stękające kupki

Moja córeczk (2 miesiące), karmiona piersią prawie od samego początku stęka i pręży się przed zrobieniem kupki. Niby wszystko-wg lekarza-jest w porządku-robi 2-5 kupek koloru jajecznicy, luźniutkie. Ale stęka całe dnie i noce, a przy tym od pewnego czasu płacze i bardzo mało śpi. Nic nie pomogło-ani esputicon, ani Debridat,koperek,masaże. Czy to kiedyś samo przejdzie?? Czy może jest jednak na to jakis sposób?

8 odpowiedzi na pytanie: stękające kupki

stenia72 Dodane ponad rok temu,

Re: stękające kupki

Raczej żadne specyfiki nie pomogą, poprostu mała musi się przyzwyczaić, dla niej jest to nowość i z pewnością jeszcze nie rozumie co się takiego dzieje.
Mój Przemcio dopiero do kilku dni przestał się prężyć i wysilać (zawsze był czerwony jak burak) przy robieniu kupki.

Marzena i Przemcio (4 i 3/4 m-ca)

aniaaa Dodane ponad rok temu,

Re: stękające kupki

Mój Sebastianek od czasu do czasu też się tak męczy tyle że tych kupek jest ok 10 – zdarzają się też zielone. Co do spania to śpi bardzo mało i często marudzi i płacze. Tak że ma bardzo podobne zachowanie do twojej córeczki więc może nie ma sie czym martwić.

Aniaaa i Sebcio (17.03.03)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: stękające kupki

Aniu, co u Ciebie, lepiej trochę? Mateuszek mi się uspokoił nieco, ale własnie postękuje głownie rano i pojawiły mi sie zielone kupki ale nie całe i nie każda. A dzis uczulkenie i mamy zabawe w szukanie alergenu 🙁
Mam nadzieje, że Twoje dzieciątko też juz spokojniejsze. A te prężenia to może też gazy a nie same kupki? Dziwneże Mati do kupki pręży się rano (a robi ich wiele w ciągu dnia… też pewnie z 10).

milda Dodane ponad rok temu,

Re: stękające kupki

Nic się nie martw, to musi po prostu samo przejść. Wiktor też ma takie problemy z kupą i ze spaniem. Od pernego czasu jest lepiej ale jak miał 2 miesiące (czyli niespełna miesiąc temu :)) też było tragicznie.

milda-mama Wiktorka (prawie 3 miesiące)

Dodane ponad rok temu,

Re: stękające kupki

Myślę że to kolka,gazy. Powinno w trzecim miesiącu życia przejść.

Ania mama 1,5 rocznego Michałka

aniaaa Dodane ponad rok temu,

Re: stękające kupki

Ogólnie jest dobrze – jest bardzo grzeczny (jeden dzień miał gorszy wtedy właśnie odpowiadałam na post Irenki77) Jednak pręży się czasami przed zrobieniem kupki i gazami. Nie jest to na szczęście kolka !! Pomaga ciepła pieluszka położona na brzuszek. Tak więc jesteśmy szczęśliwi.
Co do zielonych kupek to moja pediatra mówiła że jeśli są zielone jasne (kolor zielonego groszku ) to nie ma się czym niepokoić. Sebastianek czasami zrobi i ciemną ale się tym nie martwię ponieważ z tego co słyszę i czytam nie tylko on robi mamie takie niespodzianki.
pozdrawiam

Aniaaa i Sebcio (17.03.03)

irenka77 Dodane ponad rok temu,

Re: stękające kupki

dzięki dziewczyny. Będę więc czekać do końca trzeciego miesiąca, a to już niedługo:)

pantera Dodane ponad rok temu,

Re: stękające kupki

Spróbu położyć go brzuszkiem do Twojego brzuszka mojemu Alexowi zawsze to pomagało>Dawałam też krople INFACOL( bez recepty ). Po 3 m-cu samo przeszło. Pozdrawiam, pa

Znasz odpowiedź na pytanie: stękające kupki

Dodaj komentarz

Dla starających się
bioself
czy któraś z was używa tego cudeńka? ja korzystam dopiero 3. miesiąc. Chciałabym wiedzieć jak to działa na dłuższą metę...
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
bioself
czy któraś z was używa tego cudeńka??? ja dopiero 3. miesiąc i chciałabym wiedzieć jak to działa na dłuższą metę...
Czytaj dalej