1 inseminacja

Wczoraj o godz.10 miałam IUI i nie było tak strasznie jak sobie wyobrażałam. Jeden dzień przed miałam 3 pęcherzyki 2 większe i jeden mniejszy wyhodowane na 1/2 tabl.clo od 5 do 9 dc cyklu. Oczywiście miałam robiony monitoring od 8 dc, ale ja mam dość długie cykle 30-31 więc termin IUI wypadł 16 dc.
Wieczorem przed IUI pękł mi pęcherzyk, wczoraj ok popołudniu znowu mnie bolał jajnik myslę że pękł kolejny… a IUI była rano.
Przejdę do mojego pyt. bo dziś strasznie mnie boli brzuch i mam śluz płodny tak jakby dziś była owulacja, czy możliwe że pękł ten 3 (był dość mały 14 mm)w przed dzień IUI. Boję się że IUI była za wcześnie…
Oczywiście poprawiłam naturalnie wczoraj i dziś (męża plemniki mała ilość dobra ruchliwość).
Czy lepiej by plemniki czekały na komórkę?
Sorry za ilość pytań… POZDRAWIAM

Strona 21 odpowiedzi na pytanie: 1 inseminacja

  1. Zamieszczone przez marita77
    Podczytuję Was dziewczyny, bo interesuje mnie temat IUI. Prawdopodobnie ja też z tego skorzystam. Jestem po laparo od kwietnia i efektów naturalnego cudu brak. Ogólnie po tej laparo mam pomieszane cykle. Dziś jest mój 40dc i @ nie widać. Robiłam wczoraj test i jest negatywny. Wczoraj dodatkowo zrobiłam BETE, żeby pokazać ginowi, że ewidentnie coś po tej laparo jest nie tak, bo ani ciąży, ani @. LAPARO wykazała, że jestem zdrowiutka -monitoringi robione wcześniej też. Laparo głównie robione pod endometrioze i wyszło wszystko ok. Kiedyś cykle miałam jak w zegarku, wiedziałam kiedy mam owulke. Teraz po laparo nie potrafie tego określić, bo cykle 31-37 dniowe Robiłam testy na OWU i mi nie wychodziły Pogrzebali mi tam tylko i namieszali Jedyny pozytyw to to, że po laparo mogą skierować na IUI. Miałm iść do gina aby ustalić procedurę IUI a tu @ brak Dziś odbieram wynik BETY i ide do gina niech mi @ wywołuje i umawia na IUI. Ja w tym temacie jestem zielona Bardzo prosze powiedzcie jak wygląda pierwsza wizyta-jakie badania należy robic itd???

    Ja przed IUI miałam robione HSG. To był jedyny warunek, bo jak jajowody są niedrożne, to nie ma sensu robić.
    Ty jednak miałąśrobioną laparo, a to dokładniejsze niż IUI.
    Nie wiem, czy Twój mąż miałą już robione nasienie – jeśli nie, to trzeba zrobić przed inseminacją.

    Poza tym nic dodatkowo. Od 3-7 dnia brałam clostilbegyt. Na 1 dzień przed IUI dotałam zastrzyk ovitrelle, niektóre dziewczyny na 2 dni przed dostają go. To jednak lekarz przepisuje już w procedurze inseminacji.
    Chyba tyle, potem oczywiście luteina.

    Ja sie naczytałam, żeby pić napar z nagietka i zaraz jadę do aptetki po tą herbatkę.

    • Zamieszczone przez Olesia
      Ja przed IUI miałam robione HSG. To był jedyny warunek, bo jak jajowody są niedrożne, to nie ma sensu robić.
      Ty jednak miałąśrobioną laparo, a to dokładniejsze niż IUI.
      Nie wiem, czy Twój mąż miałą już robione nasienie – jeśli nie, to trzeba zrobić przed inseminacją.

      Poza tym nic dodatkowo. Od 3-7 dnia brałam clostilbegyt. Na 1 dzień przed IUI dotałam zastrzyk ovitrelle, niektóre dziewczyny na 2 dni przed dostają go. To jednak lekarz przepisuje już w procedurze inseminacji.
      Chyba tyle, potem oczywiście luteina.

      Ja sie naczytałam, żeby pić napar z nagietka i zaraz jadę do aptetki po tą herbatkę.

      Ja dowiedziałam się, że za “zabieg” IUI będę płacić 950 zł + koszty wizyty+ leki+ zastrzyki. Dziewczyny jakie są pozostałe koszty. Na jaką kwotę mam się przygotować

      • Zamieszczone przez marita77
        Ja dowiedziałam się, że za “zabieg” IUI będę płacić 950 zł + koszty wizyty+ leki+ zastrzyki. Dziewczyny jakie są pozostałe koszty. Na jaką kwotę mam się przygotować

        U mnia sama inseminacja kosztuje 600zł + hormony 60 zł + 1 wizyta 120 zł (dzień wcześniej) + zastrzyk z ovitrelle 70zł + clostilbegyt 4 zł 😉 = czyli ok 850 zł z wszystkim.

        Potem luteina, ale to są grosze

        • dzieki dziewczyny za rady rzeczywiście na ulotce mialam napoisane ze duphastum 2x ale chciałam sie upewnic…jejciu ja za zastzyk ovitelle placilam 140 zl!!!! a co do bety to zrobie w laboratorium bliżej bo nie opłaca mi sie jechac do kluiniki tak daleko…. i do olesii też nie będe kupowała testu…. poczekam te 12 lub 14 dni wiec albo 6 albo 4 pazdziernika zrobie test z krwi…. olesiu trzymam za ciebie kciuki żeby sie nam udało….
          ja`za iui płaciła 540 + jedna wizyta 80+ druga 40+ zastrzyk 140+ hormony femare 140 także koszt wyszedł prawie 1000zł

          • Zamieszczone przez justyna24
            dzieki dziewczyny za rady rzeczywiście na ulotce mialam napoisane ze duphastum 2x ale chciałam sie upewnic…jejciu ja za zastzyk ovitelle placilam 140 zl!!!! a co do bety to zrobie w laboratorium bliżej bo nie opłaca mi sie jechac do kluiniki tak daleko…. i do olesii też nie będe kupowała testu…. poczekam te 12 lub 14 dni wiec albo 6 albo 4 pazdziernika zrobie test z krwi…. olesiu trzymam za ciebie kciuki żeby sie nam udało….
            ja`za iui płaciła 540 + jedna wizyta 80+ druga 40+ zastrzyk 140+ hormony femare 140 także koszt wyszedł prawie 1000zł

            Pewnie, Justyno, poczekajmy.
            Te 2 tygodnie szybko miną (choć wleeeką się zawsze gdy czeka się na 2 krechy:)
            Ja piję właśnie napar z rumianka zamiast codziennej kawy – nawet dobry 😉
            U Ciebie drożej może ovitrelle ale za wizytę mniej płącisz, także za następną taniej. To jest wg mnie uczciwe, u nas zawsze 120 kasują, czy masz jakiś zabieg czy nie.
            Teraz lekarz kazał mi przyjść w poniedziałek, by zobaczyć czy pękły bąble, ale dziśmnie tak skręca z bólu, więc chyba nie ma sensu. Czuję, że dziś popękały
            Martwię się czy nie za późno. Poczekamy, zobaczymy.

            • To za same zabiegi u was trochę taniej. Dzięki za podane koszty. musze podzielic się z wami ta wiadomością:
              14 wrzesnia powinnam dostac @. Niestety nie przychodziła, więc zrobiłam sikańca-negatywny wynik. Dziś mój 40 dc a @ brak. Wczoraj (39 dc) zrobiłam bete i dziś odebrałam wynik wynosi 6.
              Bardzo mała ta beta
              PROSZĘ O KOMENTARZE CO SIĘ DZIEJE

              • Niska, ale dodatnia !. Bez drugiego wyniku nic się nie da powiedzieć. Poczekaj albo te 48 godz. i zrób znowu, a jak nie możesz wytrzymać to powtórz nawet jutro, żeby zobaczyć czy rośnie.

                • Zamieszczone przez Madziorex
                  Niska, ale dodatnia !. Bez drugiego wyniku nic się nie da powiedzieć. Poczekaj albo te 48 godz. i zrób znowu, a jak nie możesz wytrzymać to powtórz nawet jutro, żeby zobaczyć czy rośnie.

                  WŁAŚNIE MYŚLĘ O ZROBIENIU JUTRO TEJ BETY 11111

                  • Zależy jaką masz cierpliwość 🙂 Pojutrze więcej powie, ale się wcale Ci nie dziwię, że masz ochotę wcześniej. możesz dodać progesteron także, ale ja tu się za bardzo nie znam.

                    • Zamieszczone przez Madziorex
                      Zależy jaką masz cierpliwość 🙂 Pojutrze więcej powie, ale się wcale Ci nie dziwię, że masz ochotę wcześniej. możesz dodać progesteron także, ale ja tu się za bardzo nie znam.

                      mam luteine i mnie az korci aby ją wziąć. dzwoniłam do gina i gin powiedział, żeby nie brać bo chce zobaczyc jak dlugi będzie ten cykl. Mowił, że albo ta beta uchwycilam poczatek ciązy albo poprostu coś zaczęło sie dziać ale nie wyszło. Sama juz nie wiem czy brać tą luteinę. Jemu łatwo powiedziec nie brać bo cykl chce sprawdzić. A co ja mam powiedziec. Drugi raz w życiu mam podwyższoną BETE i chcialbym wspomóc sie trochę. za pierwszym razem tez brałam luteinę i miałam podwyższoną bete ale @ przyszła, bo byla to biochemiczna ciąża. Czyli w sumie przy braniu luteiny i tak miałam okres. Wiięc może zaryzykować i brać w końcu jak nie mam być w ciązy to i nawet luteinka nie pomoże, bo @ i tak nad nia wygra. Co robić dziewczyny?

                      • posłuchałam Martuszki i swojego sumienia -wzięłam 🙂

                        • I słusznie, potem byś żałowała, zę nie wzięłaś
                          A co może się stać, jesli nie ma ciązy (tfu tfu) a weźmiesz luteinkę?

                          • Zamieszczone przez Olesia
                            I słusznie, potem byś żałowała, zę nie wzięłaś
                            A co może się stać, jesli nie ma ciązy (tfu tfu) a weźmiesz luteinkę?

                            no probiotyk na zapalenie małej i luteinka pod język -wzięta !!!!!!!!

                            • Zamieszczone przez Olesia
                              I słusznie, potem byś żałowała, zę nie wzięłaś
                              A co może się stać, jesli nie ma ciązy (tfu tfu) a weźmiesz luteinkę?

                              a no przyjdzie @ z opóźnieniem

                              • olesiu a ten napar z rumianku to do czego?? pomaga czy co czy uspokaja?
                                ja staram sie o tym nie myslec i mysle ze szybko zleci.mil lekarz kazał nie przychodzic bo pierwsze mi pękł pecherzyk a potem dopiero było iui kazdy lekarz robi to inaczej:)

                                • No to dzisiaj czekamy na betę czy jednak nie?

                                  • Zamieszczone przez justyna24
                                    olesiu a ten napar z rumianku to do czego?? pomaga czy co czy uspokaja?
                                    ja staram sie o tym nie myslec i mysle ze szybko zleci.mil lekarz kazał nie przychodzic bo pierwsze mi pękł pecherzyk a potem dopiero było iui kazdy lekarz robi to inaczej:)

                                    Nie z rumianku tylko z nagietka. Jest niby na rozluźnienie czegoś tam, eliminuje mikro skurcze macicy (np hibiskus je powoduje)

                                    U mnie na niepękniętym robi się IUI i chyba dlatego u mnie lipa.
                                    Wczoraj mi chyba pękły i miałam mega ból. Insem dzień wcześniej była. Niby po to, by niasienie mogło dopłynąć gdzie trzeba, no nie wiem.

                                    • Zamieszczone przez Madziorex
                                      No to dzisiaj czekamy na betę czy jednak nie?

                                      właśnie – maritko pisz jak coś będziesz wiedziała

                                      • Zamieszczone przez Olesia
                                        właśnie – maritko pisz jak coś będziesz wiedziała

                                        jakby co to trzymamy kciuki.
                                        i czekamy na informacje. 🙂

                                        • Zamieszczone przez biga83
                                          jakby co to trzymamy kciuki.
                                          i czekamy na informacje. 🙂

                                          Dziewczyny dziś robię BETE a jutro o 10-tej wynik.
                                          Więc jak na razie to jestem w ciąży do soboty godz 10

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 1 inseminacja

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general