Forum: Karmienie

CO ROBIĆ?????

Dominik już od ponad dwóch tygodni je jabłuszko-najlepsze bobovity z winogronami.Karmie piersią a jabłko zostało wprowadzone, bo troche słabo przybierał na wadze-rada lekarki.Dwa dni temu była okropna pogoda,nie mogłam wyjść z Dominikiem bo sypało śniegiem a wyczerpał sie zapas deserków jabłkowych.Miałam w domu marchewkę z jabłkiem ,zaryzykowałam…………..i nie zdążyłam nabierać na łyżeczkę tak mu smakowało.Wczoraj to samo,cały słoiczek w dwie minutki.,a przy cycu marudził.Przestraszyłam się,że poznając nowe smaki nie będzie chciał piersi.Dzisiaj zrobilam eksperyment-najpierw przystawiłam Dominika do cyca,”wyciągnął” wszystko co sie dało a następnie spałaszował cały słoik marchewki z jabłuszkiem bobovity-125g.
To znaczy że nie najada sie moim mlekiem,prawda?
Co robić?
Czy wprowadzać inne stałe pokarmy?
a może mleko sztuczne
jeśli tak to jakie,bo Dominik ma skazę białkową?

Magda i synuś Dominik(23.10.2002)

4 odpowiedzi na pytanie: CO ROBIĆ?????

teo Dodane ponad rok temu,

Re: CO ROBIĆ?????

tylko nie sztuczne – i to że je i cyca i słoiczek to nieświadczy, że się nie najada, tylko, że jedzonko ze słoiczka mu smakuje…..
ja bym po prostu zrobiła tak jak zrobiłaś – czyli najpierw cyc, a potem słoiczek – nie cały, ale najpierw pół, ,żeby się cały nie “zmarnował’ gdyby mu się nie chciało…a druga połówka na drugi dzień lub na później…..
on teraz poznał nowe smaki – może trochę marudzić przy piersi, ale jeżeli pragniesz karmić nadal, to śmiało..tylko po prostu wcześniej wprowadzasz inne pokarmy…..
mleko sztuczne to ostateczność….
a może po prostu pogadaj z lekarzem….on zna dziecko i będzie potrafił pomóc (chyba)
nasz kubek też ma skazę, karmiłam go piersią bite 6 miesięcy (tylko), ale gdy poznał nowe smaki to też wiecznie wydawał sie głodny…..

ILONA I KUBEK(21.02.02)

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: CO ROBIĆ?????

podpisuje sie pod teodorem dwoma rekami….

AUTOR:SZALONA MATKA

anetka25 Dodane ponad rok temu,

Re: CO ROBIĆ?????

Ja rowniez.

Anetka i Adaś (29.04.02)

krucha Dodane ponad rok temu,

Dzieki

za rady .Trochę spanikowałam,bo od samego początku walczę o pokarm stosując najprzeróżniejsze metody a mimo to miewam czasem” kryzysy mleczne”.Nie zrezzygnuję z cyca na rzecz sztcznego mleka.Tak jak radzicie wprowadzamy wcześniej jedzonko,które badzo dominikowi smakuje.

Magda i synuś Dominik(23.10.2002)

Znasz odpowiedź na pytanie: CO ROBIĆ?????

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
pytanie o wózek polak-orion....
Witajcie Mamusie i pomóżcie przyszłej mamusi!!!!!!!!! stoje teraz przedwyborem wózka - mam 3 modele orion-polak, piccolo-polak i deltim premier. najbardziej podoba mi sie orion i wiem, ze wiele z Was go
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
Dni plodne?
hmm powiedzmy ze wspolzylem ze swoja partnerka 2 dni po jej okresie ... czy moze zajsc w ciaze ? hmm i powiedzmy ile dni trwa okres nieplodny po
Czytaj dalej