Czy są takie kursy?

Moja koleżanka poprosiła mnie o opinię psychologiczną jej dziecka, bo wychowywał się mały do 5 r ż. w rodzinie z przemocą. Ogólnie rzecz biorąc koleżanka rozwodzi się z byłym, który ma wyrok w zawiasach za znęcanie się nad rodziną. Oczywiście ten nie mogąc pogodzić się z tym,że nie ma kogo bić wykorzystuje wizyty u dzieci do ich zastraszania, maluchy są w złej kondycji po takich wizytach i koleżanka poprosiła o napisanie krótkiej opinii o dzieciach i ich stosunku do taty po krótkiej rozmowie. No i mam tu problem , jestem nauczycielem, ale nie owych dzieci, czy mogę po koleżeńsku to zrobić, czy będzie to wiarygodne jak nie mam kwalifikacji psychologicznych. Czy są kursy, które mogę zrobić szybko,żeby nimi potwierdzić swoją wypowiedź. Zaoferowałam pomoc swojej koleżance, bo pani psycholog z poradni i nauczycielka w przedszkolu odmówiły napisania takiej opinnii: „Nie będą się wtrącać w sprawy rodzinne”. A sprawa wygląda poważnie, dzieci i koleżanka są wyczerpani ciągłym nachodzeniem tatusia.
Pozdrawiam – ula

1 odpowiedzi na pytanie: Czy są takie kursy?

olinja Dodane ponad rok temu,

Re: Czy są takie kursy?

Nie wiem gdzie mieszkasz W Trójmieście sa takie kursy. Na pewno w wiekszych miastach też. Nie sa „szybkie” ale z tego co sie orientujesa dobre. Jako nauczyciel mozesz taki kurs slończyc.
Co do opinii. Może skontaktuj sie z jakas poradnia w twoim miescie. moze idźcie tam z koleżanką. jest coś takiego jak darmowe porady psychologów. Sa też takie osrodki prorodzinne. Poszukja i idźcie. tam powinnyście uzyskać pomoc.

*Jonatan – 20.04.2005*

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy są takie kursy??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Powołanie rezerwy
Znów po raz kolejny mąż dostał wezwanie na krótkotrwałe szkolenie. Sytuacja lekko mówiąc jest wkurzająca, bo po raz kolejny, niektórzy wcale nie dostają wezwania, a my ciągle mamy ten problem.
Czytaj dalej
Pamiętniki
Moje dziecko powiedziało :-)
codziennie nasz synek Adaś nas zaskakuje, tu bede zamieszczac co smaczniejsze kawalki. potem to wydrukuje i dam mu na pamiatke. a wiec dzis: - [b]do licha świętego amen[/b] - [b]siniorina[/b] (powiedzial do mamusi,
Czytaj dalej