Naczyniaki ????

Dziewczyny moja córeczka ma od urodzenia dwie czerwone plamki na głowie (ok 3cm x 2 cm). Co to może być? Lekarka określiła je jako naczyniaki, mi pasują one z opisów gazetowych na krwiaczki poporodowe. Nie wiem co z tym robić, lekarka nie kazała nic, ale czytałam, ze przy naczyniakach robi się usg narzadow wewn. Moze cos mi doradzicie?
Monika

44 odpowiedzi na pytanie: Naczyniaki ????

ewelcia Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Hej Pestka:)
Nie napisałas w jakim wieku jest Twoja malutka, ani jak wyglądają te naczyniaki. Moja Marysia też miała naczyniaki na czole i na tyle główki. One same znikają, więc bez obawy. U mojej 2 letniej córeczki pojawiają się jedynie kiedy płacze lub kiedy się złości:)
Pozdrawiam!

porky Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Juleczka ma taka malusieńką plamkę na prawej powiece. To znaczy raz ma raz nie ma. Pojawia się wtedy, gdy jest zmęczona albo zła, a nawet jak sie pojawi, to jej nie widac, bo taka maluchna.
Z tego co wiem, takie coś znika, zwykle po roku.
Mojej znajomej synek miał taki naczyniak na lewym policzku, potem mały rósł, a plamka się zmniejszała. Teraz jej już nie ma (Wojtuś skończył 4 lata).
Jeżeli to rzeczywiście naczyniak u Twojej córci, to nie ma się czym martwić.

Pozdrawiam

Juleczka (Puchatek) 12.12.04

pestka77 Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Klaudia ma 6 tygodni a te plamki są widoczne cały czas – na szczescie są na tyle główki. Nie wiem tylko czy robić to usg narzadów wenetrznych czy nie.
Pestka

[Zobacz stronę]

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Jak to mówią – złość piękności szkodzi

ewelcia Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Ja bym nie panikowła. Myślę że dzieciaczek ma takie same naczyniaczki jak moja mała ( wyglądają jak rozszerzone naczynka). Wydaje mi się, że pediatra zwróciłaby uwagę gdyby wyglądało to niepokojąco. Ja nigdy nie robiłam Marysi USG z powodu tych plamek. Widziałam takie same u wielu dzieci.
Pozdrawiam:)

anusia77 Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Pierwsze słyszę, że przy naczyniakach robi się usg narządów… Sara ma naczyniaka na połowie twarzy, chodziliśmy do różnych lekarzy i żaden nie wspomniał o usg. Na razie mamy czekać, nawet do półtora roku aż się wchłonie (w co gorąco wierzymy).

🙂

Ania i Sarenka (27.12.2004)

bociek Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Nie bardzo rozumiem co ma USG narządów wew do naczyniaka, pierwsze słyszę…
A co do naczyniaków to
1) mam 2 naczyniaki jamiste – niegdyś wypukłe i czerwone teraz sąledwie widoczne. Z tego co się orientuję to jak byłam malutka to mam jeździla ze mną na ich zamrażenie bodajze cieklym azotem, kuracja została przerwana a naczyniaki po pewnym czasie zaczeły zanikac i blednąć.
2) moja córka ma naczyniaki na obu powiekach, czole i karku i są one prawdopodobnie konsekwencją porodu.i powinny one zaniknac w ciagu roku. Sa to tak jak napisalas czerwone plamki i z tego typu naczyniakami nic sie nie robi tylko cierpliwie czeka na ich znikniecie…

Kasia + Ala (02.12.2004)

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Mati ma taką sporą b. czerwoną palmkę na rączce, ona rośnie. Czy naczyniaki rosną? Urodził się z tym, ale wpierw była malusia a teraz….wypukłe to jest i duuże:( czy to naczyniak?

idalka77 Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Moja córka ma jednego takiego naczyniaczka (1x1cm) Ma teraz 8 lat, naczyniak jaki był, taki jest, tyle że przykrywają go włosy.
Natomiast syn ma cały tył główki czerwony i raczej mu to zostanie. Nie jest to nic groźnego, niczego się z tym nie robi. U jednych dzieci znika to samo po jakimś czasie, u drugich zostaje.
Ja od urodzenia mam taką plamkę na stopie, a dzieciom przeszło na główki
Taki dodatkowy ozdobnik:)

Aga, Edytka & Czarek

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Ale czy to rośnie????

bociek Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Wzglda na to, że mnie urósł ale nieznacznie. Na zdjęciach z wczesnego dzieciństwa widać, że pokrywał prawie całą dłoń, teraz ok. 1/3 dłoni, która przecież znacznie mi od dzieciństwa urosła. A na Twoim miejscu zasięgnęłabym opinii lekarza…

Kasia + Ala (02.12.2004)

idalka77 Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Nie, nie rośnie i jest płaskie. Ze wszystkim innym proponuję iść do dermatologa.

Aga, Edytka & Czarek

anusia77 Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Naczyniaki Sary rosną. Tzn. te jamiste, te płaskie są jakie były. Musisz uważać, żeby Mati tego nie rozdrapał, bo naczyniaki bardzo krwawią i trudno zatamować krwawienie.
Poradź się lekarza, najlepiej w poradni naczyniowej. Ale podobno do 10 miesiąca życia naczyniaki mogą rosnąć, później zaczynają się wchłaniać.

Będzie dobrze, głowa do góry:)

Ania i Sarenka (27.12.2004)

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Czym się różnią jamiste od płaskich? Na razie lekarka mówi, że to nic takiego, ale ona na wszytsko tak mówi! nie ufam jej.

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Czym się różnią jamiste od płaskich? Na razie lekarka mówi, że to nic takiego, ale ona na wszystko tak mówi! nie ufam jej.

vieta Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Nie wiemczy twoje dzieciątko ma naczyniaki, ale moja Julka ma.
Urodziła się z jednym: naczyniakiem płaskim na ustach, a w trakcie 6 m-cy powstało następnych 7 naczyniaczków jamistych.
Nie są duże. Nam lekarz rodzinnypowiedział: to nic takiego, zniknie.
Ale że natura matki bywa niespokojna, więc czytałam, pytałam i w końcu wylądowalam w Poznaniu w szpitalu u lekarza zajmującego się naczyniakami.
Okazało się, że tzreb auważać by ich nie skaleczyć, bo strasznie krwawią i wówczas biegiem do szpitala.
Ponadto Julciak ma dwa na odbycie więc kazał nam lekarz je smarować kremikiem by się nie macerowały.
Naczyniaki powinny zejść do 6 lub 7 roku życia, jak nie zejdą to ponoć lepiej je usunąć bo w okresie dojrzewania mogą stać się rakotwórcze…wrrr.
Obserować je, czy nie rosną, czy nie zmieniają koloru itp.
Aha!no i Julka miała robione usg narządów wewnętzrnych bo zdarza się że pojawiają się tam-choć to b.b.b rzadko.

Ja bym na twoim miejscu poszła do jakiegoś dobrego lekarza, bo nasi pediatrzy wogóle nie wiedzą co to jest naczyniak.
Powodzenia.

Uważaj z czesaniem….delikatnie…
Z kąd jesteś?

Julcia

vieta Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

Wiesz UsG narządów wewnętrznych warto zrobić dziecku bo zdarza się że naczyniaki pojawiają się właśnie w narządach wewn. – a to jest b.groźne.
Moja Julcia ma naczyniaki i na usg wyszło, ze nie ma naczyniaków.
Moja Julcia ma jednego płaskiego nazyniaczka a resztę jamiste, zmniejszyły się i zbladły.
Nie mniej jednak tzreba cały czas je obserwować – czy się nie powiększają, nie zmieniają koloru.
Powodzonka!

Julcia

vieta Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

wiesz trudno mi powiedzieć bo fachowcem nie jestem.
Wybrałabym się na twoim miejscu do fahcowca, niech obejzry. Wiem, że do jakiegoś wieku naczyniaki mogą rosnąć, ale powinny się zatrzymać i najlepiej maleć lub zniknąć.

Julcia

vieta Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

I NIE UFAJ!!! lekarze doprowadzają mnie do szłu już,oni często nie wiedzą co to jest.
NAsz pediatra też powiedział: to nic takiego i przez takiego durnia Julcia ma problemy z pleckami, szyjką, nóżkami…wrrr.
Jamiste są to inaczej wypukłe – przejedź ręką po tym naczyniaczku i jak wyczujesz tj.górkę to raczej naczyniak jamisty. Naczyniaki jamiste mają odcień mocnej czerwieni.
Czytałam, że płaskie naczyniaczki zostają raczej na zawsze, zaś jamiste mogą się wchłonąć.

Julcia

vieta Dodane ponad rok temu,

Re: Naczyniaki????

widzisz bo to wynika z niewiedzy lekarzy. Nam jak o tym powiedział specjalista zajmujący się naczyniakami z Poznania to nam oczy wyszły. Bywa tak – choć b.b. rzadko że naczyniaki mogą być też w narządach wewnętrznych i wówczas lepiej to sprawdzić – jest to b. Niebezpieczne.

Julcia

Znasz odpowiedź na pytanie: Naczyniaki ????

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
ulewanie się ...
Dziewczyny! Mam pytanie do Was: [b]Jak radzicie sobie z niemowlaczkiem, któremu ulewa się po każdym piciu mleczka?[/b] Moja Daria czasami wypije 90 ml. i nic, czasami tylko jej się odbije,
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Mleko dla "roczniaka"
Dziewczyny - podpowiedzcie... jakie mleczko piją wsze roczne (i starsze) dzieci? Starszej córce w tym wieku wprowadziłam już krowie ale Marysia alergiczna więc jeszcze nie pora! Co proponujecie? Do tej
Czytaj dalej