Test owulacyjny a ciąża

Jestem w 22 dniu cyklu (cykle mam co 28 dni). To jest mój drugi cykl starań. Czy test owulacyjny może pokazać ciążę? Podobno tak, dlatego pytam. Dopadło mnie straszne przeziębienie: jestem bardzo osłabiona, mam ponad 37 stopni gorączki, bolą mnie plecy i kłuje mnie w dole brzucha. Mam przepisany antybiotyk, ale na ulotce znajduje się informacja, że raczej nie powinno się go brać w ciąży, ponieważ przenika przez łożysko i do mleka matki. Jeśli jestem w ciąży to przecież jest to bardzo wczesna ciąża – nie wiem co mam robić, doradźcie! Nazwa tego antybiotyku to Doxycyclinum.

18 odpowiedzi na pytanie: Test owulacyjny a ciąża

 1. Re: Test owulacyjny a ciąża

  Szpilki dobrze prawi, a ja dodam, ze test owulacyjny nie wykryłby tak wczesnej ciąży. Być może nawet nie było jeszcze implantacji zarodka przy ew. ciąży…

  • Re: Test owulacyjny a ciąża

   Gdy byłam chora w trakcie starań, to uprzedzałam lekarza, że być może jestem/zaraz będę w ciąży. Dostawałam takie leki, jakbym już w ciąży była… A co do kwestii test owulacyjny a ciąża – jest przynajmniej o parę dni za wcześnie, ale możesz spróbować z porannego moczu. Ale raczej testem ciążowym – są czulsze od tych owulacyjnych…

   • Re: Test owulacyjny a ciąża

    Nie powinno się sprawdzać ciąży testem owulacyjnym, a już na pewno nie we wczesnej ciąży, bo najzwyczajniej może przekłamywać.

    • Re: Test owulacyjny a ciąża

     Dokładnie: to może być jeszcze druga kreska po późnej owulacji po prostu.

     • Re: Test owulacyjny a ciąża

      Czy test owulacyjny może pokazać ciążę? Jak nie dostaniesz miesiączki, to dodatni wynik testu owulacyjnego może oznaczać ciążę…

      Odradzam naprawdę sprawdzanie, czy jest się w ciąży testem owulacyjnym, dziewczyny. Przecież to coś znaczy skoro są różne testy: owulacyjny i ciążowy.

      • Re: Czy test owulacyjny może pokazać ciążę?

       O wykrywaniu ciąży przez test owulacyjny:

       Test owulacyjny wykrywa ciążę
       Dlaczego?
       to jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładaliśmy, że człek będzie testował w okolicy owulacji.

       A teraz wstawka dla chemików, dlaczego tak jest
       Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Tak duże, aż ciężko uwierzyć, ale jest to 91 aminokwasów! W łańcuchu o długości 121 reszt aminokwasowych.

       Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia)

       Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale
       UWAGA

       TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY
       ale
       POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży

       TEST OWULACYJNY jeżeli ma przepowiadać ciążę MUSI MIEĆ KRESKĘ TESTOWĄ CIEMNIEJSZĄ OD OWULACYJNEJ lub PRZYNAJMNIEJ TAKĄ SAMĄ jeżeli testowa jest jaśniejsza to nie jest to zwiastun ciąży.

       Skopiowałam z [Zobacz stronę] strony.

       I dlatego powtarzam jak zdarta płyta: nie starajcie się potwierdzić ciąży testem owulacyjnym, bo to nie ma sensu. Wiem że korci, ale po co potem się zawieść, gdy dowiemy się, że jednak w tym cyklu się nie udało?

       • Re: Czy test owulacyjny może pokazać ciążę?

        Dopisze jeszcze, że nie wszystkie testy owulacyjne mogą wykrywać ciążę. Przekonałam się o tym na własnej skórze: dzień przed miesiączką sprawdzałam owulacyjnym, który wyszedł negatywnie i trochę mnie podłamał, a następnego dnia test ciążowy pokazał pięknego i tłustego plusika, z którego mam Stephanie. Także naprawdę nie ma co testować owulacyjnym.

        • Re: Czy test owulacyjny może pokazać ciążę?

         A ja rozumiem dziewczyny. Dlaczego? Dlatego, że mam same testy owulacyjne. Testów ciążowych nie kupuję, bo to mija się z celem. Jeśli okres się spóźnia, można ulec pokusie zatestowania i jeśli ktoś wie, jak użyć testu owulacyjnego i jak odczytać wynik, to czemu na szybko nie skorzystać z tej jego “wady”? Z głową, a najpierw wypytać na forum, czy to ma sens. Czytałam już niejednego posta, w którym historia ciąży zaczęła się od pozytywnego testu owulacyjnego wykonanego po terminie spodziewanej miesiączki. Uważam, że po spodziewanym terminie, w przypadku regularnego cyklu – nie ma różnicy, jakim testem się sprawdza ciążę.

         • Re: Czy test owulacyjny może stwierdzić ciążę?

          Zrób test po terminie spodziewanej miesiączki. Najlepiej, gdy jest się pewnym, że owulacja była 14 dni wcześniej (był monitoring albo pozytywny test owulacyjny), przy regularnych cyklach.

          Kiedy test owulacyjny pokaże ciążę? Obie kreski musza być ciemne, nie liczy się bladzioch (inaczej niż w ciążowym).

          • Re: Czy test owulacyjny może stwierdzić ciążę?

           Mi również testy owulacyjne wychodziły +, ale krecha była mocniejsza niż kontrolna i było to po terminie miesiączki. Przed nawet nie warto testować.

           • Re: Test owulacyjny w ciąży

            Uważam, że po spodziewanym terminie, w przypadku regularnego cyklu – nie ma różnicy, jakim testem się sprawdza ciążę.

            Dokładnie o to PO chodzi!

            • Re: Test owulacyjny w ciąży

             Test owulacyjny może wykryć bardzo wczesna ciążę. Powiem jak było u mnie: 15-stego owulacja potwierdzona testami, przytulanko. 20 trafiłam na S.O.R. z okropnym bólem brzuszka z boku. 5 dni po owulacji beta robiona w szpitalu 0.13, oznak ciąży zero. 23-ciego wizyta u ginekologa, bo było podejrzenie zapalenia jajnika, zero oznak ciąży. 25-tego 2 kreski na teście owulacyjnym, ale testowa jasna i tak przez kilka dni: 26-ego, 27-ego, potem 28-ego już ciemniejsze, 29-ego bardzo ciemna jak przy owulacji. Test ciążowy wcześniej negatywny, 27-ego był jakiś cień cienia, dopiero 28-ego pozytywny. Więc mi test owulacyjny wykrywał ciążę od 10 dnia po owulacji z tendencją do ciemniejszej kreski z dnia na dzień.

             • Re: Test owulacyjny w ciąży

              Dodam że testowałam z jednej próbki moczu kilkoma testami. Więc czy to z apteki, czy z allegro – w jednym czasie pokazywały to samo. Dodatkowo pomiar tempki i oczywiście śluz i samobadanie szyjki.. Tymi sposobami udało się już 3 raz!

              • Witam serdecznie. Zrobiłam test owu bo mam ich bardzo dużo z ciekawości w 17dc wyszły dwie piękne kreski ciemne. Czy możliwe że to wczesna ciąża? Może ktoś miał taki przypadek. Z góry dziękuje za odpowiedz.

               • powiem tak, ja mialam sytuacje, ze miesiączka spóźniła się o trzy dni, a mam troche dłuższe cykle (zwykle 31 dni) zrobiłam test ciązowy 34 DC i 35 dnia pomyslalam a zrobię sobie owulacyjny bo podobno tez wykrywa ciąże i co ciekawe wyszedl pozytywny po czym w tym samym dniu dostałam miesiączki (nie krwawienie implantacyjne ponieważ było bardzo obfite) także strzeżcie się wyników fałszywie pozytywnych. Równie dobrze pozytyny wynik może oznaczać że nasz organizm próbuje wywołać owulację.

                • Witam a mnie test ciążowy wykrył owulacje!!! Czy to normalne?

                 • U mnie test ciązowy 2 dni przed okresem, po ppołudniu pokazał bardzo słaba kreskę A za to owulacyjny w tym samym czasie mega mocna. Z tym że ja wiedziałam jak wygląda mój test owulacyjny jak nie mam owulacji..

                  • U mnie test owulacyjny wykrył ciążę.. Zrobiłam test owulacyjny 3 dni przed spodziewana miesiączka, obie kreski wyszły mocne..Już podejrzewałam, że mogę być w ciąży. W dniu spodziewanej miesiączki test ciążowy wyszedł pozytywny z jedną bledsza kreska 🙂

                   Znasz odpowiedź na pytanie: Test owulacyjny a ciąża

                   Dodaj komentarz

                   Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                   Logo