Torbiele w mózgu u noworodka???

czy wiecie coś na temat torbieli w mózgu u noworodka.

U dziecka mojej znajomej wykryli, maluszek ma tydzień, ona podłamana lekarze mówią że na razie nic nie będą z nimi robić bo moze same się wchłoną.
:((

Izka i Zuzia 3,5 latka :)

6 odpowiedzi na pytanie: Torbiele w mózgu u noworodka???

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: Torbiele w mózgu u noworodka???

Słyszałam opinię (od neurologa), że torbiele w mózgu są bardzo powszechne, tyle że z reguły się ich nie wykrywa.
Skoro lekarze nie panikują to ja też bym sie nie załamywała.

Pozdrawiam,

aidulka Dodane ponad rok temu,

Re: Torbiele w mózgu u noworodka???

U mojej córeczki też wykryli tuż po porodzie- sprawdzali ją dokładnie bo była wcześniakiem. Po kontroli w 6 tygodniu życia okazało się, że nic nie ma- poprostu niezasklepiona była jakaś komora w mózgu (niestety zupełnie nie pamiętam o jaką komorę chodziło). Poradź może koleżance, żeby lekarze sprawdzili to jeszcze raz.

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Torbiele w mózgu u noworodka???

Cześć Klucha
Uspokój koleżankę. To prawda, że większość dzieci nie ma robionego usg przezciemiączkowego, więc niewiadomo o tym, że mogą mieć takie zmiany. Michał miał wykonywane usg przezciemiączkowe wiele razy (7?) jako wcześniak. W pierwszym miesiącu po porodzie przeszedł wylew dokomorowy I stopnia w mózgu, czego “pamiątką” były torbiele. Z czasem uległy znacznemu zanikowi. USG było wykonywane kontrolnie co jakiś czas dopóki ciemiączko nie zarosło.
Oto fragment z usg z listopada 2003 (Miś ur. w sierpniu 2003 dwa miesiące przed terminem): “Pod dnem rogów przednich komór bocznych widoczne obustronnie wielokomorowe torbielowate twory, po str. lewej o wym. ok. 9x5mm, po prawej 13x6mm.”
W maju 2004: “W strefie rozrodczej komory bocznej prawej widoczne drobne torbielki o śr. ok. 2,2, 2,1mm”.
W listopadzie 2004 o torbielkach już nie napisali…
Pociesz koleżankę. Miś rozwija się OK. Mnie lekarze pocieszali, że nawet jak się nie wchłoną to wcale nie znaczy, że musi być źle…

Michałek 14.08.2003

efcia2004 Dodane ponad rok temu,

Re: Torbiele w mózgu u noworodka???

Asia miała torbiel. Była pod kontrolą neurologa i chyab jakoś po 2 miesiącach torbiel się wchłonęła sama. Więc nie martw się!!

Ewcia i Asieńka (4.03.2005)

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Torbiele w mózgu u noworodka???

dzieki dziewczyny za szybkie odpowiedzi

Izka i Zuzia 3,5 latka 🙂

dora Dodane ponad rok temu,

Re: Torbiele w mózgu u noworodka???

Ja mam dość duże 2 torbiele w mózgu. Wykryte 1,5 roku temu, a mam je prawdopodobnie właśnie albo od okresu prenatalnego albo od okresu porodu. Nie zanikły wprawdzie, ale da się z tym żyć. Czasem po prostu są przyczyną bólu. Więc powiedz koleżance, żeby nie martwiła się, skoro lekarze mówią, że wszystko dobrze.

Dorota+Kasia 14.02.03

Znasz odpowiedź na pytanie: Torbiele w mózgu u noworodka???

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Lublin - dobry okulista (kanalik łzowy)
Lublinianki - może znacie jakiegoś dobrego okulistę dla niemowlakó, który zajmuje się problemem zatkanego kanalika łzowego... dzieciątko mojego brata ma z tym problem i szukamy jakiegoś prywatnego specjalisty. Będę wdzięczna za
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
dziwny bol brzucha
Witajcie!! Jestem w 7 tygodniu ciazy i dzisiaj zaczal mnie dziwnie bolec brzuch, mam straszne parcie na pecherz, latam co chwila do ubikacji, odczuwam pieczenie przy oddawaniu moczu. Wszystko by wskazywalo
Czytaj dalej