8 m nie siada, nie siedzi, nie staje przy meblach…

Moje 8 m dziecko nie siedzi posadzone (nie sadzam, tylko próba czy jest stabilny w tej pozycji, ale po chwili przelewa się na boki bądź do przodu), nie siada, nie staje.. trochę się boje, że coś jest nie tak. Jest dość dłuży i długi. Bardzo długo noszony był tylko w beciku przez co może nie ćwiczył mięśni??? Dużo leży na brzuchu, od początku września zaczął podnosić się na rękach i nauczył przewrócić się na plecy (wcześniej tylko na brzuch). Słyszałam o dzieciach, które później nabyły umiejętność siadania, ale może przyjmowały już pozycje do raczkowania? mój tego nie robi.

Byłam u rehabilitantki miesiąc temu i powiedziała, że wszystko jest dobrze,w normie. Zaleciła ćwiczenia obrotowe i powiedziała, że za 2 m będzie na pewno siedział. Tylko ja nie robie z nim tego ćwiczenia bo on bardzo płacze i od razu przekręca się na brzuch, nie da się ćw… za miesiąc wizyta a nie wygląda na to żeby miał do tego czasu usiąść…

Maił ktoś podobny problem?

21 odpowiedzi na pytanie: 8 m nie siada, nie siedzi, nie staje przy meblach…

bratek Dodane ponad rok temu,

a byłaś u neurologa? ja bym od tego zaczęła…
czasem jest tak, że maluchy maja osłabione napięcie mięśniowe- neurolog sprawdzi, zaleci ćwiczenia i będzie ok

korcja Dodane ponad rok temu,

Jedyny neurolorg w mieście ciężko chory, kazali dowiadywać się na początku października. Fizjoterapeutka powiedziała, że nie trzeba do neurologa…

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

8 miesięczne dziecko dopiero co nauczyło się podnosić na rękach przewracać, a Ty z nim nie ćwiczysz, bo płacze :Szok:?
To co on cały dzień robi? Leży i gapi się w sufit albo w podłogę :Zamotany:?
A pełza chociaż?

korcja Dodane ponad rok temu,

Nie chodzi o sampłacz tylko o to, że od razu przekręca się na brzuch i nie da się go utrzymać w pozycji na boku. To tylko jedno ćwiczenie. Co robi? bawi się leżąc na brzuchu. Rzuca grzechotkami, potrząsa, obraca się do okola, plecy brzuch itp.

bratek Dodane ponad rok temu,

Przepraszam, że pytam ale po co byłaś u rehabilitantki?
moim zdaniem kolejność jest odwrotna- najpierw specjalista a potem rehabilitant

żadne ćwiczenia dla dzieci, jeśli są wykonywane aby wzmacniać/rozwijać część ciała nie są przyjemne
ja rehabilitowałam moja córkę przez 2 miesiące
ona płakała a ja razem z nią
ale nie dawałam się i dziś jest wszystko ok

korcja Dodane ponad rok temu,

Ponieważ rehabilitantkę miałam od ręki, a jedyny neurolog ma problemy ze zdrowiem i nie przyjmuje. Nie chodzi tylko o płacz tylko o to, że ne umiem go utrzymać pożądanej pozycji, a płacze tak, że się zanosi…

niki81 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez korcja:Ponieważ rehabilitantkę miałam od ręki, a jedyny neurolog ma problemy ze zdrowiem i nie przyjmuje. Nie chodzi tylko o płacz tylko o to, że ne umiem go utrzymać pożądanej pozycji, a płacze tak, że się zanosi…

Przepraszam, ale dziwię się bardzo że jeszcze u żadnego lekarza nie byłaś. Najważniejsze, że robi postępy, ale ja to już chyba wszystkich lekarzy bym objechała.

niki81 Dodane ponad rok temu,

Jednak muszę sprostować to co napisałam powyżej, bo jak obejrzałam filmiki mojego synka to trochę zmieniłam zdanie, ale i tak do lekarza na pewno bym się udała. Ale najważniejsze, że synek robi postępy!!!!

bratek Dodane ponad rok temu,

Mnie jednak dziwi stwierdzenie rehabilitantki,że wszystko jest w normie.
To nie ona jest specjalistka od oceny rozwoju dziecka…
Polecam wizytę u specjalisty- może w innym mieście jeśli jest możliwość

korcja Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez niki81:Jednak muszę sprostować to co napisałam powyżej, bo jak obejrzałam filmiki mojego synka to trochę zmieniłam zdanie, ale i tak do lekarza na pewno bym się udała. Ale najważniejsze, że synek robi postępy!!!!

a co konkretnie ma Pani na myśli pisząc o filmikach? jak wyglądały etapowo postępy ruchowe Pani dziecka?

korcja Dodane ponad rok temu,

Jeśli chodzi o neurologa, to we wtorek ma być wiadomo co będzie ztym w moim mieście, do innego miasta koljki na fundusz są do końca roku, a prywatnie mnie za bardzo nie stać

zuzel Dodane ponad rok temu,

Dziecko nie siedzi, nie siada bo ma za słabe mięśnie brzucha.
To wymaga ćwiczeń.
Skoro rehabilitantka mówi, że nie ma powodów do niepokoju, to powiem wprost, moim zdaniem to jest rehabilitantka do kitu i nie wiem kto jej tytuł dał.
Pediatra do tej pory nie widział problemu?
Nie skierował do neurologa czy lekarza od rehabilitacji wypisującego skierowania na ćwiczenia?

niki81 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez korcja:a co konkretnie ma Pani na myśli pisząc o filmikach? jak wyglądały etapowo postępy ruchowe Pani dziecka?
Mój synek rozwijał się jako noworodek dobrze, nie miałam żadnych problemów i obecnie tez jest -delikatnie powiedziawszy- mega sprawny. Ale jak obejrzałam jego filmiki to on dopiero w 7 miesiącu zaczął się odwracać z plecków na brzuszek i to były początki. Dopiero później posadzony utrzymywał się w pozycji siedzącej. Na pewno nie było mowy o wstawaniu w 8 miesiącu.
Już nie pamiętam co, w którym miesiącu powinno dziecko robić. O mojej siostrze lekarze mówili, że nie będzie chodzić, a około 2 roku życia wszystko już było ok.
A co mówi pediatra?

korcja Dodane ponad rok temu,

pediatra nic. Te ćw. obrotowe pewnie ma być na mięśnie brzucha. tylko fizjot. nie powiedziala ile i jak często ćw. a ja z tego wszstkiego zapomniałam. Moj synek jest dość dłuży i długi a ponoć takie dzieci wolniej robią niektóre rzeczy

fasolada Dodane ponad rok temu,

Zaptaszam na watek lutówek 2013, tam bedziesz mogla porozmawiac z matkami rowniesnikow Twojego dziecka. czyli osobami, ktore sa na biezaca z rozwojem swoich niemowlat. prawda jest taka, ze wiekszosc osob pa kilku miesiacach nie pamieta jak to bylo 😉

gosik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Zuzel:Dziecko nie siedzi, nie siada bo ma za słabe mięśnie brzucha.
To wymaga ćwiczeń.
Skoro rehabilitantka mówi, że nie ma powodów do niepokoju, to powiem wprost, moim zdaniem to jest rehabilitantka do kitu i nie wiem kto jej tytuł dał.Pediatra do tej pory nie widział problemu?
Nie skierował do neurologa czy lekarza od rehabilitacji wypisującego skierowania na ćwiczenia?

moje dziecko też w wieku 8 mc nie siedziało, nie przekręcało się, nie robiło NIC – oprócz leżenia
2 rehabilitantów z OWI zgodnie stwierdziło że dziecku – oprócz tego że jest wyjątkowo leniwe – nic nie jest

nie zawsze jest tak, że opóźnienie w pewnych czynnościach = problem
zawsze jednak warto to sprawdzić co jest przyczyną tego opóźnienia
zawsze są widełki +/- 3 miesiące od każdej ogólnie przyjętej normy
każde dziecko rozwija się inaczej i ma do tego pełne prawo

polecam – jak już dziewczyny pisały – najpierw wizytę u neurologa, potem – jeśli lekarz skieruje – poszukać OWI najbliższego w okolicy

p.s. u nas pediatra też problemu nie widział
potem, jak nie stawała na nogi w 13 mż, chciała nas w szpitalu kłaść na głębszą diagnostykę – dała czas do 14 mż
i dzień przed skończeniem tego 14 mż, młoda na te nogi raczyła stanąć
chodzić samodzielnie zaczęła w 17 mż

kamelia Dodane ponad rok temu,

A ja nie jestem jakoś szczególnie oburzona, że nie byłaś u lekarza, skoro tak to wygląda u Ciebie w mieście. Bardzo dobrze, że poszłaś do rehabilitantki i daleka byłabym od pochopnych sądów, że “rehabilitantka do kitu”… Zaufałabym rehabilitantce nie mogąc od ręki pokazać dziecka lekarzowi w poradni neurologicznej czy rehabilitacyjnej… Jedno “ale”… Skoro nie jesteś w stanie wykonywać zaleconego ćwiczenia (Vojta???) bo dziecko się wyrywa, to koniecznie powinnaś kolejny raz do rehabilitantki pojechać z młodym, żeby poleciła coś innego. Koniecznie!
Mam dzieci trójkę, w tym dwóch wcześniaków (32 tc i 30tc) i wiem co to rehabilitacja. Wiem też co znaczy neurolog – idiota i doświadczona mądra rehabilitantka…
Mój Miki (wcześniak z 30tc) dopiero mając 10 miesięcy zaczął pełzać, gdzie mu tam było do siadania… Zaczął chodzić mając 16 miesięcy. Powodzenia

aktyde Dodane ponad rok temu,

Szczerze mówiąc to i mnie dziwią słowa oburzenia

Po pierwsze- ważny jest rozwój dziecka do tej pory,czy innych rzeczy też uczyło się z opóźnieniem.A Z Twoich słów wynika że tak.

Mój Młody wszystko wykonywał kilka tygodni później niż inne dzieci. Miałam świadomość że kilka tygodni leżenia w szpitalu daje o sobie znać (lekko osłabione napięcie mięśniowe ) ale z uporem maniaka na każdej wizycie mówiłam pediatrze o swoich obawach.A ona mi to wszystko od nowa tłumaczyła i pokazywała proste ćwiczenia na podnoszenie główki,obracanie,pełzanie,raczkowanie itp… Młody zaczął się obracać ok 6 m-ca,prawie nie pełzał,usiadł ok 9 -mca, zaczął raczkować ok 10

I właśnie ciekawi mnie co dokładnie Wasz pediatra mówił na Twoje obawy?
A że poszłaś do rehabilitantki to nic złego.I jeśli ona mówi że nie ma powodów do niepokoju to bym jej posłuchała,ale wykonywała ćwiczenia,dokładnie tak jak ona pokazała.A płacz dziecka czy jego sprzeciw nie powinien być powodem do odpuszczenia.

Sama wiem że proste ale regularne ćwiczenia dają efekty.Ale my mieliśmy ćwiczenia Bobath i była to dla nas forma zabawy.

A następna kwestia,tak jak Kamelia napisała nie wszyscy mieszkają w metropoliach i czasem nawet prywatnie trzeba długo czekać na wizytę,a o o państwowej to już nie wspomnę….

mebix Dodane ponad rok temu,

Mój synek ma prawie 8 miesięcy, też jeszcze nie siedzi, ale to dlatego, że jest wcześniakiem z 29 tygodnia ciąży. Jesteśmy cały czas pod opieką lekarzy oraz rehabilitantki i ona mówi, że jest OK, bo siedzieć nie siedzi, ale przerzuca się bez problemów, pełza i w ogóle jest ruchliwy jakby miał motor w tyłku. Zresztą był taki od początku, bo już w inkubatorze wędrował na wszystkie strony, co spotykało się z pewnym zaciekawieniem pań opiekujących się naszym maluszkiem. Myślę, że szybko nadrobi te 2,5 miesiąca, które powinien spędzić u mamy w brzuszku.

Także ja bym zalecał wizytę u lekarza specjalisty, a później ewentualnie ośrodek wczesnej interwencji jak lekarz będzie miał wątpliwości.

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Pocieszę chyba 🙂

Z mojej trojki zadne nie siedzialo na 8 m-cy i nie mialo na to najmniejszej ochoty.
Pozycja na brzuszku byla jak najbardziej wskazana.
Wszyscy są zdrowi i mają się dobrze.
Najstarszy zaczął samodzielnie siadac na 1,5 roku.
Dzis zapalony sportowiec 😉
Szczesliwie nie było jeszcze wowczas forum z dobrymi radami i o lekarzach nawet nie pomyslalam 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: 8 m nie siada, nie siedzi, nie staje przy meblach…

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
problemy rodzica
Jaki problem Was jako rodzica często irytuje? Coś co Wam przeszkadza w codziennym życiu i chcielibyście, zeby ten problem zostal rozwiązany? Może być to błahy problem lub jakis większy. Im
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
czemu zamknieto wątek pogaduchowy?
może upierdliwa jestem ale dowiedziec sie chciałam czemu zamknięto wątek jesienny? zdjęć niezdążyłam wywalić:(
Czytaj dalej