nierówny oddech noworodka

Moja córeczka ma trzy tygodnie i martwi mnie jej oddech. Czasem (głównie podczas snu) oddycha dość szybko a za chwilę przestaje – to wstryzmanie oddechu trwa krótko 3 -5 sekund ale wygląda to niepokojąco. Czy powinnam się tym martwić, czy Wasze dzieciaczki zawsze oddychają równo?
Pozdrawiam Monika

[img]https://lilypie.com/days/050408/3/21/1/+10/.png[/img”>

3 odpowiedzi na pytanie: nierówny oddech noworodka

idalka77 Dodane ponad rok temu,

Re: nierówny oddech noworodka

Rzadko który noworodek oddych równomiernie.
Jeśli niepokoją cię bezdechy, to możesz zainstalować monitor oddechu, który wyłapie wszystkie bezdechy powyżej 20 sekund (poniżej są uznawane za normę) i powiadomi o tym ostrym sygnałem dzwiękowym.
Ja taki monitor miała, bo syn urodził się w zamartwicy, wogóle nie oddychał a potem miał kłopoty z oddychaniem. Przez cały pobyt w szpitalu był monitorowany, więc dla bezpieczeństwa i spokoju duszy kupiliśmy też taki monitor do domu. Przez 5 miesięcy używania ani razu nie wyłapał żadnego bezdechu. Synek rozwija się dobrze, mimo, że nadal nie oddych miarowo.

Aga, Edytka & Czarek

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: nierówny oddech noworodka

Noworodki i małe niemowlaki tak mają – to jeszcze nie w pełni wykształcony układ nerwowy. Słyszałam opinię, że dobrze jest trzymać takiego malucha przy sobie (głównie chodziło o to, żeby spać z dzieckiem) bo wtedy dziecko automatycznie dostosowuje swój oddech do rytmu oddechu dorosłego i szybciej przez to rozwija się układ nerwowy. Ale nie wiem, ile w tym prawdy.
Możesz poradzić się lekarza przy najbliższej wizycie, czy te okresy bezdechu nie są za długie – mnie sie wydaje, że normalne (Aśka właśnie tak oddychała), ale nie jestem lekarzem.
Pozdrawiam,

elik Dodane ponad rok temu,

Re: nierówny oddech noworodka

Moj synek jak byl w wieku twojej coreczki tez bardzo nierowno oddychal, a jeszcze mial sapke i czasem “charczal” 🙂 az mnie nieraz ciarki przechodzily i zrywalam sie w nocy, czy wszystko w porzadku. Ale male dzieci czest tak maja – jeszcze ne do konca uksztaltowany uklad oddechowy (zwlaszcza krtan). Z czasem bylo coraz lepiej i lepiej, az oddech sie uspokoil i wyrownal. ALe i teraz czasem zdarzaja sie parosekundowe przerwy. To nic groznego.

elik i antek 15 mies

Znasz odpowiedź na pytanie: nierówny oddech noworodka

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Kotagus jest od dziś Mamą podwójną !! Gratulacje !!
Dziś powitala świat córeczka Kotagus i siostrzyczka Matiego [b]Martusia[/b]. Ma 55 cm, 3200g i 10pkt na życiowym starcie. Jest wielkim szczęściem rodziców. Gratulacje Kotagus !! Powodzenia w podwójnym teraz macierzyństwie. Bejka i
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Czym zwalczyć ciemieniuche u dziecka z alergią?
Pomocy! Usiłuję zlikwidować ciemieniuche u mojej córeczki ale niestety specjalny olejek, który kupiłam strasznie ją uczulił. na następny dzień na główce i całej buzi pojawiły się czerwone krostki. acha to był
Czytaj dalej