przygotowuję projekt związany z edukacją dzieci i mam wielką prośbę o komentarze nt jednego z przygotowanych przeze mnei artykułów. Wydaje mi się, że mam
Czytaj dalej