4 lata i nocne sikanie w pieluchę…

Mały kończy za miesiąc 4 lata i ciągle w nocy sika w pieluchę…
Nie pomaga nocne wysadzanie, niepodawanie picia przed snem. Po prostu ma taki mocny sen że nie czuje jak chce mu się siku, a jak już się zmoczy to nic mu nie przeszkadza, nie budzi się i może taki zasikany spać aż do rana. Próbowaliśmy walczyć przez kilka miesięcy, efekt: zestresowane dziecko i dziesiątki mokrych ubrań i prześcieradeł, w związku z czym powróciliśmy do pampersów…:::((.
Czy w tym wieku to już nadaje się do wizyty u specjalisty (jakiego?), czy jeszcze dać mu czas z nadzieją, że z tego wyrośnie???

Strona 4 odpowiedzi na pytanie: 4 lata i nocne sikanie w pieluchę…

  1. Zamieszczone przez garstka
    zaciskam!
    driptane/ditropan dostaliście? czy coś innego?

    Tak to, na pół roku- też to stosowaliście?. Powiedziała nam lekarka że jesli nie zadziała przez 2 msc to odstwic i czekac do kontroli. No ale ja jestem dobrej myśli tj mam nadzieje ze tak sie nie stanie. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję bo bardzo mnie podniosłas wtedy na duchu, nie ma to jak wsparcie od innej osoby.

    • Zamieszczone przez Bep
      Trzymam i to mocno…
      Dziewczyny! Martwić się eM? 3 lata w czerwcu Mu stuknie.
      W przedszkolu panie pilnują i jest OK. Ale tak ogólnie to ciągle leje. Obecnie już mniej, ale do sklepu, w dłuższą podroż jedźmy z pampkiem… W 99% zasikany.
      Teraz kiedy jest ciepło nie ma problemu. Zabieram ubranie na zmianę. Ale jak jest zimno
      O nocy nie piszę bo to porażka. Czasem nawet się przesikuje. Muszę Mu tylko pampersy kupować, żeby Mu starczyło
      USG układu moczowego OK. Robiliśmy w zeszłym roku…

      be piszesz, że w przedszkolu jest ok, a podczas Waszych wypadów już nie czyli rozumiem, że w przedszkolu nie sika w majty?
      a jak z nim jest? on czuje, że chce mu się sikać? pytacie go o to?
      może on zaaferowany po prostu nie myśli o tym. może podpytywanie go o to co chwilę by pomogło?
      a może ma jak syn agusi nadczynność wypieracza pęcherza moczowego i nie kontroluje tego zupełnie. ale ta nadczynność może wynikać z niedojrzałości układu nerwowego i może w końcu sama przejść (i lepiej żeby się to stało bez leków). ale może być tak że trzebaby go wspomóc lekami.
      z nocnym sikaniem to mam podstawowe pytanie jak jest z wieczornym piciem? poisz go przed snem? jeśli tak to postaraj się odstawić (zwłaszcza napoje mlekopodobne i kaszkopodobne) i jeśli dalej będzie sikać to ja pomyślałabym na jesień o wizycie u specjalisty. zwłaszcza, że znów zrobi się zimno….

      • Zamieszczone przez Bep
        Trzymam i to mocno…
        Dziewczyny! Martwić się eM? 3 lata w czerwcu Mu stuknie.
        W przedszkolu panie pilnują i jest OK. Ale tak ogólnie to ciągle leje. Obecnie już mniej, ale do sklepu, w dłuższą podroż jedźmy z pampkiem… W 99% zasikany.
        Teraz kiedy jest ciepło nie ma problemu. Zabieram ubranie na zmianę. Ale jak jest zimno
        O nocy nie piszę bo to porażka. Czasem nawet się przesikuje. Muszę Mu tylko pampersy kupować, żeby Mu starczyło
        USG układu moczowego OK. Robiliśmy w zeszłym roku…

        Beatko dziekuję za kciuki. Myśle ze nie masz co jeszce martwić, trzylatek jeszcze moze sikac, ma czas. U nas usg wyszło zle dlatego ta kontrola do tego on juz prawie 5-latek więć całkiem inaczej to wygląda.
        A Twój synek dużo pije? Jesli tak to nie ma sie czym martwic, u nas to samo, ja jadac gdzies np do taty(godzine) nie daje mu pić bo bym musiała napewno z dwa razy do toalety iść. Przed spaniem szlaban ma na picie, od 18 koniec choc teraz jak tak ciepło to sie troszke łamie bo wiadomo ze chce sie pić. Krzaczki, drzewa, wszytko nasze Dzisiaj np od badania ok 9:30 do 11 sikał jeszce dwa razy w tym po wyjściu z tranwaju pod drzewem. Teraz to ja właśnie pomyslałam ze ja to nie wiarygodna jestem bo w sumie u nas jednak cos tam jest nie tak…..

        • Zamieszczone przez AGUSIA150
          Tak to, na pół roku- też to stosowaliście?. Powiedziała nam lekarka że jesli nie zadziała przez 2 msc to odstwic i czekac do kontroli. No ale ja jestem dobrej myśli tj mam nadzieje ze tak sie nie stanie. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję bo bardzo mnie podniosłas wtedy na duchu, nie ma to jak wsparcie od innej osoby.

          🙂
          tak braliśmy (2 lata:() driptane 5mg najpierw 2×1/4 tabletki, a ostatnie pół roku już tylko ćwiartkę dziennie.
          właśnie sobie przypomniałam, że jak przepisali Wam driptane i jeszcze go nie wykupiłaś to ja mam prawie całe opakowanie (kupiłam w poniedziałek, a w środę kazali nam odstawić).

          ja też wierzę, że będzie dobrze z Filipkiem i leki mu pomogą

          • Zamieszczone przez garstka
            🙂
            tak braliśmy (2 lata:() driptane 5mg najpierw 2×1/4 tabletki, a ostatnie pół roku już tylko ćwiartkę dziennie.
            właśnie sobie przypomniałam, że jak przepisali Wam driptane i jeszcze go nie wykupiłaś to ja mam prawie całe opakowanie (kupiłam w poniedziałek, a w środę kazali nam odstawić).

            Ja też wierzę, że będzie dobrze z Filipkiem i leki mu pomogą

            My mamy DITROPAN (to to samo?) po 1/2 tabl dwa razy dziennie. Jesli taki masz to chetnie odkupie. Wykupiłam go już ale w sumie zabraknie mi na kuracje wiec i tak potrzebuje.

            • Zamieszczone przez garstka
              be piszesz, że w przedszkolu jest ok, a podczas Waszych wypadów już nie czyli rozumiem, że w przedszkolu nie sika w majty?
              a jak z nim jest? on czuje, że chce mu się sikać? pytacie go o to?
              może on zaaferowany po prostu nie myśli o tym. może podpytywanie go o to co chwilę by pomogło?
              a może ma jak syn agusi nadczynność wypieracza pęcherza moczowego i nie kontroluje tego zupełnie. ale ta nadczynność może wynikać z niedojrzałości układu nerwowego i może w końcu sama przejść (i lepiej żeby się to stało bez leków). ale może być tak że trzebaby go wspomóc lekami.
              z nocnym sikaniem to mam podstawowe pytanie jak jest z wieczornym piciem? poisz go przed snem? jeśli tak to postaraj się odstawić (zwłaszcza napoje mlekopodobne i kaszkopodobne) i jeśli dalej będzie sikać to ja pomyślałabym na jesień o wizycie u specjalisty. zwłaszcza, że znów zrobi się zimno….

              Zamieszczone przez AGUSIA150
              Beatko dziekuję za kciuki. Myśle ze nie masz co jeszce martwić, trzylatek jeszcze moze sikac, ma czas. U nas usg wyszło zle dlatego ta kontrola do tego on juz prawie 5-latek więć całkiem inaczej to wygląda.
              A Twój synek dużo pije? Jesli tak to nie ma sie czym martwic, u nas to samo, ja jadac gdzies np do taty(godzine) nie daje mu pić bo bym musiała napewno z dwa razy do toalety iść. Przed spaniem szlaban ma na picie, od 18 koniec choc teraz jak tak ciepło to sie troszke łamie bo wiadomo ze chce sie pić. Krzaczki, drzewa, wszytko nasze Dzisiaj np od badania ok 9:30 do 11 sikał jeszce dwa razy w tym po wyjściu z tranwaju pod drzewem. Teraz to ja właśnie pomyslałam ze ja to nie wiarygodna jestem bo w sumie u nas jednak cos tam jest nie tak…..

              Panie pilnują. My też. Ale drze się, że nie chce, a za chwilę posiurany. Ma akcje, że siada sam, a ma dni, że leje i już. No i nie wiem o co kaman. Starszy w tym wieku spał bez pieluchy…
              Jedną rzecz zaobserwowałam w ostatnich dniach. Jak w ogóle nie dostaje pieluch to się jakoś bardziej pilnuje. Jak założę pampka to gubi orientację
              Pewnie by trzeba było wycofać pampka nawet na dłuższe podróże… Ale jeszcze ciągle się boję.
              Z wieczornym piciem jest tak, że piją obaj trochę. Głównie wodę/soki/herbatę. Mleka nie podaję – bo nie wypije. Pija tylko mleczko z buteleczki (czyli BP przez smoka więc w dzień nie podaję tylko rano na śpiocha). Szy spokojnie wytrzymuje, eM leje. Jeszcze zanim zaśnie często się posika i przychodzi, żeby Mu pieluchę zmienić tzn mówi, że chce siku, a pampek już mokry
              Z tym wieczornym piciem to jest też tak, że Szy mało piję więc po to, żeby namówić Go serwuję różne napoje obu. eM wypija raczej więcej stąd może to nocne sikanie

              • Zamieszczone przez Bep
                Panie pilnują. My też. Ale drze się, że nie chce, a za chwilę posiurany. Ma akcje, że siada sam, a ma dni, że leje i już. No i nie wiem o co kaman. Starszy w tym wieku spał bez pieluchy…
                Jedną rzecz zaobserwowałam w ostatnich dniach. Jak w ogóle nie dostaje pieluch to się jakoś bardziej pilnuje. Jak założę pampka to gubi orientację
                Pewnie by trzeba było wycofać pampka nawet na dłuższe podróże… Ale jeszcze ciągle się boję.
                Z wieczornym piciem jest tak, że piją obaj trochę. Głównie wodę/soki/herbatę. Mleka nie podaję – bo nie wypije. Pija tylko mleczko z buteleczki (czyli BP przez smoka więc w dzień nie podaję tylko rano na śpiocha). Szy spokojnie wytrzymuje, eM leje. Jeszcze zanim zaśnie często się posika i przychodzi, żeby Mu pieluchę zmienić tzn mówi, że chce siku, a pampek już mokry
                Z tym wieczornym piciem to jest też tak, że Szy mało piję więc po to, żeby namówić Go serwuję różne napoje obu. eM wypija raczej więcej stąd może to nocne sikanie

                próbowałam wcześniej wyedytować mojego posta, ale mi nie wyszło bo tych pamkach napisać właśnie chciałam.
                ja wiem, że to ryzykowane, ale ja bym właśnie kompletnie z pamka zrezygnowała. bo z jednej strony te dzieci “pampersowe” bardzo sobie lubią w niego siknąć, a z drugiej robisz mu trochę mętlik w głowie tym, że raz założysz a raz nie.
                jak miałam ten okres gdy raz zakładałam a raz nie to maciek mi potrafił 6 godzin nie sikać, a jak tylko wychodziliśmy z domu i zakładałam mu pampka (no bo strach że zaleje fotelik czy w autobusie się posiura) to od razu walił calusieńką pieluchę. przebierałam i dopiero mogłam wyjść.
                jak przestałam zakłądać pamka to pierwszego dnia parę razy się zalał, a później już chciał tylko na nocnik, a ja odetchnęłam. to nic, że przez pierwsze miesiące chodziłam z nocnikiem (w aucie albo jeszcze w wóżku) i ludzie patrzyli na mnie jak na wariatkę .100 razy dziecko pytałam czy chce siku i w razie “tak” dziecko wysadzałam w eleganckim nocniku w samochodzie 😉 czy pod drzewkiem 😉
                będzie dobrze
                tylko moja rada nr 1: nie zakłądaj pampersa w dzień. nocą się na razie nie przejmuj.

                • Zamieszczone przez AGUSIA150
                  No więc jestem po konsultacji urologicznej. Wg lekarza Filip ma nadrekatywność/nadczynność dolnych dróg moczowych, na usg było zaleganie ale nieduże więc o tym nic nie wspominano. Dostaliśmy leki no i mamy obserwowac. No i jestesmy juz pod kontrolą poradni. Trzymajcie kciuki za lecznie.

                  Jakie leki dostaliście?

                  • Zamieszczone przez AGUSIA150
                    My mamy DITROPAN (to to samo?) po 1/2 tabl dwa razy dziennie. Jesli taki masz to chetnie odkupie. Wykupiłam go już ale w sumie zabraknie mi na kuracje wiec i tak potrzebuje.

                    są 3 leki, z tą samą substancją czynną . nam kiedyś proponowano w aptece ditropan właśnie jak nie mieli akurat driptane.
                    inny producent, być może i delikatnie inny skład (ale nie jeśli chodzi o główną substancję, działanie jest to samo). zresztą możesz podpytać w aptece czy można zamienić bo ja chętnie bym Ci “sprezentowała” to nasze opakowanie, bo nam się już nie przyda, a tak jak Ci pisałam kupiłam półtora miesiąca temu i zużyliśmy pół tabletki (właśnie sprawdziłam).
                    jak będziesz chciała to daj znać, byłby fajny pretekst aby się spotkać
                    mogę też wysłać 😉

                    • Zamieszczone przez smoki
                      Jakie leki dostaliście?

                      Dostaliśmy DITROPAN.

                      • Zamieszczone przez smoki
                        Jakie leki dostaliście?

                        Dostaliśmy DITROPAN.

                        • Zamieszczone przez garstka
                          są 3 leki, z tą samą substancją czynną . nam kiedyś proponowano w aptece ditropan właśnie jak nie mieli akurat driptane.
                          inny producent, być może i delikatnie inny skład (ale nie jeśli chodzi o główną substancję, działanie jest to samo). zresztą możesz podpytać w aptece czy można zamienić bo ja chętnie bym Ci “sprezentowała” to nasze opakowanie, bo nam się już nie przyda, a tak jak Ci pisałam kupiłam półtora miesiąca temu i zużyliśmy pół tabletki (właśnie sprawdziłam).
                          jak będziesz chciała to daj znać, byłby fajny pretekst aby się spotkać
                          mogę też wysłać 😉

                          Garstko podpytam w aptece i dam znać, bardzo chętnie się spotkam

                          • Zamieszczone przez AGUSIA150
                            Dostaliśmy DITROPAN.

                            Misiek Driptane, więc na jedno wychodzi.

                            On sporo tego bierze:
                            rano 1/2
                            południe 1/2
                            wieczór cała + 1 furaginy

                            • Zamieszczone przez smoki
                              Misiek Driptane, więc na jedno wychodzi.

                              On sporo tego bierze:
                              rano 1/2
                              południe 1/2
                              wieczór cała + 1 furaginy

                              No my po pół tabl 2 razy dziennie. Wyczytałam na ulotce ze dawkowanie zalezy też od wieku dziecka a nawet jego wagi. A furagin to na co, ma czeste infekcje czy jakoś moczopędnie- mowili coś?

                              • Zamieszczone przez AGUSIA150
                                No my po pół tabl 2 razy dziennie. Wyczytałam na ulotce ze dawkowanie zalezy też od wieku dziecka a nawet jego wagi. A furagin to na co, ma czeste infekcje czy jakoś moczopędnie- mowili coś?

                                Osłonowo przy tym leczeniu.

                                • Aha rozumiem.

                                  • Zamieszczone przez garstka
                                    zaciskam!
                                    driptane/ditropan dostaliście? czy coś innego?

                                    też bralismy driptane po zabiegu pół roku problem zniknąl,teraz chodzimy na kontrole profilaktyczne. Problem Pawełka z moczeniem nocnym i zum zaczął się w wieku 2,5 roku,USG nic nie pokazywalo norma dopiero cystografia mikcyjna wykazała bierny prawostronny odpływ pęcherzowomoczowodowy czyli refluks konieczny był zabieg długie leczenie,teraz ma 6 lat od roku zapomnieliśmy o sikaniu
                                    bądż dobrej myśli z tego dzieci wyrastają driptane nam pomógł i kilka innych

                                    • Bakaj ciesze się ze synek ma juz to za sobą
                                      Dziewczyny po jakim czasie powinnam widziec poprawe i jak sie ma ona objawiac? Ma przestać sikać w nocy, sikać mniej, czego moge ew oczekiwać co obserwować. Na razie 4 dni było sucho, dzisiaj mega zasikane lózko. Te dni “suche” niekoniecznie łącze z lekiem bo juz miał takie przerwy wcześniej.

                                      • Zamieszczone przez AGUSIA150
                                        Bakaj ciesze się ze synek ma juz to za sobą
                                        Dziewczyny po jakim czasie powinnam widziec poprawe i jak sie ma ona objawiac? Ma przestać sikać w nocy, sikać mniej, czego moge ew oczekiwać co obserwować. Na razie 4 dni było sucho, dzisiaj mega zasikane lózko. Te dni “suche” niekoniecznie łącze z lekiem bo juz miał takie przerwy wcześniej.

                                        jeśli chodzi o czas to imo potrzeba więcej.
                                        z tego co pamiętam to pisałaś chyba że w poradni Ci powiedzieli, że jeśli po miesiącu czy dwóch nie będzie poprawy to masz odstawić lek i tego bym się trzymała.
                                        ostatecznie tego moczenia chyba nie powinno być wcale (lub prawie wcale).

                                        • Zamieszczone przez Bep
                                          Trzymam i to mocno…
                                          Dziewczyny! Martwić się eM? 3 lata w czerwcu Mu stuknie.
                                          W przedszkolu panie pilnują i jest OK. Ale tak ogólnie to ciągle leje. Obecnie już mniej, ale do sklepu, w dłuższą podroż jedźmy z pampkiem… W 99% zasikany.
                                          Teraz kiedy jest ciepło nie ma problemu. Zabieram ubranie na zmianę. Ale jak jest zimno
                                          O nocy nie piszę bo to porażka. Czasem nawet się przesikuje. Muszę Mu tylko pampersy kupować, żeby Mu starczyło
                                          USG układu moczowego OK. Robiliśmy w zeszłym roku…

                                          między moim i Twoim niewielka różnica… i w sumie mam podobnie jak u Was….
                                          na noc i na popołudniowe drzemki konieczna pielucha. Przed spaniem sika, jak wstaje pielucha pełna:(
                                          u nas jeszcze jeden problem, bo za chiny nie chce zrobic kupy na nocnik…więc zakładamy mu pieluchę, żeby zrobił… i wtedy siku się nie chce jak pytamy,a pielucha zasikana….
                                          do przedszkolo od września idzie i nie wiem, jak to będzie…. podczas drzemek będzie sikał
                                          odpieluszenie starszej trwało 2 tygodnie, jak miała 2,5 roku i od razu na noc bez pieluchy….
                                          u F. odpieluszanie trwa i trwa i trwa….

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 4 lata i nocne sikanie w pieluchę…

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general