Test owulacyjny a ciąża

Jestem w 22 dniu cyklu (cykle mam co 28 dni). To jest mój drugi cykl starań. Czy test owulacyjny może pokazać ciążę? Podobno tak, dlatego pytam. Dopadło mnie straszne przeziębienie: jestem bardzo osłabiona, mam ponad 37 stopni gorączki, bolą mnie plecy i kłuje mnie w dole brzucha. Mam przepisany antybiotyk, ale na ulotce znajduje się informacja, że raczej nie powinno się go brać w ciąży, ponieważ przenika przez łożysko i do mleka matki. Jeśli jestem w ciąży to przecież jest to bardzo wczesna ciąża – nie wiem co mam robić, doradźcie! Nazwa tego antybiotyku to Doxycyclinum.

13 odpowiedzi na pytanie: Test owulacyjny a ciąża

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Test owulacyjny a ciąża

Szpilki dobrze prawi, a ja dodam, ze test owulacyjny nie wykryłby tak wczesnej ciąży. Być może nawet nie było jeszcze implantacji zarodka przy ew. ciąży…

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: Test owulacyjny a ciąża

Gdy byłam chora w trakcie starań, to uprzedzałam lekarza, że być może jestem/zaraz będę w ciąży. Dostawałam takie leki, jakbym już w ciąży była… A co do kwestii test owulacyjny a ciąża – jest przynajmniej o parę dni za wcześnie, ale możesz spróbować z porannego moczu. Ale raczej testem ciążowym – są czulsze od tych owulacyjnych…

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Test owulacyjny a ciąża

Nie powinno się sprawdzać ciąży testem owulacyjnym, a już na pewno nie we wczesnej ciąży, bo najzwyczajniej może przekłamywać.

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Test owulacyjny a ciąża

Dokładnie: to może być jeszcze druga kreska po późnej owulacji po prostu.

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Test owulacyjny a ciąża

Czy test owulacyjny może pokazać ciążę? Jak nie dostaniesz miesiączki, to dodatni wynik testu owulacyjnego może oznaczać ciążę…

Odradzam naprawdę sprawdzanie, czy jest się w ciąży testem owulacyjnym, dziewczyny. Przecież to coś znaczy skoro są różne testy: owulacyjny i ciążowy.

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Czy test owulacyjny może pokazać ciążę?

O wykrywaniu ciąży przez test owulacyjny:

Test owulacyjny wykrywa ciążę
Dlaczego?
to jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładaliśmy, że człek będzie testował w okolicy owulacji.

A teraz wstawka dla chemików, dlaczego tak jest
Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Tak duże, aż ciężko uwierzyć, ale jest to 91 aminokwasów! W łańcuchu o długości 121 reszt aminokwasowych.

Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia)

Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale
UWAGA

TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY
ale
POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży

TEST OWULACYJNY jeżeli ma przepowiadać ciążę MUSI MIEĆ KRESKĘ TESTOWĄ CIEMNIEJSZĄ OD OWULACYJNEJ lub PRZYNAJMNIEJ TAKĄ SAMĄ jeżeli testowa jest jaśniejsza to nie jest to zwiastun ciąży.

Skopiowałam z [Zobacz stronę] strony.

I dlatego powtarzam jak zdarta płyta: nie starajcie się potwierdzić ciąży testem owulacyjnym, bo to nie ma sensu. Wiem że korci, ale po co potem się zawieść, gdy dowiemy się, że jednak w tym cyklu się nie udało?

heksa Dodane ponad rok temu,

Re: Czy test owulacyjny może pokazać ciążę?

Dopisze jeszcze, że nie wszystkie testy owulacyjne mogą wykrywać ciążę. Przekonałam się o tym na własnej skórze: dzień przed miesiączką sprawdzałam owulacyjnym, który wyszedł negatywnie i trochę mnie podłamał, a następnego dnia test ciążowy pokazał pięknego i tłustego plusika, z którego mam Stephanie. Także naprawdę nie ma co testować owulacyjnym.

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Czy test owulacyjny może pokazać ciążę?

A ja rozumiem dziewczyny. Dlaczego? Dlatego, że mam same testy owulacyjne. Testów ciążowych nie kupuję, bo to mija się z celem. Jeśli okres się spóźnia, można ulec pokusie zatestowania i jeśli ktoś wie, jak użyć testu owulacyjnego i jak odczytać wynik, to czemu na szybko nie skorzystać z tej jego “wady”? Z głową, a najpierw wypytać na forum, czy to ma sens. Czytałam już niejednego posta, w którym historia ciąży zaczęła się od pozytywnego testu owulacyjnego wykonanego po terminie spodziewanej miesiączki. Uważam, że po spodziewanym terminie, w przypadku regularnego cyklu – nie ma różnicy, jakim testem się sprawdza ciążę.

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Czy test owulacyjny może stwierdzić ciążę?

Zrób test po terminie spodziewanej miesiączki. Najlepiej, gdy jest się pewnym, że owulacja była 14 dni wcześniej (był monitoring albo pozytywny test owulacyjny), przy regularnych cyklach.

Kiedy test owulacyjny pokaże ciążę? Obie kreski musza być ciemne, nie liczy się bladzioch (inaczej niż w ciążowym).

aneczka23 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy test owulacyjny może stwierdzić ciążę?

Mi również testy owulacyjne wychodziły +, ale krecha była mocniejsza niż kontrolna i było to po terminie miesiączki. Przed nawet nie warto testować.

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Test owulacyjny w ciąży

Uważam, że po spodziewanym terminie, w przypadku regularnego cyklu – nie ma różnicy, jakim testem się sprawdza ciążę.

Dokładnie o to PO chodzi!

Eweliska2019-11-04 20:24:42

Re: Test owulacyjny w ciąży

Test owulacyjny może wykryć bardzo wczesna ciążę. Powiem jak było u mnie: 15-stego owulacja potwierdzona testami, przytulanko. 20 trafiłam na S.O.R. z okropnym bólem brzuszka z boku. 5 dni po owulacji beta robiona w szpitalu 0.13, oznak ciąży zero. 23-ciego wizyta u ginekologa, bo było podejrzenie zapalenia jajnika, zero oznak ciąży. 25-tego 2 kreski na teście owulacyjnym, ale testowa jasna i tak przez kilka dni: 26-ego, 27-ego, potem 28-ego już ciemniejsze, 29-ego bardzo ciemna jak przy owulacji. Test ciążowy wcześniej negatywny, 27-ego był jakiś cień cienia, dopiero 28-ego pozytywny. Więc mi test owulacyjny wykrywał ciążę od 10 dnia po owulacji z tendencją do ciemniejszej kreski z dnia na dzień.

Eweliska2019-11-04 20:27:48

Re: Test owulacyjny w ciąży

Dodam że testowałam z jednej próbki moczu kilkoma testami. Więc czy to z apteki, czy z allegro – w jednym czasie pokazywały to samo. Dodatkowo pomiar tempki i oczywiście śluz i samobadanie szyjki.. Tymi sposobami udało się już 3 raz!

Znasz odpowiedź na pytanie: Test owulacyjny a ciąża?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Karmienie
Zaparcia, zielone kupki po Bebilon Comfort 1
Nie wiem już, co myśleć: mój synek dostawał na początku mleko Bebilon 1 na zmianę z moim mleczkiem, potem sam Bebilon i się zaczęło... Problemy z kupką, stękanie, napinanie się,
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Tomografia komputerowa głowy u 4,5 letniego dziecka
Pisałam nie tak dawno o bólu głowy u 4,5 letniej córeczki. Byłam z nią u neurologa dziecięcego. Ponieważ nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w odruchach neurologicznych, dał skierowanie na tomografię komputerową
Czytaj dalej