spokojne dziecko na chrzcie?

W sobotę chrzest. Mały nie wyleży spokojnie pzrez godzinę. Śpi jednym ciągiem tylko 20 minut więc na pozostały czas muszę coś wymyślić żeby go uspokoić. Na pewno butla i smoczek, ale jeśli i to nie pomoże? Macie jakieś sposoby? On ostatnio ma problemy z zasypianiem a jak dojdą do tego spiew i organy……

9 odpowiedzi na pytanie: spokojne dziecko na chrzcie?

smoki Dodane ponad rok temu,

Re: spokojne dziecko na chrzcie?

Załatw sobie chrzest bez mszy – taki 20 minutowy

Pozdrowienia
smoki i podejrzanie grzeczny Dawidek 😉
(2 miesiące!)

Dodane ponad rok temu,

Re: spokojne dziecko na chrzcie?

Nie martw się, Julia chwilami była głośniejsza niż ksiądz, reszta dzieci tylko stękała i świat się nie zawalił :).

Joanna mama Julci (ur. 8.08.2002r.)

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: spokojne dziecko na chrzcie?

jak dojdą organy…..to uśnie…mój maluszek jak był chrzczony wogóle nie spał w dzień…. A w kościele usnął….jak kamień….już nawet uprzedziłam księdza, że może ryczeć cały czas i miałam zaklepaną kancelarię w razie czego….. Na szczęście mszę spędziłam siedząc na ławce, a synek jako jeden z nelicznych spał……będzie dobrze…..jeżeli to ten sam typ dziecka, to zaśnie przy modlitwach…..

Niewyspana Julka, mama 5 miesięcznego chyba ząbkującego Karolka

Dodane ponad rok temu,

Re: spokojne dziecko na chrzcie?

My małego chrzciliśmy gdy miał 5 miesięcy istny żywioł, siedziałam jak na szpilkach całą mszę, najpierw interesowali Go ludzie siedzący za nami, póżniej spodobały mu się dzwoneczki a kiedy zaczeły grać organy to dopiero była radocha, fotograf dał mu do zabawy pojemnik po filmie z monetą w środku i już mieliśmy grzechotkę ale kazanie zadziałało tak na niego żle że ksiądz szybciutko je skrócił i przeszedł do rzeczy , mieliśmy już dosyć i na dodatek byliśmy jako jedyni do chrztu. Bądż dobrej myśli.

Ania mama Michałka ur.23.10.01

madziorek Dodane ponad rok temu,

Re: spokojne dziecko na chrzcie?

u nas było tak jak u japan. michał skończył 5 mies kiedy go chrzciliśmy. wszyscy siedzieliśmy jak na szpilkach, wiadomo, misiek straszny krzykun, a jak mu się coś znudzi to dopiero… Nasze kochanie nas strasznie zaskoczyło. był taki grzeczny, ani razu nie pisnął, wszystko było takie ciekawe, tyle błyszczących rzeczy i ksiądz też błyszczący, a już ta zimna woda na głowie…to była zagadka. próbował nawet księdza złapać, wsadzał rączki do buzi tatusia i nawet trochę sobie pogadał. chrzest dziecka po pięciu miesiącach ma wiele zalet i jedną wadę – ciężar dziecka. wiem że sporo dzieci w takim wieku reaguje w ten sposób. jeżeli twoje jest młodsze to całkiem prawdopodobne że będzie spało. moja znajoma przed chrztem nie pozwoliła swojej córeczce spać i później w czasie mszy mała spała jak zabita.

smoki Dodane ponad rok temu,

Re: spokojne dziecko na chrzcie?

Ja sobie chrztu dawidka nie wyobrazam….
Zwykle to wyglada tak, na przyklad w przychodni w kolejce dzieci sobie cichutko spią albo rozgladają się dookoła a ja biegam… bujam….śpiewam…. wszytko żeby tylko jakoś przyciszyć ten WRZASK….
Później otwierają się drzwi gabinetu i słyszę “O! SŁYSZAŁAM, że pani już przyszła!”

Pozdrowienia
smoki i podejrzanie grzeczny Dawidek 😉
(2 miesiące!)

Dodane ponad rok temu,

Re: spokojne dziecko na chrzcie?

Hi hi hi, skąd ja to znam. Wszystkie dzieci sobie spokojnie leżą, albo śpią, tylko Julci coś się nie podoba i się drze wniebogłosy. Na szczepieniu dzieci sa albo cicho, albo trochę popłakują, tylko Julcię słychać w całej przychodni. Ale wczoraj nasza córeczka nas zaskoczyła, bo podczas USG bioderek była cicho, a nawet się uśmiechała do lekarza, czyżby już nic nie było gorszego od ćwiczeń Vojty hi hi hi?
Pozdrawiam,

Joanna mama Julci (ur. 8.08.2002r.)

malutka Dodane ponad rok temu,

Re: spokojne dziecko na chrzcie?

Mnie ceka chrzest w niedziele. Mały ma 2.5 m-ca. Też cała drżę…

Iwona i Bartek

Dodane ponad rok temu,

Re: spokojne dziecko na chrzcie?

Chrzciliśmy Natunię gdy miała 3,5 miesiąca. Całą mszę była dziwnie spokojna (wszyscy byli zaskoczeni). Gdy zaczęła się ceremonia – Nati zaczęła się DRZEĆ. Ksiądz – niewzruszony kontunuował. Uspokoiła się dopiero, gdy skończył się chrzest i wyszliśmy przed kościół!

Znasz odpowiedź na pytanie: spokojne dziecko na chrzcie?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Posłuchajcie tego
włączcie głośniki i posłuchajcie [url]https://www.whoohoo. Net/operababy/operababy.swf[/url] Dominika(20.12.2002)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
szybko szybko potrzebuje kilku rad :-0
kochane mamusie potrzebuje wsparcia i pomocy i wogule nie wiem czego jeszcze ;-)> mam termin na 8 grudnia ale bedac dzisiaj na wizycie dostalam skierowanie na czwartek juz do porodu[img]/images/forum/icons/shocked.gif[/img]
Czytaj dalej