ALCAT TEST na alergię

mam ogromny problem z nawracajacym zapaleniem zatok. Laryngologicznie wszystko jest w porządku, trafiłam wwiec do alergologa. Testy skórne nie wykazały alergii wziewnej, mam zrobić badanie krwi na IgE.
Znalazłam w necie informację o Alcat teście – czy któasz was wie, czy to “zwykły” test na konkretny alergen wykonywany z krwi? Czy coś nowego? Nie bardzo jestem zorientowana w temacie – raz wychodzi mi, że to zwykłe badanie, a raz, że cos innego, bo natknęłam się na informacje, ze jest bardzo drogi…
Czy może mnie ktoś oświecić?
I czy orientujecie się, czy na Śląsku można go wykonać? I czy w ogóle ktoś miał z takim testem do czynienia?

2 odpowiedzi na pytanie: ALCAT TEST na alergię

maka21 Dodane ponad rok temu,

witaj, chciałąbym cie zapytac o twoja przypadłosc
mozesz mi napisac jakie dokładnie dolegliwosci występują u ciebie w zwiasku z zapaleniem zatok?
pytam poniewaz mam podobny problem od 4 miesiecy jestem cały czas chora, zaczeło sie od nagłej anginy wziełam antybiotyk pomogło na chwile, potem miałam jeszcze 2 antybiotyki które wciąż nie pomagały cały czas miałam i mam wydzieline która spływa mi tak jak by z zatok do gardła i podraznia je wywołując ból, w koncu laryngolog stwierdziła ze to na tle alergicznym i przepisał i najpierw cirrus ale zle sie po nim czułam, a teraz dostałam zyrtek ale poprawy nie czuje
dodam tylko ze robiłam rtg zatok i podobno sa czyste i na tej podstawie lekarz stwierdziła przypadłosc na tle alergicznym
prosze cie o odpowiedz i przepraszam ze tak nie w temacie pisze

jaiza Dodane ponad rok temu,

Ja z zatokami męczę się od 8 lat.
Na początku normalnie: ból głowy, ściekający do gardła katar – to wszystko pojawiało się w banalnych sytaucjach – po jeździe samochodem przy włączonym nawiewie, po myciu głowy.
2 lata temu, gdy takie dolegliwości miałam cały czas z wyjątkiem lata,przeszło w obustronne zapalenie uszu i błędnika, w tym roku bylo to samo.
Antybiotyki nie pomagają – jeśli już, to na krótko. Zimą brałam je od stycznia do marca 🙁
Tomografia głowy nie wykazała niedrożności i innych problemow laryngologicznych. Dostałam fanipos do nosa i loratadynę – i to mi pomagało.
Odstawiłam loratadynę na początku wakacji, od konca sierpnia znów mam te same dolegliwości. Biorę ibuprom zatoki, bo jestem w trakcie tych testów i to jedyne, co mnie trzyma – kataru nie mam, tylko ten ból głowy.
Stawiam na jakieś uczulenie na konserwanty, bo latem mam najmniejsze dolegliwości, a wtedy najwięcej świeżej, nieprzetworzonej żywności, ale z drugiej strony też pogoda łaskawsza.
Boję się, co będzie w tym roku, jeszcze tak wcześnie mnie nie dopadały te moje zatoki…
Nie wiem, czy to badanie IgE cos pokaże, zrobiłabym sobie już odpłatnie jakiekolwiek badania, żeby wiedzieć, co mi jest, bo na razie tylko się męczę.
Sprawdziłam duże labolatoria na Śląsku – nigdzie nie robią takiego badania, ale może ma jakąś inną nazwę w ich wykazie badań… nie wiem, czym się kierować w poszukiwaniach.

Znasz odpowiedź na pytanie: ALCAT TEST na alergię

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
zły wpływ rówieśników
Witam Nasza córeczka (6 lat) rozpoczęła edukację w zerówce. Niestety razem z nią przeszła z przedszkola jej ulubiona koleżanka. Niestety? ponieważ owa koleżanka ma bardzo zły wpływ na naszą córkę. Nie
Czytaj dalej
Książka kucharska
KETCHUP CHCĘ ZROBIć... i potrzebuję sprawdzony przepis....
jak w tytule,... zapodajcie jakiś sprawdzony przepis na domowy ketchup :) Pozdrówki :)
Czytaj dalej